Жителі Замостя внесли зміни до плану перетворень парку "Хімік"

Реконструкцію парку планують здійснювати поетапно

У Вінниці в хабі "Місто змістів" відбулися громадські слухання щодо внесення змін до детального плану кварталу обмеженого вулицями Некрасова, Академіка Янгеля (Фрунзе), Батозька (Кірова), Героїв Крут (Червоних курсантів). Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Учасники слухань одноголосно ухвалили зміни до детального плану територій, що включають положення Концепції розвитку парку, яка була протягом минулого року розробленої працівниками Інституту розвитку міст і архітекторами з активним залученням жителів Замостя.

Найближчим часом буде забезпечене тимчасове освітлення території парку, а вже після передачі території парку на баланс утримувача, буде розроблено проект освітлення та інші розділи проектно-кошторисної документації. 

Реконструкцію парку планують здійснювати поетапно. Нове якісне освітлення, відповідно до розробленого проекту, буде першим етапом реконструкції , який проводитиметься за підтримки Вінницької міської ради та уряду Німеччини та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). 

Базові принципи концепції:

1. Парк є локальним, а не загальноміським.

2. Найбільшими цінностями парку є дерева та відпочинок на свіжому повітрі.

3. У парку має бути акцент на здоровому способі життя.

4. Врахування потреб різних вікових та соціальних груп і сприяти їх взаємодії.

5. Парк є місцем комунікації та інтеграції людей.

6. Парк повинен мати власну ідентичність та бути унікальним.

"Образ, ідея - у "хімії" різних настроїв та почуттів у парку, щоб кожен відвідувач відчув парк своїм. Таким чином облаштовуються три зони: зона "Реакція" з максимальною соціальною взаємодією (простір головної алеї і ключової локації); зона "Вибух", де дитячі активності і спорт створюють динамічну атмосферу; зона "Розчинення" у природі – де максимально зберігається відчуття перебування у лісі", – йдеться у повідомленні.

Концепцією передбачено додаткові зелені насадження, освітлення, лави, смітники, вбиральню, покриття і бігові доріжки, спортивні тренажери, дитячий майданчик, відеонагляд, wi-fi, зону вигулу собак, велопарковки і відсутність забудови на території парку.

Про перебіг процесу можна дізнаватися на інтернет-сторінці під назвою "Дослідницький урбан-проект "Хімік".

Інформація про проект є на сайті Вінницької міської ради в розділі "Інтегрований розвиток міст" - "Демонстраційний проект "Парк Хімік".

А тут посилання на концепцію.

Нагадаємо, вінницький парк "Хімік" отримав офіційний статус.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця