Жінок-контракниць не хочуть брати снайперками та гранатометницями в АТО

Командири частин, як правило, відмовляють жінкам, які хочуть воювати на рівних позиціях з чоловіками
Depo.
16 серпня 2016 14:33
ФОТО: depo.ua
Жінок-контракниць не хочуть брати снайперками та гранатометницями в АТО
Жінок-контракниць не хочуть брати снайперками та гранатометницями в АТО

Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомив офіцер відділу укомплектування та призову Вінницького обласного військкомату Володимир Дозорець.

За його словами, шлях жінок на бойові позиції набагато складніший, ніж у чоловіків. Далеко не кожен командир військової частини згоден доручити "солдатці Джейн" снайперську гвинтівку, гранатомет чи БМП. 

"Жінка, яка бажає йти служити на військову службу за контрактом, спершу їде в частину. Якщо там є наявні для неї посади, вона проходить співбесіду і якщо відповідає всім критеріям та вимогам, то їй дають письмову згоду. Лише тоді військкомат формує особову справу і направляє на військогву службу. Зараз є наказ міністра оборони, відповідно до якого жінка може бути снайпером, гранатометником, навідником-орператором БМП, водієм БМП. Бажаючих чимало, але командири частин не хочуть погожуватись. Звісно, все залежить від командира частини, але поки вони не хочуть брати жінок на такі посади", - зазначив Дозорець.

Додамо, що з-поміж 135-ти бійців-контрактників, які сьогодні, 16 серпня, вирушили з Вінниці у військові навчальні центри, лише три жінки.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця