ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей

Залишки підземного ходу і підземних споруд, монет початку ХVІ ст. та матеріалів литовського часу дозволяють зробити попередні припущення, що на цій території у ХV-ХVІ ст. існувало поселення
Depo.
11 вересня 2015 12:36
ФОТО: depo.ua
У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей
У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей

На території кафедрального Спасо-Преображенського собору археологи знайшли фрагмент дерев'яної споруди, що попередньо датується кінцем ХV - початком ХVІ ст, залишки підземного ходу, підземних споруд та декілька поховань. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу міської ради.

У 2013 році на території Домініканського монастиря було відкрито частину цегляного муру з прохідною аркою. У західній стіні траншеї археологи знайшли підземний хід. в якому траплялись фрагменти керамічних виробів столового призначення, дрібних тарілок 16-17 століття. Цікавою знахідкою став кахель з вишуканим рельєфним зображенням грифона та рослинним орнаментом, виконаним в ренесансному стилі. Фахівці вважають, що кахлі італійського походження. 

У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей - фото 1

На глибині 4,5 метрів знайшли череп людини, особливості будови якого дозволяють припускати, що він належить чоловіку 30 -40 років. На черепі простежуються сліди прижиттєвих травм, скоріш за все, нанесених зброєю, - слід від шаблі. Знайдено також сланцеву пластину ХVII ст. з борговим записом польською мовою. На глибині 5,6 метрів знайдено фрагмент кістяного двобічного гребінця, зробленого з рогу корови. 

У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей - фото 2

Однією з найцінніших знахідок став бронзовий двосвічний канделябр на круглій підставці. 

У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей - фото 3

Предмети, які потрапили до рук археологів вказують на те, що на цій терторії тривалий час існувала дерев'яна і кам'яно-цегляна забудова.

У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей - фото 4

Минулоріч в одній з траншей знайшли половинку торгової свинцевої пломби круглої форми із двома отворами. На лицьовому боці пломби зображено дві башти замку. У верхній частині - вздовж краю зберігся фрагмент напису латиною "Секрет". Фахівці припускають, що це не пломба, а печатка і наразі досліджують знахідку. Також є знахідка свинцевої печатки або пломби, на якій зображене клеймо дуже схоже з родовим знаком молдавських господарів 15-16 століття.

У Вінниці знайшли давні тунелі, кераміку та рештки людей - фото 5

Як розпочинались цьогорічні розкопки біля Вінницьких Мурів читайте тут.

Фото: vinnitsa.info

Більше новин про життя регіону читайте на сайті Depo.Вінниця