ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТО)

Всі знахідки будуть передані до Вінницького обласного краєзнавчого музею
Depo.
15 липня 2015 12:55
ФОТО: depo.ua
Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТО)
Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТО)

Біля вінницьких Мурів з цього тижня почалися археологічні розкопки, повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua

Предмети старовини шукають на території Свято-Преображенського кафедрального собору Вінниці. Займаються цим шість археологів з Києва на чолі зі старшим науковим співробітником інституту археології НАН України, кандидатом історичних наук Ларисою Виногродською. Вони приїхали на запрошення керівництва Вінницької міської ради. Фахівцям допомагають студенти Вінницького педагогічного університету, які таким чином проходять виробничу практику.

"Мури і прилегла до них територія - це пам'ятка національного значення. В першу чергу це стосується будівель колишніх єзуїтського і домініканського монастирів. Зараз ця історична зона належить Свято-Преображенському кафедральному собору. Його керівництво збирається розпочати забудову прилеглої до храму території. Перед цим просто необхідно провести відповідні археологічні роботи", - каже Лариса Виногродська.

Археологічні пошуки біля Свято-Преображенського кафедрального собору проходили й раніше, починаючи з 2013 року.

"Тоді ми знаходили залишки мурів XVII століття, побудови XVI століття і матеріали XVII - XVIII століть. В першу чергу це був красивий посуд, який, скоріше всього, викидали з вікон єзуїтського монастиря. Також ми відшукали поховання XVIII і наступного століть та побудову XVI сторіччя з піччю", - додала Лариса Виногродська.
Пошуки триватимуть місяць - півтора, допоки не будуть знайдені цінні об'єкти. Всі артефакти передадуть до Вінницького обласного краєзнавчого музею.

За словами Лариси Виногродської, залишки Мурів та інших старовинних будівель Вінниці варто включити до туристичних маршрутів. Адже поки що гостям міста над Бугом нічого подібного не демонструють.

Довідка з Вікіпедії
Вінницькі мури - комплекс оборонних і монастирських споруд XVII століття. Складався з будівель та стін єзуїтського монастиря, єзуїтського костелу, колегіуму та конвікту (гуртожитки), а також домініканського монастиря і домініканського костелу. Будівлі були оточені потужними кріпосними стінами з контрфорсами, бійницями і бойовими вежами. Мури побудовані у XVII столітті монахами-єзуїтами і стали головною оборонною спорудою міста. Пізніше поруч були прибудовані домініканський монастир з костелом.

Більше новин про життя регіону читайте на Вінниця.depo.ua

 

Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 1Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 2Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 3Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 4Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 5Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 6Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 7Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 8Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 9Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 10Біля вінницьких Мурів знову шукають артефакти (ФОТОРЕПОРТАЖ) - фото 11