ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницьким журналістам влаштували майстер-клас з виборчого законодавства

Голова обласного осередку Комітету Виборців України Владислав Телень "підкував" вінницьких журналістів у новому виборчому законодавстві
Depo.
16 вересня 2015 17:06
ФОТО: depo.ua
Вінницьким журналістам влаштували майстер-клас з виборчого законодавства
Вінницьким журналістам влаштували майстер-клас з виборчого законодавства

Про найбільш дискусійні питання нового виборчого законодавства та можливі порушення під час виборчих перегонів на місцевих виборах 2015 року йшлося під час тренінгу для журналістів, який нещодавно відбувся в Вінниці в рамках проекту "Вінницький вибір 2015. Регіональні голоси за демократію" за підтримки DVV International in Ukraine, повідомляє Depo.Вінниця.

Проводив тренінг голова обласного осередку Комітету Виборців України Владислав Телень. Перш за все він звернув увагу представників ЗМІ на процес формування ТВК.

"Формування ТВК було віддано на "відкуп" політичним партіям за квотним принципом. Якщо найближчим часом ми станемо свідками заміни одних членів ТВК на інших, це свідчитиме, що певні політичні сили просто торгують своїми квотами", - зазначив голова КВУ.

Тренер також повідомив, що одним з нововведень нинішнього законодавства є обрання міських, селищних, сільських голів в два тури. Вибори на ці посади відбуватимуться за мажоритарною системою, для перемоги достатньо набрати 50% від кількості тих, хто прийшов та проголосував на дільницю, плюс один голос. Якщо жоден з кандидатів не отримає потрібної кількості голосів, буде проводитись другий тур.

За словами Владислава Теленя нове законодавство "забрало голоси" у засуджених, військовослужбовців строкової служби та тих, хто проживає за кордоном. Законодавці вирішили, що обирати владу на місцях можуть люди, які зареєстровані в межах округу

"Крім визначених законодавством категорій не зможуть проголосувати також міліціонери, які будуть охороняти виборчі дільниці, хворі, які потрапили до лікарні більше ніж за два дні до проведення виборів та люди, які знаходяться у відрядженні", - повідомив голова КВУ

Вимога щодо реєстрації в межах округу висувається і до членів ТВК та ДВК. Тож люди, які проживють у Вінницькому районі і раніше працювали членами ДВК  у Вінниці, на цих виборах залишаться без заробітку, якщо вчасно не підшукають собі місце в дільничій комісії "десь на районі".

Щоправда, є і приємна новина, члени ДВК, роботу яких офіційно оплачуватиме держава, можуть не переживати, що цей заробіток вплине на призначення субсидій або інших соціальних виплат. Хоча, за словами Владислава Теленя, передбачити людський фактор в цьому питанні також неможливо.

Що стосується переселенців, яких в Вінниці, нараховується більше десяти тисяч, то зможуть проголосувати лиш ті з них, хто офіційно зареєстрований і, знову таки, тільки за місцем реєстрації.

Рядові вінничани теж можуть залишитися без права голосу. Щоб цього не сталося, потрібно найближчим часом перевірити свою реєстрацію ви в Державному реєстрі виборців. Адже вносити зміни списки можна лиже до 18.00 24 жовтня.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.