Де у Вінниці загадують бажання, і що треба потерти, щоб вони збулися

Усі розуміють, що насправді це жартівливий ритуал, але бажання, як правило, загадують цілком серйозні

Де у Вінниці загадують бажання, і що тре…
Фото: Сергій Бахмутов

Чи не в кожному місті є "точки", біля яких і місцеві жителі, і туристи (переважно таки туристи) загадують бажання. Це скульптури, які, на відміну від помпезних пам’ятників, невеликі за розмірами, а іноді й зовсім мінатюрні. Донедавна у Вінниці їх майже не було, але тепер чи не щороку з’являється нова бронзова фігурка, яка робить місто затишнішим. Біля таких скульптурок охоче фотографуються і труть ніс, руку, лапу, ручку парасольки, коліна (список частин скульптури можна продовжувати), загадуючи при цьому бажання. Усі розуміють, що насправді це жартівливий ритуал, але бажання, як правило, загадують цілком серйозні. Кореспондент Depo.Вінниця теж кілька разів прогулювався місцями "загадування бажань". Вийшов такий собі ілюстрований список місць, які варто показати друзям чи родичам, які приїздять у гості, та й самим іноді перевірити, як це діє. 

Це скульптурна композиція на честь Григорія Артинова, першого архітектора Вінниці. Її не сприймають як пам’ятник, до якого прийнято нести квіти, хоч він встановлений для увічнення пам’яті про людину, яка понад сто років тому створила архітектурне "обличчя" Вінниці. Зате залюбки фотографуються і загадують бажання. 

Скульптурна композиція на честь Григорія Артинова, першого архітектора Вінниці

Те саме можна сказати про пам’ятник засновниці готелю "Франція" Євгенії Прунмаєр. 

Пам’ятник засновниці готелю "Франція" Євгенії Прунмаєр

У стилі вуличної скульптури створено й пам’ятник Симону Петлюрі. Втім, до нього приходять з квітами й гірляндами, а як місце "загадування бажань" використовують нечасто. Можливо, це не спадає багатьом людям на думку через масштабність і суперечливість історичної постаті Петлюри, а, можливо, просто тому, що пам’ятник розташований не просто на вулиці чи в парку, а на огородженій території біля Центру історії Вінниці. 

Пам’ятник Симону Петлюрі

Люблять вінничани і гості міста загадувати бажання біля "художника", який "малює" на вулиці Архітектора Артинова біля "Галереї ХХЇ". 

"Художник", який "малює" на вулиці Архітектора Артинова

Цілий скульптурний "звіринець" розмістився на перилах обабіч Київського мосту.  На жаль, нерідко ці кумедні звірята ставали не тільки фотозонами і місцями загадування бажань, а й точками "прикладання сил" вандалів. 

Гусак на Київському мосту

Голуби на Київському мосту

Єнот на Київському мосту

Маленький єнот на Київському мосту

Кіт на Київському мосту

Кіт і метелик на Київському мосту

А в сквері на Європейській площі біля дитячого кафе встановили одночасно кілька скульптур, які особливо цікаві дітям, хоч і дорослі йдуть до них "за бажаннями" залюбки. 

Мавпа біля дитячого кафе

Песик біля дитячого кафе

Хлопчик і дівчинка біля дитячого кафе

Жаба біля дитячого кафе

На розі вулиць Архітектора Артинова і Грушевського біля одніє з численних стоматполіклінік "приймає пацієнтів" бронзовий стоматолог.

Бронзовий стоматолог

На Соборній біля торговельно-економічного інституту відносно недавно з’явилася бронзова сова – символ мудрості. 

Символ мудрості на вулиці Соборній

Але, мабуть, найбільш колоритним з усіх подібних місць у Вінниці є присвята жителям старої Єрусалимки – композиція під умовною назвою "Кіт Шльома краде у старого єврея сосиску".

Кіт Шльома краде у старого єврея сосиску

А ви загадували бажання біля цих колоритних персонажів? Загадуйте! Збудуться. Перевірено. 

Читайте також: Корабель, "Ягуар", гуси й кульбаби: Топ-10 фотолокацій Вінниці

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme