Вінницьких журналістів «підкували» перед виборами

Вінницьким журналістам розкривали секрети нового виборчого законодавства і розповідали про правові колізії

Вінницьких журналістів «підкували» перед…

Про найбільш дискусійні питання нового виборчого законодавства та можливі порушення під час виборчих перегонів на місцевих виборах 2015 року йшлося під час тренінгу для журналістів, який нещодавно відбувся в Вінниці в рамках проекту "Вінницький вибір 2015. Регіональні голоси за демократію"

Проводив тренінг голова Комітету Виборців України Владислав Телень. Перш за все він звернув увагу представників ЗМІ на процес формування ТВК. «Формування ТВК було віддано на «відкуп» політичним партіям за квотним принципом. Якщо найближчим часом ми станемо свідками заміни одних членів ТВК на інших, це свідчитиме, що певні політичні сили просто торгують своїми квотами», - зазначив голова КВУ.
Тренер також повідомив, що одним з нововведень нинішнього законодавства є обрання міських, селищних, сільських голів в два тури. Вибори на ці посади відбуватимуться за мажоритарною системою, для перемоги достатньо набрати 50% від кількості тих, хто прийшов та проголосував на дільницю, плюс один голос. Якщо жоден з кандидатів не отримає потрібної кількості голосів, буде проводитиметься другий тур.
За словами Владислава Теленя нове законодавство «забрало голоси» у засуджених, військовослужбовців строкової служби та тих, хто проживає за кордоном. Законодавці вирішили, що обирати владу на місцях можуть люди, які зареєстровані в межах округу
«Крім визначених законодавством категорій не зможуть проголосувати також міліціонери, які будуть охороняти виборчі дільницях, хворі, які потрапили до лікарні більше ніж за два дні до проведення виборів та люди, які знаходяться у відрядженні», - повідомив голова КВУ
Вимога щодо реєстрації в межах округу висувається і до членів ТВК та ДВК. То ж люди, які проживють в Вінницькому районі і раніше працювали членами ДВК в Вінниці, на цих виборах залишаться без заробітку, якщо вчасно не підшукають собі місце в дільничій комісії «десь на районі». Правда, є і приємна новина, члени ДВК, роботу яких офіційно оплачуватиме держава, можуть не переживати, що цей заробіток вплине на призначення субсидій або інших соціальних виплат. Хоча, за словами Владислава Теленя, передбачити людський фактор в цьому питанні також неможливо.
Що стосується переселенців, яких в Вінниці, нараховується більше десяти тисяч, то зможуть проголосувати лиш ті з них, хто офіційно зареєстрований і тільки за місцем реєстрації.
Якщо ви не входите до жодної з цих категорій громадян, то ви теж можете залишитися без права голосу. Щоб цього не сталося, найближчим часом перевірте, чи зареєстровані ви в Державному реєстрі виборців. Адже в
носити зміни списки можна лиже до 18.00 в день напередодні виборів.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme