ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вчителька з Жмеринки мало не сіла на 5 років через роботу на виборах

Працюючи головою окружної комісії, Лариса Кириловська купила прапори, якими обов’язково мали бути забезпечені усі виборчі дільниці
Depo.
7 вересня 2015 17:16
ФОТО: depo.ua

П'ять років ув'язнення загрожувало вінничанці Ларисі Кириловській за те, що, будучи головою окружної виборчої комісії виборчого округу №14, вона розпорядилась придбати прапори для дільничних виборчих комісій, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на 33kanal.com.

Згідно чинного законодавства органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мали б забезпечити прапорами усі виборчі дільниці. У зв'язку з відсутністю коштів, голова РДА звернувся до голови окружної комісії з проханням забезпечити дільниці прапорами.

За словами Лариси Кириловської, закупили прапори на загальну суму майде 12 тисяч гривень, по 43 грн. кожен. Після виборів прапори списали та залишили на дільницях - у приміщенні шкіл, клубів для подальшого використання.

Після перевірки працівниками Державної фінансової інспекції правоохоронці розцінили цей факт як розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем (ч.2. ст. 191 ККУ), що карається позбавленням волі до п'яти років. Жмеринська прокуратура підтримує позицію фінансових інспекторів.

"Така ситуація склалася по всіх окружних комісіях України" - зазначає Лариса Кириловська. Правомірність своїх дій головіа ОВК доводила у суді. Майже рік тривали судові баталії. Жмеринський міськрайонний суд виправдав Ларису Кириловську. Вінничанка зізнається, працювати на виборах більше не буде і застерігатиме інших.

За державні прапори вінничанці загрожує до 5 років ув’язнення - фото 1

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.