За рік-другий область не може вирішити проблеми ДонНУ, - Коровій

За словами губернатора Вінниччини місцеві виші "по-братськи" поділилися з університетом-переселенцем місцями у своїх гуртожитках
За рік-другий область не може вирішити проблеми ДонНУ, - Коровій
За рік-другий область не може вирішити проблеми ДонНУ, - Коровій

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій повідомив, що повністю вирішити проблеми Донецького національного університету імені В.Стуса з житлом та навчальними приміщеннями нині не під силу ні міській, ані обласній владі, передає кореспондент Depo.Вінниця.

За словами губернатора, місцева влада підставила своє плече, коли університет відновлювався після переїзду з Донецька у Вінницю. І якщо з навчальними корпусами питання більш-менш вирішено, то гуртожитки були і залишаються гострою проблемою.

"Постало питання куди поселяти студентів, викладачів. У нас далеко не ідеальна тоді була ситуація із гуртожитками для студентів наших вишів, лише 30% жили в гуртожитках, інші орендували квартири. Але незважаючи ні на що, ми провели роботу з усіма університетами та училищами, кожен із них зарезервував 10%, які ми "по-братськи" виділили на донецький університет", - розповів Валерій Коровій.

Він повідомив, що питання проживання студентів ДонНУ вирішували навіть на рівні Міністерства освіти і науки України. Однак, як говориться, "віз і досі там".

"Наше Міністерство освіти прийняло рішення передати на реконструкцію одне примішення. Рішення вони прийняли, але фактично приміщення не передали", - зазначив губернатор.

Губернатор наголошує, що корпуси для навчання ДонНУ нині має. Крім головного по вулиці 600-річчя, виш працює у ще трьох приміщеннях.

"Але постає питання цього ж мало. Потрібно забезпечити лабораторні досліди і так далі. Кажу чесно, ми в межах області або міста за рік чи два ні фізично, ні фінансово не можемо це питання вирішити", - каже Валерій Коровій.

Нагадаємо, що Донецький національний університет імені Василя Стуса, який два роки тому переїхав до Вінниці, почав піднімати питання відсутності гуртожитків та браку навчальних приміщень на широкий загал. 

Читайте також: Ректор ДонНУ: "Через певний час буде важко сказати, що це "донецький" університет"

Більше новин Вінниці та об