Чим жила Україна: Протест на трубі, домашній лелека та продовження коронавірусної лихоманки

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Протест на трубі, дома…

Рішучо ховаючи теплий зимовий одяг у шафи і моніторячи новини про коронавірусну епопею, перелаштовувались українці на тижні на новий весняний лад. Дайджест Depo.ua традиційно зібрав найцікавіші події тижня.

Київ

Перший тиждень весни потішив киян теплом. Високий температурний фон призвів до найтеплішої за 140 років ночі на 4 березня. Температура під ранок не опустилась нижче +4,8°С, перевищуючи попередній рекорд 1995 року на 1,2°С.

На хвилі весни та свята 8 березня на столичному Майдані Незадежності "виросла" нова інсталяція з восьми величезних квітів. Композиція, яка має стати новою фотозоною, вже з перших днів появи викликала в мережі хвилю критичних зауважень. Люди називають інсталяцію "величезними бетонними квітами", дехто просто не розуміє, що це, а частина користувачів мережі взагалі не може втриматись в коментарях без "міцного слівця".

Тиждень, що минає, не обійшовся без чергового епічного прориву теплотраси. Цього разу "перепало" мосту ім. Патона, на якому прорвало водогін із гарячою водою. Здалеку видовище нагадувало водоспад. Комунальники запевнили киян, що на несучу конструкцію переходу аварія на теплотрасі не впливає. А значить, є надія, що міст Патона не "втомиться", як деякі инші переходи.

Донбас

Питна вода у маріуполі – тема болюча. Але хочеться вірити, що незабаром ситуація покращиться. Адже у Мінфіні підписали угоду з французькою компанією Natixis про залучення кредиту на 64 мільйони євро від французького уряду на проект покращення системи постачання питної води до приморського міста. Враховуючи, що станом на 2018 рік Маріуполь отримував найменш якісну воду по всій країні (за даними Донецького інституту води), для маріупольців це буде більше, ніж перемога.

На Луганщині всерйоз взялись за дороги. У цьому році планують витратити 660 млн гривень на ремонт доріг місцевого значення, а також обласних магістралей. В Луганській ОВЦА кажуть, що вже окреслено 14 пріоритетних напрямків для ремонту. Зараз ведуться роботи на дорозі Н-26 – ділянка  км 148+000 – 158+000 між населеними пунктами Сватове – Містки. Тож робота вже кипить.

У місії управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) в Україні днями констатували, що на Донбасі зростає покоління дітей, яке ніколи не бачило миру. В цілому, за даними ООН, конфлікт на Сході України щодня впливає на життя 3,4 млн людей. І, на жаль, понад 500 тисяч дітей на сході України живуть в районах, де обстріли і бойові дії є повсякденною реальністю.

Львів

Модернізований електропоїзд "Георгій Кірпа" незабаром з'єднає Львів та Ужгород. Оновлювали потяг на київському електровагоноремонтному заводі. У вагонах поїзда відновили роботу автоматичних вхідних дверей і розсувних дверей салонів, відремонтували сидіння, встановили віконні блоки з відкидними кватирками, відновили санвузли. Тож поїздкою на фірмовій електричці можна буде насолоджуватись. Принаймні, допоки пасажири не доведуть все до звичного напіврозбитого стану.

Надто емоційно переживав прощання з роботою, хоч і термінове, старший машиніст Добротвірської ТЕС, що на Львівщині. Керівництво відправило його у відпустку за свій рахунок – або, на професійному сленгу, "в простой". Дізнавшись про це, чалов'яга виліз на одну з труб ТЕС, вимагаючи повернути його на роботу. Але протест подіяв. Адміністрація ТЕС написала великими білими літерами внизу "Ви з простою виведені", і машиніст зліз. Медики перевірили стан здоров'я і відпустили його. Вочевидь, до роботи.

Дніпро

Радісна звістка прийшла з Художнього музею Дніпра. Сюди повертають викрадену під час Другої Світової війни картину Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною". Художній твір знайшовся на аукціоні у США. Там виявили, що картина належала саме Дніпропетровському Художньому музею, тому її і зняли з продажу. І, врешті решт, повернули законним власникам. 

У Ботсаду Дніпровського національного Університету вже буяють різними барвами перші весняні квіти. Це лише початок, далі барв буде більше. "Сором'язливі красуні у теплицях" – саме так звертаються до ранніх квітів працівники.  

У покровському парку зустрічають весну з гумором. Тут встановили велетенські зелені фігури персонажів популярного американського мультсеріалу – Спанч Боба та морської зірки Патріка, які надихають містян на веселі селфі.

Одеса

В Одесі в одному з будинків на Канатній живе лелека. Птах іноді визирає з балкону, тому його не складно помітити. Врятований на трасі птах оселилася в квартирі небайдужих людей ще рік тому. Травмованому бузькові ампутували частину лівого крила, тому жити у дикій природі він не зможе. Втім, лелека прижився в родині одеситів. Влітку господарі вивозять його на дачу, де птах відпочиває біля ставка.

В Одеському зоопарку у амурських тигрів народився малюк. За маленьким смугастим кошеням поки що наглядає мама, але згодом його зможуть побачити відвідувачі. Як саме зватимуть тигреня, вирішать одесити, що візмуть участь у традиційному конкурсі "Дай ім'я малюку".

Неочікувано для всіх портрет президента України Володимира Зеленського повісили у кімнаті для очікування на станції технічного обслуговування автомобілів в Одесі. Портрет Зеленського, прикрашений рушником, не є тролінгом. На СТО вірять, що нинішній президент інший, не такий, як попередні. 

Чернівці

На початку тижня в Україні, на території Буковини, зафіксували перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав в Україну на авто з Румунії, куди прилетів з Італії. "Колективної панічної атаки" не довелося довго чекати.  У місті під вікнами оселі хворого, який вже був у лікарні, влаштували мітинг з вимогою, аби й дружину чоловіка ушпиталили разом з ним, а лікарі виміряли температуру всім жителям будинку. Просили і про дезінфекцію. Станом на 6 березня до Центру громадського здоров’я  надійшло 9 повідомлень про підозри на захворювання COVID-19,  але згодом в МОЗ повідомили, що підозри не підтвердились.

Харків

На початку тижня до ЦВК надійшли заяви від кандидатів у народні депутати України Вікторії Алєксєйчук від партії "Слуга народу" та самовисуванця Олександра Діденка про відмову балотуватися на проміжих виборах в окрузі № 179. До них лишилось зовсім мало часу, бо відбудуться вони 15 березня 2020 року. Результати будуть визначені до 30 березня. 

У харківського юриста Леоніда Маслова, який входить до групи захисту ветерана АТО Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві Павла Шеремета, під час обшуку вилучили телефон, гумові набої та набої до рушниці (на всю зброю дозволи у Маслова є, – ред.). А все начебто через якісь незрозумілі метаморфози із інформацією у справ. Маслов підтвердив, що заходив до акаунту підозрюваного у справі, Антоненка, однак не видаляв інформацію. Бо робив це для формування лінії захисту. 

Запоріжжя

У Бердянському порту на тижні посилили санітарний контроль, чекаючи на судна з Італії, де вирує коронавірус. Кораблі мають зайти сюди 7 і 12 березня. Влада Бердянська заявляє, що підвищений санітарний режим запроваджений також в школах, медустановах, маршрутках та інших місцях масового скупчення людей.

Білу фарбу, якою ще в січні цього року замалювали автентичне облицювання будинку №192 на проспекті Соборному в Запоріжжі (а це пам’ятка містобудування, – ред.), на тижні старанно відчищали. Судячи зі світлин, відчищати фарбу набагато складніше, ніж наносити.

Ніжними весняними квітами вкрилась заповідна Хортиця. Милуватися зараз можна галявинами пролісків, що пробилися крізь опале листя, можна побачити і мати-й-мачуху, і шафран і пшінку. Також квітнуть ряст, зірочки та один із видів фіалки. І це лише невелика частина квіткового багатства Хортиці. Що буде за місяць, можна лише уявити.

Херсон

На Херсонщині представили нову айдентику регіону. Називається вона "Впусти вітер в голову". Так Херсонщина заявляє про себе, як про туристичний регіон для активної молоді. Тут можна побачити море, гуляти пустелю, лісом, горами, побачити руїни, водоспади та багато інших цікавинок. 

Закарпаття  

У Мукачеві хочуть приваблювати туристів новою атракцією. Любителі подорожей у повітрі зможуть політати на повітряній кулі прямо над замком Паланок. Це будуть нетривалі польоти на висоті не більше 100 і в радіусі 300 метрів, але цього достатньо, щоб зробити гарні фотографії замку з неба і "заселфитись" на фоні такої краси.

На Закарпатті біля кордону з Румунією знайшли пакунки із понад 3,5 тис. медичних масок, які мали "піти" в Європу. "Масочні кур’єри", ймовірніше за все, втекли мотоциклом, на що вказують залишені на ґрунті сліди розвороту. Зараз ділків-контрабандистів розшукують. не захворіли б...

Неспішно пробуджується природа в "Березинці" на Мукачівщині. Тут квітнуть червонокнижні шафрани. Через теплу зиму сезон цвітіння змістився з кінця на початок березня. Містяни, в свою чергу, радіють квітам і чекають тепла.

Вінниця

"Крижаний козак" з Вінниці, працівник ОДА Андрій Козак, який вирішив обходитися без верхнього одягу, повідомив про завершення свого експерименту, який тривав пів року. Чоловік з радістю поставив крапку у своїй осінньо-зимовій історії і сказав, що рухатиметься далі, до нових звершень.

На тижні дали про себе знати вінницькі сакури. Перші пуп’янки почали розпускатись на вулиці Порика. Березневий сакуровий "привіт" здивував містян, адже торік вінницькі сакури почали квітнути лише в перших числах квітня. 

Жданівська та Іллінецька об’єднані громади Вінниччини увійшли до пілотного проекту з впровадження електронних рішень, що реалізується у п’яти областях України. Очікується, що люди зможуть за допомогою смартфону голосувати за важливі рішення громади, вирішувати, куди мають витрачатися кошти бюджету, а також подавати свої пропозиції та ідеї для наступних проєктів.

Кропивницький

В родині Владислава Валіхновського,  рятувальника з Кропивницького, народилась четверня. На тижні батьки вже визначились з іменами для дівчаток: Вікторія, Єлизавета, Мілослава і Діана. 

Трохи неспокою у політичне життя регіону внесли "свободівці", заблокувавши трибуну і не давши продовжити засідання сесії обласної ради після перерви. Скандал стався через те, що депутати облради не проголосували за поновлення на посаді заступника голови Кіровоградської облради Ігоря Степури. Власне, Степура разом з братом-депутатом і заблокували сесію. Заявивши, що невиконання рішення суду – це порушення закону. Сесію орієнтовно перенесли на наступний тиждень.  

Полтава

Однією з топ-тем тижня не лише для полтавців, а й для України, став вихід евакуйованих українців та іноземців з медцентру у Нових Санжарах, в якому вони були на какрантині. Зустріти їх приїхав сам президент. Зеленський подарував два м’ячі хлопчикам та два рожевих ведмедики дівчатам, які були на обсервації. А киянину Євгену Стаценку, який цього дня був іменинником, вручив годинника.

Одного із міських голів Полтавщини повідомили про підозру у розтраті понад 845 000 гривень та видачі неправдивих документів. У ЗМІ припускають, що йдеться про голову Хорольської міської ради Сергія Волошина.  Вирішується питання про відсторонення підозрюваного від посади та обрання йому запобіжного заходу. 

Полтавці запропонували владі демонтувати пам'ятник радянському генералу Ватутіну на вулиці Соборності. Натомість автор петиції, очільник ГО "Сокіл Полтавщини" Георгій Сьомін, запропонував встановити на цьому місці пам'ятник автору маніфесту "Самостійна Україна", уродженцю Полтавщини Миколі Міхновському. Та чи підтримають полтавці таку ідею, покаже час. Станом на 6 березня за ініціативу було віддано лише два голоси.

Хмельницький

У Кам'янці по-новому підсвітять Старий замок. Модернізація освітлення передбачає відсутність кольорів, лише різні відтінки білого. Підсвічуватиметься також каньйон і вперше - південний бік замку. Використовуватиметься новий, енергоефективний тип прожекторів, завдяки яким планують зменшити споживання електроенергії в чотири рази. Вартість проєкту – 300 тисяч грн. Витрати бере на себе бере музей.

У Хмельницькому, у мікрорайоні Дубове почали облаштовувати новий парк. Розташувався він між колишнім цегельним заводом та старим аеропортом. За благоустрій взялися кілька днів тому. Тут вже почали вивозити сміття і розрівнюють ділянку. В управлінні житлово-комунальнаго госпорарства планують вирівняти цю ділянку до осені. Також на осінь планують і висадку дерев. Дитячих атракціонів встановлювати тут поки не планують, парк слугуватиме більше для прогулянок.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme