Анастасія Дмитрук: Вірш "Никогда мы не будем братьями" сприйняли не всі українці

Авторка одного з найяскравіших віршів минулого року покинула роботу в ІТ і працює над власною виставою

Анастасія Дмитрук: Вірш "Никогда мы не б…

Киянка Анастасія Дмитрук – поетеса, яка стала відомою після прочитання віршу "Никогда мы не будем братьями". Відеоверсію вірша за першу ніч в мережі подивилося понад 10 тисяч людей. Як розповіла Анастасія на зустрічі зі студентами у Вінниці, наступного дня кількість переглядів збільшувалась з кожною годиною. Зараз Анастасія їздить Україною з творчими вечорами, читає вірші бійцям у шпиталях, а також працює з режисером над своєю першою виставою.

У її творчому доробку – не тільки вірші про війну: нині почали з’являтися поезії викривального характеру, спрямовані проти теперішньої влади. Про це сама поетка розповіла Depo.Вінниця.

 - Анастасіє, поезія "Сорваны маски" - це критика теперішньої влади. У вас багато таких віршів?

- Вони пишуться по мірі натхнення. Так, є дуже багато питань до нинішньої влади. Ніхто її не ідеалізував і не чекав від них чудес. Але це майже ті самі люди, що і раніше, тільки з іншими іменами і обличчями. Ми і досі чекаємо конкретних дій і змін на краще.

- На вечорі про свою роботу ви говорили у минулому часі. Уже не працюєте в ІТ-компанії?

- Зараз працюю за іншим направленням – творчі вечори, поїздки. Працюю над своєю виставою. Також багато планів по громадській роботі.

- Але на момент появи вашого найвідомішого вірша ви ще працювали в компанії. Як керівництво поставилось до такої популярності свого співробітника?

- Вони абсолютно підтримували, бо теж ходили на Майдан, допомагали революції. Їм вірш сподобався, і вони поділяють мою точку зору. Керівництво досить довго ставилось лояльно до моїх відгулів, бо було багато інтерв'ю, зустрічей. Це був і додатковий піар, що у них працює Настя Дмитрук.

- У вас є родичі в Росії?

- Ні, суперблизьких людей немає. Були друзі, знайомі. Є люди з Росії, з якими ми потоваришували уже після написання вірша. А є українці, з якими після нього посварилася. Взагалі в Україні є багато тих, кому насправді не сподобався мій вірш. Це переважно люди зі Сходу. Вони писали мені коментарі з претензіями.

- Композитори пропонують вам довгострокову співпрацю?

- Зараз це відбувається "по ходу" справи: з’являються вірші - композитори читають, надихаються, пишуть музику. На замовлення нічого не виходить, хоча пропозицій є багато - комерційних і некомерційних. Але не вдається так писати. Поки що пишеться серцем і від душі.

- Чому саме так?

- Бо от така я людина – не пишу на замовлення. Є інші автори, які пишуть те, що їм кажуть. А у мене поки що так: я пишу вірші, пропоную їх композиторам. Наприклад, зараз хлопці з Дніпропетровська працюють над новою піснею на мої слова.

- Ви розповідали, що відвідуєте бійців АТО у шпиталях. Як вони до вас ставляться?

- Дуже добре. Нещодавно була в Києві у центральному шпиталі. Дві з половиною години ми провели в палатах, читали. І це було фантастично, був великий заряд енергії. Хлопці усі з гумором, з настроєм. Вони дуже раді гостям.

Нещодавно прийшла в Ірпінськй шпиталь. Спілкувалася з бійцем з Азербайжану. Він пройшов вже дві війни і наша, українська, для нього третя. Я йому прочитала два вірша, після чого він зірвав з вікна свій прапор, на якому розписалися різні батальйони, і каже: "Це тобі". Він з ним пройшов все АТО. І це для мене – найбільша нагорода, бо це – неоціненно. Це те, у чого немає другого екземпляру.

Антиросійський вірш посварив її авторку з українськими друзями  - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"