Загублена гітара, "новий" Монюшко і легенда кіномузики: Чим дивував вінничан другий день джазфесту

Сьогодні, 22 вересня, відбудуться завершальні концерти фестивалю 

Загублена гітара, "новий" Монюшко і леге…

Учора, 21 вересня, на ХХІІІ Міжнародному джазовому фестивалі вінничан розважали і вражали бельгійці й поляки. Зал, як і завжди в дні джазових фестивалів, був заповнений вщерть, і це бачила кореспондентка Depo.Вінниця.

Першими давали концерт бельгійські виконавці "DOCK IN ABSOLUTE", "відкриття 2017 року",  за версією журналу "Jazznews Magazine".

Хлопці поєднують джаз із прогресивним роком, класикою та сучасною електронною музикою.  За їх словами, назва бенда "зав'язана" на слові Dock у значенні "перехідник", за допомогою якого відбувається "підключення" до різної музики: класики, джазу, року. 

Концертний день для бельгійців розпочався з курйозу: через непорозуміння під час перельоту бас-гітарист залишився без інструменту, тому у Вінниці йому терміново шукали гітару. На цьому "інструментальні" пригоди гурту не завершилися, бо під час соло барабанщика його інструмент ледь не постраждав від нестримної експресії музиканта. Зате публіка від цього була в дикому захваті

А ще всім глядачам дуже сподобалося, що бельгійці готувалися до приїзду на вінницький фестиваль особливо ретельно: крім іншого, вивчили слово "дякую" і улюблену мільйонами українців композицію "На небі" гурту "Океан Ельзи". Чи треба казати, що завершення концерту бельгійців просто потонуло в іншому океані – океані оплесків?

Другий концерт другого фестивального дня був польським. Джазомани і кіномани чекали на культового Кшесіміра Дембскі – кінокомпозитора, автора музики для десятків фільмів (зокрема "Машина змін", "Вогнем і мечем", "Медіум", "Кінґсайз", "В пустелі та джунглях", "Туди й назад", "Стара казка", "Варшавська битва 1920"). Музика до кінокартин принесла Кшесіміру Дембскі десятки найпрестижніших нагород.

Кшесімір Дембскі відомий у музичному світі своєю віртуозною грою на скрипці і неймовірною композиторською продуктивністю. На його рахунку понад 30 компакт-дисків, більше 100 пісень, концерти майже для всіх інструментів, понад 50 симфонічних і камерних творів, дві симфонії, два балети, ораторія, опера, три мюзикли, 35 п’єс та творів для дітей і більше 40 прем’єр театральної і експериментальної музики.

Але під час концерту у Вінниці Кшесімір Дембскі не одразу вийшов на сцену. Спочатку публіку розігрів проєкт "Монюшко по-джазовому". Квартет Міхала Кобоєка і міжнародний хор "Voxcellence" виступають разом у рамках святкування "Року Станіслава Монюшка" з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження польського композитора, творця польської національної опери. Пісні Монюшка по-новому аранжував Міхал Кобоєк. Проєкт "Монюшко по-джазовому" перевернув уявлення мільйонів меломанів про творчість великого польського композитора Станіслава Монюшка. Тепер і вінничани знають, наскільки багатогранна його творчість і яким невичерпним джерелом натхнення слугує вона для сучасних польських музикантів.

Кшесімір Дембскі просто "влетів" на сцену до квартету і хору, і просто на очах у спантеличеної вінницької публіки народилася абсолютно нова джазова імпровізація.

А потім на сцену вийшли "Oleś Brothers" – брати-джазмени Марцін та Бартломей Олес. В їхньому рохпорядженні були лише барабани і контрабас, але цього, як виявляється, достатньо, щоб "поставити на вуха" джазоманів.

Коли "Oleś Brothers" майже занурили публіку в транс, на сцені знову з’явився Дембскі. Граючи почергово на скрипці і роялі, музикант щедро приправляв свою гру такими емоціями, що зал аплодував стоячи.

Завершився другий день фестивалю уже традиційним розіграшем призів серед глядачів. Проводив розіграш особисто Гекнеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярцінські. Головним призом були три ночі на двох у чудовому краківському готелі.

Сьогодні, 22 вересня, у програмі фестивалю концерт австрійського тріо Interzone, а на закриття триденного дійства запланований концерт музикантів з Ізраїлю, Ямайки і Південно-Африканської Республіки.

Фото: Сергій Бахмутов, відео: 20 хвилин (Анна Ковальова). 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook