1400 допитів та 76 томів справи: Що стало відомо за 5 місяців слідства по калинівських вибухах
П'ять місяців тому, 27 вересня 2017 року, в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстрували кримінальне провадження за фактом диверсії
- Вінниця
-
27 лютого 2018 17:00

Офіційно слідство та з'ясування причин події розпочалося тоді, коли на 48-му арсеналі Збройних сил України під Калинівкою ще тривали вибухи боєприпасів. Що встигли зробити правоохоронці протягом 5 місяців досудового розслідування – у матеріалі Depo.Вінниця.
Слідство ведуть Управління Служби безпеки України у Вінницькій області та військова прокуратура Центрального регіону України. До них редакція Depo.Вінниця скерувала інформаційні запити з проханням розповісти про хід слідства, поділитися статистичною інформацією але, звісно, в тих межах, які не нашкодять слідчому процесу.
В Управлінні СБУ вже традиційно посилаються на нерозголошення відомостей у кримінальному провадженні. Втім, у відповіді на запит з'явилися поняття "виконавці злочину" та "пособники". А це може свідчити про які-не-які, але зрушення у вже 5-місячному розслідуванні.
"Оприлюднення запитуваної Вами інформації висвітлить для осіб, можливо причетних до вчинення злочину, основні слідчі версії, методику та напрямки здійснення розслідування даного кримінального правопорушення, що може бути використано ймовірними виконавцями цього злочину та їх пособниками для уникнення від кримінальної відповідальності", - йдеться у відповіді слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області на інформаційний запит кореспондента Depo.Вінниця.
У військовій прокуратурі Центрального регіону України були багатослівнішими та, користуючись статусом процесуального керівника у кримінальному провадженні за фактом диверсії, таки розповіли про хід слідства, але мовою цифр та статистики.
Отож, станом на 26 лютого 2018 року, за даними Військової прокуратури Центрального регіону, допитано 694 свідка та 701 потерпілого. У рамках розслідування провели 6 слідчих експериментів.
Якщо після 4 місяців слідства у справі було 62 томи із матеріалами, то іще один місяць додав кілька томів. Тепер усі зібрані матеріали поміщаються у 76 томах справи.
У рамках провадження призначено 24 експертизи. Як ми писали раніше, у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз триває комплексна експертиза у кримінальному провадженні за фактом диверсії. Результатів експертиз досі немає, і це є, нібито, однією із причин затягування слідства.
"Отримання та приєднання до матеріалів справи результатів проведення комплексної судової експертизи знаходиться на виконанні. Речові докази наявні, зберігаються у кімнаті зберігання речових доказів та у експертних установах", - пояснили у військовій прокуратурі.
У рамках розслідування триває і "паперова" робота. Так, військові прокурори подали до суду 36 клопотань, у двох із них судді відмовили у задоволенні.
Крім того, у рамках досудового розслідування можливе проведення негласних слідчих розшукових дій (НСРД. - ред.). Негласною слідчою розшуковою дією може бути: аудіо-, відеоконтроль особи, накладення арешту на кореспонденцію, зняття інформації із транспортних телекомунікаційних мереж чи з електронних інформаційних систем, використання конфіденційного співробітництва тощо.
Відтак, до суду подали клопотання про дозвіл на проведення НСРД стосовно 457 осіб. Суд задовольнив усі без винятку. Додамо, що одне із таких клопотань стосувалося отримання доступу до інформації щодо телефонних з'єднань командного керівництва Збройних сил України, яке у ніч вибухів перебувало на території військової частини А1119.
Поки нікому про підозру не оголошували, а попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – диверсія – залишилася незмінною протягом 5 місяців слідства. Процесуальні керівники наголошують, що станом на 26 лютого 2018 року немає підстав для зупинення досудового розслідування.
Одна із версій причин вибухів боєприпасів, над якою працюють у військовій прокуратурі: проникнення сторонніх осіб на територію військової частини та умисне ініціювання ними вибухів.
Нагадаємо, що Міністерство оборони завершило власне службове розслідування вибухів складів боєприпасів під Калинівкою у листопаді 2017 року.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 22:55Посадовці Сил логістики ЗСУ та керівники комерційних структур на Вінничині наживалися на закупівлях ФОТО
- 11:26На кордоні з Молдовою зупинили таксі, яке перевозило ухилянтів
- 10:33 СБУ затримала трьох агентів РФ, що готували серію терактів у Вінниці ФОТО
- 14:16 Правоохоронці затримали 13 паліїв, які діяли на замовлення російських спецслужб: серед них мати та 16-річний син ФОТО
- 20:20Депутатка, адвокат та місцевий мешканець на Вінниччині підбурювали вдову загиблого воїна до надання хабаря за демобілізацію сина ФОТО
- 16:30Три побутові прилади, які полегшать життя з першого дня Актуально
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 11:02У Вінниці заарештували заступницю начальника ТЦК та її спільника, які побили чоловіка
- 15:25Нічийний "Палац" вартістю в 63 млн грн на Вінниччині змусили взяти на баланс одну з громад
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 21:21Відтепер ВПО, українцям за кордоном та на ТОТ легше буде отримати пенсію
- 20:52"Інвалідність" за $20 тисяч чи "опікунство" за 10: У Вінниці судитимуть жінку, що допомагала ухилянтам ФОТО
- 20:33 Попри зменшення кількості нових випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, в 10 областях перевищений епідпоріг
- 12:10Дисбактеріоз — міф чи реальна проблема Актуально
- 11:19В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у квітні
- 15:45Скандал навколо Вінницького кардіоцентру: До справи взялося й МОЗ
- 09:55До 1 млн грн на розвиток громад: чим важливий конкурс "Час діяти, Україно!" та як отримати кошти на соціальні проєкти
- 22:35Зеленський відреагував на розмову Трампа з Путіним: Уже в найближчі місяці очікуємо максимальний наступ окупантів на нашу територію Відео