Скальський від Гройсмана: Що відомо про нового голову Вінницької ОДА

Владислав Скальський прийшов у держслужбу з рітейлу – очолював масштабні проекти в Україні, Росії та Казахстані, однак власного бізнесу не мав

Скальський від Гройсмана: Що відомо про…

Нині Вінниччина отримала нового губернатора. Ключову посаду в регіоні, як і очікувалось, посів вінничанин Владислав Скальський, який з 2016 року працював одним із заступників мера Сергія Моргунова. Після того, як кандидатуру Скальського погодив Кабмін (ще на чолі з Гройсманом),  Вінниччина майже місяць була в очікуванні щонайменше відповідного указу президента. Однак він з'явився на офіційному сайті лише за кілька годин до заходу у приміщенні ОДА, під час якого й відбулось, анонсоване напередодні, представлення нового губернатора.

Донині усіх голів ОДА президент Зеленський представляв особисто, однак у Вінницю делегував свого представника - першого заступника голови АП Сергія Трофімова.

Фото: Романа Ковальського

Таким чином, за підтримки команди Зеленського, ключову посаду в регіоні зайняла людина з команди Гройсмана. Тут нічого дивного – ще тоді, як з сайту СБУ зникла новина про кримінальну справу в якій фігурує один з віцепрем'єр-міністрів родом з Вінниці, стало зрозуміло, що Зеленський і Гройсман домовляться. Що, власне, і підтверджує нове призначення.

Чому саме Скальський?

Він не публічний, невпізнаваний і відомий лише у вузький колах бізнесу та підприємництва. Тож балотуватись на посаду міського голови йому було б важко – вінничани його не знають. В той же час, Скальський – людина зі світу великого бізнесу – він сильний економіст та топменеджер. Як показла практика, чиновники, які розбираються в економіці, напрочуд органічно виглядають на посаді голови ОДА. Наприклад Валерій Коровій – займав цей пост більше чотирьох років. За цей час в область зайшло чимало інвесторів зі світовими іменами, створюються робочі місця, ростуть місцеві бюджети. Тож губернаторство Коровія запам'ятається розвитком економічної складової регіону – це щонайменше. На початку своєї роботи в ОДА у 2015 році Коровій вирвався у лідери рейтингу губернаторів видання "Ділова Столиця", а торік посів шосту сходинку. Ймовірно, Скальський "концептуально" не надто відрізнятиметься від Коровія - продовжить розпочаті інвестиційні проекти і, можливо, запустить нові. 

В інтерв'ю для проекту kmbs ALUMNI stories Скальський сказав, що посадовці - це теж продавці, які повинні працювати на ключові показники ефективності (КРІ) для успіху локального бізнесу: "Коли ми мали навчальний модуль в Китаї, мені перевернула мозок модель, яка використовується там державою. Прем'єрміністр Китаю – цей той самий продавець-комівояжер, тільки дуже високого рівня, який їздить по світу і продає турбіни шанхайського заводу. Китай продемонстрував, що навіть в такій системі губернаторам і мерам можна ставити KPI, і мери – це теж продавці".

Офіційна біографія

Владиславу Скальському — 43, народився у Вінниці. За освітою — спеціаліст із теплогазопостачання, вентиляції та охорони повітряного басейну, закінчив Вінницький національний технічний університет. У 21 рік працював менеджером на підприємстві, яке займалось гуртовою торгівлею алкоголем. 

У 1999 році влаштувався на посаду заступника директора будівельної компанії "Європа". Через 7 років Скальський став менеджером в ТОВ "МЕТРО КЕШ енд КЕРРІ Україна" в м. Київ. Після черги підвищень, у квітні 2007 року став директором однойменного торгового центру в м. Вінниця. У 2010 році переїхав працювати у Республіку Казахстан, де відповідав за розвиток мережі ТЦ регіону. За два роки переїхав до Російської Федерації, де почав працювати директором дивізіонів "Південь" та "Сибір" в федеральній мережі гіпермаркетів компанії "Лента".

Ще за два роки – у 2014-му – повернувся в Україну, де почав керувати найбільшим ТЦ столиці Ocean Plaza. На початку 2015 року Скальський звільнився і повернувся до Вінниці. Вже за рік він очолив комунальне підприємство "Інститут розвитку міст" Вінницької міської Ради, а з 24 червня 2016 року призначений на посаду заступника міського голови Вінницької міської ради.

Що в декларації

Відповідно до інформації, зазначеній у декларації Владислава Скальського, він володіє кількома об'єктами нерухомості, автівкою та чималими заощадженнями.  Так, Скальський з дружиною та дочкою проживають в орендованому будинку в Зарванцях, однак за користування ним не платять. У той же час, чиновник має власну земельну ділянку в цьому ж селі і вже більше трьох років будує дім. Зазначимо, що земельна ділянка, яка знаходиться у власності Скальського і та, якою він безоплатно користується – мають однакову площу 985 кв.м. Крім того жінка, яка безплатно дозволяє сім'ї чиновника користуватись своїм будинком та земельною ділянкою, набула право власності цими об'єктами нерухомості в той самий день, коли і сам Скальський отримав документи на земельну ділянку у Зарванцях – 1 лютого 2011 року.  

З нерухомого майна у чиновника також є дві квартири у Вінниці: площею 34 кв.м та 64,2 кв.м – право користування останньою він набув у 2018 році. А також гараж на 20 кв.м.

Автопарк Скальських складається з двох автівок: Nissan X-Trail 2013 року випуску, який декларує сам чиновник і Skoda Superb 2015 року випуску, задекларовний його дружииною.

Свої заощадження заступник мера тримає у готівці. Так, він задекларував $285 тис., €145 тис., 220 тис. грн. На банківських рахунка Скальський тримає $16 638, 7 547 грн та 148 299 грн.

У Вінницькій міській раді Валадислав Скальський заробив 301 942 грн. за рік, що становить близько 25 тис. грн на місяць. Також родина чиновника заробила 31 200 грн. на наданні в оренду нерухомого майна та 851 500 на продажу рухомого майна.

Дружина Владислава Скальського – успішна бізнесвумен. Торік її дохід від зайняття підприємницькою діяльністю склав 649 227 грн. Також бюджет Скальських поповнився за рахунок банківських процентів - 13 875 грн. та 3 498 грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme