За рік-другий область не може вирішити проблеми ДонНУ, - Коровій

За словами губернатора Вінниччини місцеві виші "по-братськи" поділилися з університетом-переселенцем місцями у своїх гуртожитках
Depo.
7 листопада 2016 14:25
ФОТО: depo.ua
За рік-другий область не може вирішити проблеми ДонНУ, - Коровій
За рік-другий область не може вирішити проблеми ДонНУ, - Коровій

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій повідомив, що повністю вирішити проблеми Донецького національного університету імені В.Стуса з житлом та навчальними приміщеннями нині не під силу ні міській, ані обласній владі, передає кореспондент Depo.Вінниця.

За словами губернатора, місцева влада підставила своє плече, коли університет відновлювався після переїзду з Донецька у Вінницю. І якщо з навчальними корпусами питання більш-менш вирішено, то гуртожитки були і залишаються гострою проблемою.

"Постало питання куди поселяти студентів, викладачів. У нас далеко не ідеальна тоді була ситуація із гуртожитками для студентів наших вишів, лише 30% жили в гуртожитках, інші орендували квартири. Але незважаючи ні на що, ми провели роботу з усіма університетами та училищами, кожен із них зарезервував 10%, які ми "по-братськи" виділили на донецький університет", - розповів Валерій Коровій.

Він повідомив, що питання проживання студентів ДонНУ вирішували навіть на рівні Міністерства освіти і науки України. Однак, як говориться, "віз і досі там".

"Наше Міністерство освіти прийняло рішення передати на реконструкцію одне примішення. Рішення вони прийняли, але фактично приміщення не передали", - зазначив губернатор.

Губернатор наголошує, що корпуси для навчання ДонНУ нині має. Крім головного по вулиці 600-річчя, виш працює у ще трьох приміщеннях.

"Але постає питання цього ж мало. Потрібно забезпечити лабораторні досліди і так далі. Кажу чесно, ми в межах області або міста за рік чи два ні фізично, ні фінансово не можемо це питання вирішити", - каже Валерій Коровій.

Нагадаємо, що Донецький національний університет імені Василя Стуса, який два роки тому переїхав до Вінниці, почав піднімати питання відсутності гуртожитків та браку навчальних приміщень на широкий загал.