Під знаком милосердя: Як Червоний Хрест виконує свою гуманітарну місію на Вінниччині

Місія Червоного Хреста полягає в тому, щоб захищати життя й гідність людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші ситуації насильства, і надавати їм допомогу

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Під знаком милосердя: Як Червоний Хрест…
Фото: Вінницька обласна організація ТЧХ

„У темні часи добре видно світлих людей"… Війна в Україні яскраво показує, хто є хто. І світлих людей в Україні намагато більше, ніж темних. Доведено. 

Вінниччина приймає тисячі переселенців. Їм допомагають волонтери, окремі небайдужі люди, а також благодійні організації, найбільша з яких – Товариство Червоного Хреста України. Місія Червоного Хреста полягає в тому, щоб захищати життя й гідність людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші ситуації насильства, і надавати їм допомогу. Серед таких людей – ті, хто втратив домівку або змушений покинути її, рятуючи своє життя і життя дітей. 

Про те, як жителі Вінниці і Вінниччини миттєво відгукнулися на заклик допомагати переселенцям,  журналістці Depo.Вінниця розповідає голова Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України Сергій Глухенький.

Сергій Глухенький

"Я знаю, що в нас люди милосердні й добрі, бачив не раз це під час стихійних лих, різних пожеж і епідемій. Але під час великої біди люди гуртуються ще більше, хоч у мирний час можуть сваритися, з’ясовувати стосунки, якусь неприязнь висловлювати. Але коли біда – ми об’єднуємося, хоч, звісно, бувають винятки. І коли в перші дні після вторгнення росії в Україну ми опубліквали звернення про збір необхідних для переселонців речей, їх принесли стільки, що ми не могли пройти до своїх кабінетів – усе було заставлено ящиками і пакетами. Відгукнулися підприємці", –  розповідає Сергій Глухенький. 

Але мало зібрати все це, його ж треба сортувати і доставляти у місця призначення. Потрібні руки і транспорт. 

Збір гуманітарної домопоги в Червоному Хресті

На заклик про допомогу біженцям відгукнулися підприємці

Червонохрестівці допомагають переселенцям

Червонохрестівці допомагають переселенцям у Вінниці

"Відгукнулися волонтери. Не можу сказати, скільки саме, кількість людей, які допомагають, щоразу змінюється, приходять люди в різний час і для різних завдань. Хтось приходить на годину, а хтось на цілий день, хтось щодня, а хтось – коли є трохи вільного часу. Це все не головне. Одні сортують принесене й привезене, інші везуть біженцям, ще хтось видає речі тим, хто приїздить за цим усім самостійно. Але мушу наголосити - ми не проводимо розміщення біженців, тому прошу не звертатися до нас за цим. Це роблять окремі волонтерські групи, а ми  – ні, стараємося розподіляти функції, щоб не дублювати їх". Ми ж збираємо і доставляємо в місця поселення біженців (у Вінниці, зокрема, – це сім ПТУ) продукти, засоби гігієни і речі першої необхідності. На залізничному вокзалі теж допомагаємо біженцям, особливо з дітьми. У  перші дні діти на вокзалі в дитячі кімнаті спали на підлозі, то ми привезли матраци, – була в нас така можливість. Ми отримуємо гуманітарну допомогу і від Міжнародного комітету Товариства Червроного Хреста і Червоного Півмісяця і від комітетів ТЧХ окремих країн. Зараз кожен старається робити те, що може, але важливо координувати дії, щоб не вийшло, що десь густо, а десь пусто.  Гендиректор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко зустрічався з головою Вінницької ОДА Сергієм Борзовим для координації дій. Ми змогли підтримати внутрішньо переміщених осіб, які приїхали до нашого міста (каремати, постільна білизна, одяг, продукти, засоби гігієни, памперси, одноразовий посуд), тероборону - спальні мішки, ліки, продукти; КПП (термобілизна, одяг), потерпілих від війни людей в інших регіонах (одяг ,взуття, засоби гігієни, памперси, постільна білизна, одноразовий посуд). Просимо благодіййників стежити за нашими повідомленнями і уточнювати потреби. Завжди потрібні продкути тривалого зберігання, ліки (уточнювати) і засоби гігієни. Потреба у взутті й одязі є не завжди, просимо уточнювати", – додає голова обласної організації ТЧХ.

Червонохрестівці допомагають переселенцям на вокзалі у Вінниці

Але координація дій потрібна не лише в наданні гуманітарної допомоги. Під час зустрічі Максим Доценко і Сергій Борзов говорили про створення мобільних медичних бригад у Вінницькій області. Це "швидкі допомоги" із діагностичним обладнанням, де б мали можливість зробити аналіз на цукор, зробити УЗД. Як зауважив Борзов, це б розвантажило "первинку" у місцях розташування переселенців, щоб вони мали доступ до медичнийх послуг, але при цьому не перевантажували лікарів, адже Вінниччина приймає поранених бійців. 

Зустріч голови Вінницької ОДА з керівництвом Червоного Хреста України

Ще один важливий напрям роботи Червоного Хреста, який знову став дуже актуальним, – пошук зниклих родичів. 

"У багатьох жителів Вінниччини є родичі в гарячих точках країни або чиїхсь діти (батьки, брати, сестри) перед самим вторгненням росії поїхали, наприклад, у Маріуполь, на Чернігівщину, Сумщину, Хресонщину і тепер не виходять на зв’язок, їхня доля невідома.  Червоний Хрест має Службу розшуку, і до нас уже звертаються люди, які шукають зниклих рідних. Розшук – це, звісно, процес не одного дня, але якщо хтось із рідних зник, заявку в Червоний Хрест слід подати, організація має знайний досвід у цій справі і випробуваний механізм пошуку", – повідомив Сергій Глухенький. 

Ще один постійний напрям роботи Червоного Хреста – тренінги з надання першої допомоги. Досвідчений інструктор Юрій Марценюк разом з волонтерами проводить такі треніги вже кілька років, а тепер попит на такі заняття значно зріс. Фото нижче – ще з мирних часів.

Тренінги з надання першої допомоги

Тепер відбуваються й інші тренінги – червонохрестівці вчаться самі і навчають іншх надавати писхологічну допомогу переселенцям. Це дуже важливо для людей, які змушені втікати з гарчих точок, а особливо для тих, хто втратив домівку назавжди. 

Тренінги з психологічної допомоги

Звертатися з пропозиціями і запитаннями щодо співпраці з Червоним Хрестом (одноразової чи тривалої) слід в офіс обласної організації ТЧХ:  м. Вінниця, вул. Грушевського, 12 з 9:00 до 18:00 щоденно, тел. 093-947-42-34, 093-630-50-75. 

За цією адресою під знаком милосердя працює невеличкий колектив, який збирає навколо себе десятки, сотні, а в разі гострої потреби й тисячі небайдужих людей. Долучайтеся до цього гурту – корисним може бути кожен: грішми, руками, автомобілем, банкою консервів, кілограмом борошна чи шматочком мила.  Разом переможемо!

Пакети з гуманітарною допомогою

Збір коштів для гуманітарної допомоги. ТЧХ

Реквізити для фінансової допомоги:

ГО ВООТЧХУ

Код отримувача:

02940109

Рахунок отримувача:

UA573026890000026001060509725

Назва банку:

ВIННИЦЬКА ФIЛIЯ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Реквізити для фінансової допомоги ТЧХ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme