Чим відрізняється віскі від бурбона і скотча

Цінителі міцного алкоголю знають, як відрізнити віскі від бурбона. Вони можуть визначити їх за смаком, ароматом, кольором. Пересічному споживачеві зробити це складно. Адже у віскі, скотча, бурбона яскравий аромат, схожий відтінок. Їхня міцність становить 40-50%

Чим відрізняється віскі від бурбона і ск…
Ілюстративне фото

 

 

Тим, хто не відносить себе до гурманів, пропонуємо дізнатися, що спільного між напоями і які між ними є відмінності. Це дасть змогу купувати "правильний" алкоголь і навіть продемонструвати знання перед гостями.

Різновид напою та країна виробництва

Назва віскі об'єднує напої, які виробляють не тільки в Ірландії та Шотландії, а й у США, Канаді, Індії, Японії, а також в інших країнах. Водночас на етикетках шотландського та низки інших держав алкоголю пишеться whisky, тоді як в Америці та Ірландії використовується слово whiskey.

Продукцію, вироблену в Шотландії, ще називають Scotch (скорочено від назви держави). У Штатах, крім безпосередньо віскі, виробляють бурбони, які також є різновидом віскі. Основна зона виробництва алкоголю – штат Кентуккі.

Смак і аромат

У віскі можуть бути присутніми шоколадні, коричні, цитрусові та навіть торф'яні нотки, відтінки спецій. Відмітна особливість американського алкоголю – солодкуватий присмак, який надає напою використовувана сировина. Щоби зрозуміти відмінності, досить купити бурбон в Україні і, як мінімум, один скотч.

Яка використовується сировина

Основною сировиною для виробництва віскі є зерно ячменю, жита, пшениці. Застосовуються і їхні складені варіанти. Але в бурбоні, згідно із законодавством, має бути не менше 51% кукурудзи.

Особливості виробництва

Віскі найчастіше підлягає дистиляції в мідних аламбіках або перегінних кубах. Це дає змогу виробникам отримувати більш насичені й ароматні спирти. 

Для бурбонів переважно використовується процес ректифікації на спеціальних колонах. Це дає змогу отримати чистіший спирт. Але в смаку та ароматі він втрачає.

Особливості витримки

Щоб отримати віскі, виробники витримують його в бочках, виготовлених із різних порід деревини. Важливо, щоби до цього в них витримувався інший алкоголь. Як варіант, це можуть бути бочки з-під бурбона, портвейну, сотерну, хересу й навіть рому.

Період витримки в кожної країни свій. Так, шотландці, японці, канадці роблять це не менше трьох років. Ірландці витрачають на процес мінімум два роки.

Для витримки бурбона застосовуються переважно нові бочки. Їх створюють із білого американського дуба. Попередньо посудини сильно обпікаються всередині. Мінімальний термін витримки напою – два роки. Купити напої різного періоду витримки, щоби порівняти їхній смак і аромат, можна в магазині Маудау.

Підфарбовування

Щоби підтримати стабільний колір напою, деякі виробники підфарбовують його карамельним барвником. Добавка повністю нешкідлива. Вона змінює колір, але смакові особливості алкоголю залишаються такими ж.

До підфарбовування бурбонів вдаються рідко. Колір напою дає обпалена дерев'яна бочка. Хоча законодавчо використання барвника не заборонено. Писати про це на етикетці також не обов'язково.

Надмірне споживання алкоголю може нашкодити вашому здоров'ю

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme