Через потепління Вінниччина втрачає ялину, на сухостій перетворилися три тисячі гектарів

Замість хвойних лісівники саджають гікорі, береку та чорний горіх

Через потепління Вінниччина втрачає ялин…

Ліси Вінниччини чутливо реагують на глобальне потепління, першою під руку "екологічного ворога" потрапила ялина . В регіоні всохло три тисячі гектарів хвойних. Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповів прес-секретар Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Станіслав Вовк.
"Фактично ялина, яка була в лісових масивах Вінницької області уся висохла. Ялина має поверхневе коріння, яке не йде глибоко в землю, а знаходиться під поверхнею ґрунту. Через підвищення температурного режим, опустився рівень води, відтак коріння оголилося і ялина починає хворіти, бо не може попити і взяти мінеральні речовини. Як тільки вона починає хворіти одразу чіпляється шкідник, який за 2-3 місяці її повністю з'їдає", - розповів Станіслав Вовк.
Проте на місці старих й хворих ялинок - молоді не насаджують. Лісівники Вінниччини замінюють їх на породи, які не бояться високого температурного режиму. Альтернативу хвойним знайшли серед дерев родини "Горіхових", саджають гікорі та горіх чорний, також ялинки зімінюють берекою лікувально.
" Задля підвищення продуктивності та покращення породного складу лісових насаджень при створенні лісових культур на Вінниччині вводимо 25% таких порід, як горіх чорний, берека лікувальна , добавляємо гікорі білий та гікорі гіркий. Вони є непритаманні для Вінницької області , але дуже корисні. Наприклад берека - це надзвичайно красиве оригінальне дерево, деревина твердіша і цінніша від дуба. Має плоди - птахи і лісові звірі мають що їсти й не боїться високих температурних режимів", - зауважив Станіслав Вовк.
Роблять ставку вінницькі лісівники і на горіх чорний деревина якого на ринку втричі дорожча від деревини дуба. За словами Станіслава Вовка у минулому році держлісгоспи області створили з участю горіха чорного на землях держлісфонду майже 700 га лісових культур.
"В нас є плантації горіха чорного - це завезена до нас деревина. Ці дирева гарно ростуть, не бояться шкідників нашої природної зони , його не з'їдають дикі тварин , дерево чимось схоже на горіх волоський, однак плід не їстівний, з нього роблять багато медичних препаратів. Успішно ростуть по всій області і Бершадському, Чечельницькому, Крижопільському, Могилів-Подільському, Іллінецькому та Калинівському районах", - підкреслив Станіслав Вовк.
Більше того, за словами прес-секретаря нещодавнє обстеження лісів краю, показало що масово всихає і граб.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Винница

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme