Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки"

Кому стане легше від скасування вінницького концерту "Потапа та Насті" та як партійні структури "кидають на амбразуру" своїх "бійців"

У Вінниці черговий скандал. Сьогодні, 14 вересня, в одному з торгівельно-розважальних центрів міста мають виступити відомі поп-виконавці Потап та Настя. Однак місцеві активісти вже внесли в майбутній концерт гучну ноту протесту.

Дует "Потапа та Насті" охрестили аморальним через тексти їхніх пісень, які не несуть нічого "світлого, доброго та вічного", та й взагалі зависли на рівні "нижче пояса". Та головне – їх не хочуть бачити у Вінниці через насичений концертний графік на Росії. Ватний "стиль собачки" столичних гостей, на думку місцевих активістів, деморалізує населення Вінниці. І навіть пропри бажання частини вінничан піти на концерт та "надеморалізватись" досхочу, активісти вимагають не пускати "чумачечій" дует на вінницьку сцену.

Потап, Настя і "кіпіш"

Протестну полеміку щодо виступу завсідників російських концертних майданчиків підняла вінницька "Свобода". Партійці спробували "заразити" своїм обуренням вінничан через гнівні дописи в соцмережах та відповідну роботу депутатів місцевих рад. Ось, наприклад, нещодавній пост депутата обласної ради, "свободівця" Андрія Вигонюка.

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 1

Згодом підключилась "важка артилерія" в особі голови "Автомайдану Вінниччини" Таїси Гайди. Свого часу вона добряче "розкрутила" копа-сепаратиста Антона Шевцова. Саме завдяки Гайді його "гастролі" на Вінниччині завершились дуже швидко. 

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 2

Таким чином, активісти підключились до "популяризації" концерту Потапа та Насті, а заодно прославили (в поганому розумінні цього слова) депутата міської ради Андрія Андрєєва.

Як "БПП Солідарність" не проявила солідарність 

Того, хто має особисто спровадити "артистів нон ґрата", визначили за методом "крайнім будеш ти". Організатор виступу Потапа та Насті Олег Збаращук, який також є продюсером вінницького "ТіКу", відійшов на "бек-вокал" і був згаданий в багаточленних дописах активістів у соцмережах від сили два-три рази. Натомість весь удар прийняв на себе керівник торгівельно-розважального центру Андрій Андрєєв, адже саме він надав організаторам концерту приміщення. Зробити крайнім Андрєєва було справою техніки: він - депутат Вінницької міської ради, ще й представник провладної партії, а ці дві обставини автоматично накладають на нього додатковий баласт відповідальності.

Тож Андрєєв почав отримувати пропозиції скасувати, запланований ще на початку липня, концерт. Будучи підписантом договору оренди нерухомого майна, він відмовився, тож активісти почали "кошмарити" його по-дорослому: навідались в гості, змонтували ефектне відео розмови з адміністраторкою центру, включили всі свої "фейсбучні" ресурси – словом, "розігнали хвилю", як вони це вміють робити.

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 2

Красномовною в цій ситуації виявилась позиція територіального осередку "БПП Солідарність". Депутат Андрєєв попав у немилість до активістів, в тому числі, і через приналежність до провладної політсили. Однак що робить секретаріат партіїорганізації? У понеділок, 12 вересня, усі місцеві журналісти отримали офіційну заяву вінницьких "порошенківців", де вони відхрещуються від Андрія Андрєєва, мовляв він - зовсім не член партії. Так ще й - "ініціатор концерту".

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 3

А вчора, 13 вересня, партійці оприлюднюють відеозвернення керівника фракції "БПП Солідарність" у Вінницькій обласні раді Олександра Крученюка, де він просить вінничан "по можливості утриматись від відвідин концерту". 

Активісти, тим часом, "записують" міську організацію "БПП Солідарність" в ряди учасників акції протесту, яка має відбутись перед концертом.

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 4

Таким чином, партійний осередок, пожертвувавши одним депутатським штиком, йде "на поводу" у протестувальників. Ймовірно, місцева парторганізація не має своєї чіткої позиції, а головне - сильної команди, яка змогла б цю позицію відстояти. Місцеві "порошенківці" з усіх сил намагаються сидіти тихо і не фігурувати в скандалах, щоб не привертати увагу столичного керівництва. Адже з огляду на останні внутрішньопартійні пристрасті - всередині партструктури відбувається глобальний розподіл важелів впливу.

"З хворої голови - на здорову"

Своєрідну позицію зайняла в цій історії вінницька мерія. 25 серпня, виконком Вінницької міської ради ухвалює рішення: Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 5

Рішення, по ідеї, мало б накласти заборону на виступи артистів, що гастролюють на Росії. Однак воно виявилось більше "гарним", ніж "розумним", тобто викликало широкий інформаційний резонанс, однак на практиці виявилось зовсім не прикладним. Адже документ не "забороняє" проводити концерти, а лише "не рекомендує" цього не робити.

Зрозуміло, що таку заборону можна було б трактувати, як втручання органів влади у підприємницьку діяльність, та вона, можливо, полегшила б вихід із ситуації для організаторів концертів, які на момент прийняття цього "недомораторію" вже підписали угоди з артистами. Адже, як правило, за умовами таких угод, сторона, яка розриває домовленості, має понести чималі штрафні стягнення. 

У будь-якому випадку, це рішення мерії стало її рятівним колом в ситуації, що склалась. Адже якби не воно, пікет сьогодні планувався б під стінами міської ради, а не торгівельно-розважального центру. 

Чим "мішка уголовнік" кращий за "стиль собачки"?

Головним аргументом проти виступу дуету "Потап та Настя" у вінницьких активістів стала їх концертна діяльність на території окупанта. В той же час чимало інших українських артистів теж виступають на Росії, та до них жодних претензій.

Ось наприклад хедлайнер концерту до Дня міста, який вінничани святкували 3 вересня, Іван Дорн активно гастролює на Росії. Так, минулої весни співак виступав у Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Єкатеринбурзі, Челябінську, Краснотарі та тричі – в Москві.

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 6

Та за місяць до того, 11 травня, Дорн приїздив з сольним концертом у Вінницю. При чому виступав він в тому самому торговельно-розважальному центрі, де сьогодні виступатимуть Потап і Настя. Жодних протестів чи невдоволень виступом співака тоді не було. Його російську концертну діяльність активісти оминули своєю увагою.

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 7

Щодо "глибини" текстів та їх просвітницько-виховної функції - серед пісень артиста теж є "перли". З іншого боку - попит породжує пропозицію, тож чи винен виконавець в тому, що "піпл хаває" такі дурнуваті рими?

"А мишка виновен - Теперь он уголовник", - співає хедлайнер концерту до Дня міста у Вінниці Іван Дорн і ані активісти, ані так званий мораторій мерії йому не указ.

"Я хочу, чтобы ты смотрел на мой стиль собачки", - співають столичні гастролери "Потап і Настя", і їхній концерт вимагають заборонити. 

Про захищеність бізнесу по-вінницьки

Вчора, 13 вересня, активістка Таїса Гайда від імені "Автомайдану Вінниччини" робить заяву, мовляв депутат Андрєєв наймає тітушок, які будуть охороняти концерт Потапа і Насті. Вона навіть дозволяє собі зробити гучні припущення щодо "кровопролиття та масових безладів".

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Як "кошмарять" вінницьких любителів попси - фото 1

Та якщо бізнесмен Андрєєв діє в правовому полі, то закон на його боці. В такому випадку, ще треба вміти так нашкодити собі, щоб підключати "тітушню". Адже він має повне право звернутись до правоохоронних органів з проханням посилити заходи безпеки під час концерту і, таким чином, абсолютно законно убезпечити глядачів, а також себе і свій бізнес, від провокацій. Саме він відповідальний за те, щоб жодна людина ні з боку відвідувачів концерту, ані з боку протестувальників не постраждала. Тож присутність посиленої охорони, під час сьогоднішнього концерту, буде цілком логічною.

Варто зауважити, якщо активісти хочуть жити в правовій державі, якщо вони хочуть, щоб закон їх дійсно захищав, то вони мають поважати права інших, в тому числі і право на комерційну діяльність. Якщо депутат (чи будь-хто інший) працює без порушень чинного законодавства, сплачує податки і допомагає українській армії, які до нього можуть бути претензії в правовій площині? Претензії тут можуть бути хіба що в площині "а попіаритись?".

Напередодні концерту прес-служба торгівельно-розважального центру оприлюднила заяву, в якій обіцяє перерахувати всі гроші, отримані з оренди майданчика, на потреби української армії. Однак навіть це не зупинило активістів:

Чим "мішка - уголовнік" кращий за "стиль собачки", або Пристрасті довкола концерту Потапа і Насті у Вінниці - фото 9 

Про музичні смаки

Про музичні смаки (чи їхню відсутність) не сперечаються. Похід на концерт Потапа та Насті - персональний і добровільний вибір кожного. Інша справа, що у Вінниці є чимало людей, яким дійсно подобається творчість цього дуету. Однак виховання музичних смаків у широких мас населення - це скоріше еволюційний процес, ніж публічний чи політичний. Вибагливість до якості музичного продукту та рівню його виконання - це прийде, але прийде тільки природнім шляхом, на який потрібен час.

Крім того, хтось справді вірить в те, що людям, які щиро фанатіють від подібного шоубізнесового продукту, вдасться заборонити відвідувати подібні концерти? Що їм заважатиме поїхати в інше місто чи навіть країну? На це питання відповідь одна - завадити слухати "чумачєчіх" може тільки певний рівень культури в суспільстві. Та висококласні музичні вподобання, які стануть його невід'ємним наслідком. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця