Чим жила Україна: Авто на дровах, "Ой, б*я" Кернеса та граната в трусах

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Авто на дровах, "Ой, б…

Не політикою єдиною та проблемами опалення переймались на тижні українці. Найцікавіші новини про наше життя - у дайджесті Depo.ua.

Київ

Пірнаємо у столичний метрополітен і навіть не думаємо, що підземці вже цілих 57 років! У щоденній біганині про це важко згадати, але ще трохи – і метро святкуватиме черговий ювілей. На початку створення у метрополітені було лише п'ять станцій – "Дніпро", "Арсенальна", "Хрещатик", "Університет" і "Вокзальна". За роки, що минули, підземка розрослась до 52 станцій і має плани щодо будівництва нових - принаймні, в це хочеться вірити. І скільки б там не "мінували" метро за телефоном, життя без підземки у мегаполісі уявити складно.

У столичних вандалів в голові відлетіла ще одна клепка: залили цементом Вічний вогонь. Зловмисники приготували вісім відер цементу та пронесли їх до монументу, залишившись непоміченими. Правоохоронці за наслідками події порушили кримінальну справу, але поки нікого до відповідальності не притягли.

Донбас

Війна на Донбасі впливає на українців по-різному. У Покровську під час перевірки на блокпосту поліцейські затримали 33-річного чоловіка із гранатою у… трусах. Чоловік сподівався, що йому вдасться провезти гранату через блокпост. Він її навіть прив'язав до ременя та поклав у спіднє. Правоохоронцям сказав, що везе "сувенір". Добре, хоч не рвонуло у штанях.

У Маріуполі в центрі уваги опинились шкільні туалети. Сталось це після ремонту. З виду туалети нормальні, кахлі нові, сантехніка теж, але насторожує відсутність перегородок. Складається враження, що справляти нужду учням доведеться перед і разом з іншими. Ремонтники не врахували, до яких наслідків може призвести відвідування туалету без перегородок, особливо під час перерв, коли в туалеті збираються цілі натовпи. Фото миттєво потрапили у мережу, а меру Маріуполя Вадиму Бойченку запропонували публічно використати шкільний туалет без перегородок, який був відремонтований бюджетним коштом. Та на цю пропозицію він поки ніяк не відреагував.

В Кремлі вигадують, що робити з валізою без ручки - окупованою частиною українського Донбасу. І дуже б хтіли спихнути її назад Україні, але на своїх умовах і без жодних сатисфакцій. В "ЛНР" зізнались: рано чи пізно "Л-ДНР" увійдуть до складу України, оскільки "іншого шляху не існує". За словами представника "ЛНР" на переговорах у Мінську Владислава Дейнега, території Луганської та Донецької Народних Республік повинні мати самостійність в рамках держави Україна. Керівництву "Л-ДНР" потрібно вийти на цей рівень взаємодії з Києвом, а вже після цього вирішувати, як буде розвиватися доля республік. Як казав один померлий московський гуморист, "Ну тупиє-є-є!".

Львів

Поки не настали для львів'ян ті часи, коли гарбуз перетворюється на кришталеву карету. Тому їздять містяни у старезних маршрутках. Відчуття після поїздок зовсім не казкові. Бува, у маршрутках на вікнах росте мох. Відчуття неоднозначні. Головне, як то кажуть, аби транспорт доїхав до місця призначення, а мох на вікнах пережити можна.

Ще одна новація. Відтепер у місті Лева посеред вулиці можна у міні-ставок вудку закинути. Щоправда, риби чекати не варто, а от уламок труби "зловити" можна. На вулиці Цетнерівка в Личаківському районі міста через прорив водогону виникло "озеро". Нову водойму обнесли червоною стрічкою, та, скоріше, відремонтують, ніж рибу заселять.

Немає сенсу вгадувати, що коїться в душі чоловіка, якого образила жінка. Тим паче тоді, коли в чоловічій гарячій крові "вирує" алкоголь. На піку ревнощів львів'янин спалив своїй знайомій автівку. Від транспорту залишився каркас, а що залишилось в душі – таке навряд чи цікавить поліцію.

Рівне

У Рівному посеред ночі на вулиці несподівано виросла "золота гора". Здалеку – наче якісь піщані пагорби, але, під'їхавши ближче, розумієш, що перед тобою височіють, можна сказати, гори зерна. 20 тонн зернових, висипаних на дорозі внаслідок перекидання вантажіки - ще та халепа, та тільки для людей. Бо для місцевих птахів такий "острівець" - не те що пікнік, а цілий королівський бал.

Дніпро

І де вони лишень беруться? На Дніпропетровщині "полетіла" ще одна голова Леніна, яку знайшли у селі Гранітне. Бюст Леніна мало того, що знесли, так на додачу потрощили. Певно, досить вже "Ленінів". На всіх музеїв не вистачить.

На крилах декомунізації Дніпродзержинське водосховище переіменували на Кам'янське. Кабмін ухвалив відповідну постанову, і назад вже немає вороття.

Не обійшлося на Дніпропетровщині і без дива. Для батьків 10-річної дитини, у якої після аварії в авто зупинилося серце, повернення малого до життя стало дивом, але для самих лікарів це була щоденна робота. Коли за справу беруться професіонали, результати мають всі шанси назватись дивом.

Декомунізація тут ні до чого. Від лиха подалі адміністрація Будинку органної і камерної музики у Дніпрі наказала заховати бюсти світових геніїв музики, які прикрашали стіну. В адміністрації пояснили, що раніше були спроби вандалів викрасти деталі композиції стіни, тому, аби убезпечитись від лиха, краще бюсти зберігати в архіві, бо охочі спиляти бюст виходять із засідок тоді, коли на них майже не чекають.

Одеса

Практика років показує, що найнадійнішою "стіною" або "відлякувачем" може бути звичайна пенсіонерка. В одеській мерії вирішили не зраджувати традиціям. На останню сесію зібрали кілька десятків бабусь, аби до зали зайшли та не всілись активісти. Хитрість в тому, що коли активісти на піку емоцій прориваються до зали, їм повідомляють, що вільних місць немає, вони всі зайняті. Дивишся, і справді – на місцях сидять бабусі, бува, навіть чиновникам нема де "приземлитись". Тонкі, проте очевидні технології.

Насуваються холоди, відцвітають квіти. Та декому цього тільки й треба. Які там квіти, клумба наприкінці осені – це ж золоте місце для МАФу. Так сталось в одному з житлових кварталів Одеси: на місці колишніх клумб тепер стоять кіоски. У соцмережах пишуть, що раніше на цих місцях навіть молоді дерева були і кущі. Тепер – самі кіоски. Бізнес є бізнес, а Одеса – є Одеса.

Тим часом на Ольгіївській вулиці завершують роботу над черговим муралом. Картину зараз домальовує художник з Ніцци, який працює під псевдонімом Wanjah. В обличчі загадкової жінки на малюнку переплітаються дві раси: афроамериканська та європейська. Та якщо малюнок ще в роботі, то, можливо, з висновками не треба спішити. Жінка може стати повністю афроамериканкою або ж просто європейкою.

Зима на носі. Поки не намело снігу, саме час випробувати нову снігоприбиральну техніку. Мешканцям селища Котовського пощастило. Тут взимку змітатимуть сніг маневровими машинами. Кажуть, що такі авто можуть ефективно працювати навіть у самих вузьких дворах. Та поки висновки рано робити, побачимо, скільки снігу натрусить.

Трохи моторошно, але факт: на території Одеського птахокомбінату виявили скотомогильник. Відомо, що кістки великої рогатої худоби були завезені на територію підприємства для переробки, однак відповідних документів на здійснення такого виду діяльності птахокомбінату не видавалося. У 2015 році підприємство отримало дозвіл на переробку курячих лапок, але офіційно не запрацювало. Видовище не для людей зі слабкими нервами, але скільки є ще таких скотомогильників, про які ми навіть не здогадуємось.

Харків

Добрі новини: у Харкові прийшла до тями вагітна, яку збив "Лексус" Олени Зайцевої у страшній аварії 18 жовтня. Жінку переводять з реанімації до гінекології, з дитиною все добре.

Не втримався. Мер Харкова Геннадій Кернес важко зітхнув та сказав "Ой, б*я", після того, як вислухав критику на свою адресу від депутата міськради Ігоря Черняка. Депутат зазначив, що йому прикро за Харківську міську раду, яка стає засобом маніпуляції по суті або виконання волі однієї людини. "Хочемо - вносимо проекти, хочемо - не вносимо проекти, хочемо - ставимо на голосування, хочемо - не ставимо на голосування, хочемо - даємо виступати, хочемо - не даємо виступати. Ну, власне кажучи, таке враження, що взагалі не зрозуміло, що тут відбувається", - заявив Черняк. У Кернеса інших слів просто не знайшлось.

Через сезон міграції харківський екопарк перетворився на тимчасовий притулок для кажанів. Фахівці кажуть, що більшість кажанів місцеві, також є по кілька особин з Чугуєва, Дніпра, Полтави, Бахмута, Тернополя, Одеси і навіть Дубоссар (Молдова). Всього нарахували 420 кажанів. Здорових та сильних одразу повертали в природне середовище, ослаблених особин кілька днів підгодовували, а травмованих оперували та лікували.

Запоріжжя

На тижні всі бажаючі перевірити свої мовні знання писали диктант. Робили це і політики, і чиновники, і бізнесмени, і дуже зайняти люди, які принципово відклали справи заради диктанту. У Запоріжжі до "Диктанту національної єдності" приєдналась 91-річна бабуся Марія Сосновська, яка у день диктанту ще й святкувала свій день народження. Додому жінка верталась вже з квітами. Отак бабуся і диктант написала, і героєм новин стала.

Вітрини магазинів зі смаколиками, зазвичай, привабливі, і важко пройти спокійно, не купивши якогось круасана, пиріжка чи тістечка. Купуємо, заварюємо каву, смакуємо, прицмокуємо губами від задоволення і не здогадуємось, що на цьому смаколику півгодини тому міг сидіти пацюк. Тому випічку краще таки купляти у перевірених виробників або ж пекти самому. Бо від пацюків на вітринах магазинів не застрахований ніхто.

До травматологічного відділення лікарні у Запоріжжі потрапив "молодик-термінатор". Чоловік мав вивих лівої кисті і на додачу був геть п'яний. Хлопець лаявся на персонал та з криками "ви всі повинні мені допомогти" розбив фаянсовий умивальник, дозатор та рекламний щит аптеки. Не дивно, що з лікарні він плавно перемістився у поліцейський відділок.

Закарпаття

Кому-кому, а в поліцейським нема коли сумувати. Робота в них така: весь час в напрузі. Що ні день – то "екшн", зате життя повне вражень. У закарпатську поліцію на односельчанина поскаржився чоловік через погрози фізичної розправи. Копи відреагували миттєво: знайшли авто, а водій, на якого скаржились, на додачу був п'яним. Та це не все. Поліцейські оглянули машину та знайшли предмет, схожий на меч. На водія склали протокол, машину доставили на спецмайданчик, а меч відправили на експертизу. Меч хоч і не короля Артура, проте не кожного ж дня таке вилучають.

Ще трохи - і на Рахівщині з'явиться "Алея різьби". Над новим чарівним містом вже "чаклують" 17 кращих майстрів Західної України. Різбяри зі стовбурів дерев вирізають казкові фігури. Автори ідеї кажуть, що аналогів такій алеї немає у Європі. Певно, як дізнаються про це місце туристи, то не відіб'ються від них на Рахівщині.

Винахідливий закарпатець Андрій Палюх вигадав, як зекономити на дорогому паливі. Він довго експериментував , але довів, що звичайне авто можна заправляти вугіллям та дровами. Ідею переобладнання машини чоловік виношував майже п'ять років. Всю необхідну інформацію черпав з інтернету. Зараз Андрій робить пробні поїздки, заправляючи авто дровами. До прикладу, Із Виноградова до Хуста (майже 25 км) йому знадобилось 8 кілограм дров, що, а це дорівнює чотирьом літрам бензинного палива. Правда, сталеві баки позаду авто привертають увагу, та це дрібниці. Зате авто на дровах їде!

Прикарпаття

Вміють жити ведмеді на Прикарпатті. Пухнасті щодня розважаються. Якщо позаминулого тижня вони з'їжджали з гір, то на цьому тижні випробовували на міцність стовп з годівницею. У Центрі реабілітації диких тварин Галицького природного парку у вольєрі ведмеді "трусили" стовп, щоб висипати корм (горіхи, жолуді, насіння соняшника і дині). Можна лише уявити, що б ті ведмеді робили, якби їх випустили десь в місті біля супермаркету.

Вінниця

Новини з вінницької Калинівки. Фахівці вже обстежили 30 тисяч га території довкола арсеналу, який розбурхав своїми вибухами наприкінці вересня всю країну. Станом на 6 листопада, поблизу військового складу після пожежі виявили вже 3 153 вибухонебезпечних предмети. Виявляють, складають до купи, знешкоджують, роботи тут хоч відбавляй.

Різне буває у житті вінницьких рятувальників. Днями їм довелось провести спецоперацію із винесення з квартири хворої людини вагою 170 кілограм. Несли пацієнта п'ять бійців ДСНС, ледь не перечіпляючись через різні речі, якими була захаращена квартира. Винесли обережно та відправили до лікарні.

Є стереотип, що в селах "загинається" культура, людям аби лише чарку випити. Та це далеко не так. На Вінниччині у Соболівці майже сто років діє сільський театр. Театр розпочав свою діяльність 99 років тому з вистави "Назар Стодоля". П'єси тоді ставили в довгому хліві, що слугував клубом. Потім клуб перебрався в костел. Нещодавно театр презентував виставу "Не перші гулі". В планах аматорського театру – підтвердити звання "народного".

Кропивницький

Всі пам'ятають добру казку з дитинства про "Рукавичку". Героями казки були звірі, тому якось і в голові не вкладається, що в сучасному світі люди можуть жити і тулитись в крихітній хатинці, наче в "рукавичці". На Кропивниччині в такому будиночку, в умовах, дaлеких від нормaльних проживaє відразу 17 людей. Люди туляться в трьох зaхaрaщених кімнaтaх з обдертими стінaми і без шпaлер. Гaзу, води і туaлету в будинку немaє. У хаті такий сморід, що витримaти його стороннім більше п'яти хвилин склaдно. Господaркa будинку Нaтaлія пояснює пaнуючий безлaд відсутністю грошей, хочa ніхто з дорослих членів великої родини, окрім одного із синів, не прaцює. Весь чaс проводять вдомa. Співробітники служби у спрaвaх дітей після візиту у цю хату отримали шок. Поставили родину на контроль, а якщо за півроку життя родини не покрaщиться, то дітей з такого "лігва" можуть вилучити.

Полтава

Домуркотівся один пухнастий на Полтавщині так, що від необачності впав у 15-метровий колодязь. Люди для порятунку кота викликали бригаду із п'яти рятувальників. Фахівці, аби виловити тварину, застосували мотузку та ковдру. Тремтячого від холоду кота вийняли, але пухнастим його аж ніяк не можна було назвати.

У Миргороді із сміття "роблять" гроші. Не в прямому сенсі, звісно. Більше десяти років тут окремо збирають скло, папір, пластик, а потім переробляють. Ідею комунальники запозичили в німців. Зараз на вулицях Миргорода стоїть близько півсотні баків для роздільного збору сміття. За рік у місті на вторинній сировині підприємство заробляє близько 300 тисяч гривень. В основному, кошти йдуть на сплату екологічного податку.

Диво можна зустріти і в Кременчуці. Варто зайти у сквер імені Олега Бабаєва і подивитись під ноги. Тут висадили пізньоцвіт, який може "жити" на одному місці до шести років. Квіти колхікума (осінні крокуси, – Ред.) настільки гарні, що навіть рука не тягнеться зірвати.

Чернігів

На Чернігівщині померла найстарша жінка країни. Христина Нагорна прожила 117 років, її вважали найстаршою жителькою в Україні.

Хмельницький

Зарплати в людей поки ті самі, а в обласному Управлінні статистики констатували чергове зростання цін. Ціни на харчі та безалкогольні напої зросли на 14,3%. Більше, ніж на третину (на 33,9%) подорожчало м'ясо. Хліб, в середньому, подорожчав на 16,3%, тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 10,9%. І це лише основні показники. Тож люди шукають підробітку, бо на одну зарплату не виживеш.

Опалювальний сезон цьогоріч "оголив" одну з найболючіших проблем – старі труби. Їх ремонтують щодня, а ремонт, бува, затягується на тижні. Та це не про хмельницьких комунальників. Відремонтувати трубу вони можуть на "раз, два, три" і не обов'язково мати багато інструментів. Фото "шедеврального" ремонту каналізаційної труби опублікували в мережі жителі однієї з багатоповерхівок Хмельницького. Трубу "залатали" пластиковою пляшкою та шматком пінопласту. Геніальне – просто!

У Шепетівці на Хмельниччині ще та біда. Люди сидять вдома у куртках, бо інакше без опалення не всидиш. Терпець урвався – вийшли на протест. Спочатку обурені люди блокували трасу, та поки марно. Опалення в квартирах досі немає. Активісти поширюють містом листівки із закликом виходити на масовий протест на вихідних. Людей вже дістало.

Крим

У Ялтинському крокодиляриумі почали розмножуватись рідкісні крокодили - гавіали. У вольєрі їх троє - дві самки і один самець. Зараз зубаті принесли вже 12 яєць. Фахівці кажуть, що коли рідкісні крокодили приносять потомство в неволі, то це свідчення того, що відчувають вони себе дуже комфортно.

Кубань

Що там шаруділо в упаковці з їжею на борту літака російської авіакомпанії "Аерофлот", так і лишилось загадкою. Житель Сочі відкликав мільйонний позов до авіаперевізника через упаковку з їжею, яка шурхотіла так гучно, що він не міг заснути від такого гамору. Чоловік заявив, що по роботі літає дуже часто, а упаковка, яка "шурхотіла", завдала йому моральну шкоду. Свій моральний збиток чоловік оцінив у 999 тисяч рублів і 99 копійок. Цікаво, але згодом пасажир відклав позов, бо керівництво компанії його "почуло і пообіцяло вирішити питання".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme