У Вінниці з військової частини зникли документи із грифом "таємно"

В зниклих документах йдеться про бойову та мобілізаційну готовність військових структур країни

У Вінниці з військової частини зникли до…

Із військової частини у Вінниці зник засекречений документ під грифом "таємно". Шукають його у рамках відкритого кримінального провадження. Про це інформує Depo.Вінниця із посиланням ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду.

Відомості про кримінальне провадження внесені до ЄРДР всередині лютого 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 422 КК України (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) щодо факту втрати матеріального носія секретної інформації.

Втраченим виявився спільний наказ Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ під грифом "таємно". Йдеться про бойову та мобілізаційну готовність військових структур країни.

"За наявною інформацією, на обліку в режимно-секретному відділі управління захисту інформації та криптографії штабу Командування Повітряних сил Збройних Сил України знаходиться 400 примірників спільного наказу, - йдеться в судовій ухвалі Вінницького міського суду. – 7 лютого 2018 року в ході проведення загальної перевірки наявності секретних документів, справ та інших матеріальних носіїв секретної інформації за 2017 рік у режимно-секретному відділі виявлено відсутність матеріального носія секретної інформації".

Йдеться про вищезгаданий спільний наказ Міноборони та Генштабу. Документ шукали у Командуванні Повітряних сил ЗСУ, однак не знайшли.

Співробітник командування ПС ЗСУ пояснив слідству, що він лише мав намір отримати втрачений наказ, але фактично не отримував. Про його місце знаходження йому не відомо.

Відтак, слідчий СБУ просив у суді задовольнити його клопотання про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Командування Повітряних сил Збройних Сил України, та з'ясувати, де все таки знаходиться втрачений наказ із грифом "таємно". Суд задовольнив це клопотання.

Додамо, що такий злочин карається позбавлення волі від 2 до 5 років.

Нагадаємо, що досудове розслідування за фактом диверсії на 48-му арсеналі ЗСУ триває: за 5 місяців слідства допитали 1400 осіб, а матеріали справи поміщаються на 76 томах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme