ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Яценюк вирішив налякати українців дефолтом

Кабмін отримав від Ради право оголосити дефолт країни
Depo.
19 травня 2015 18:06
ФОТО: depo.ua
Яценюк вирішив налякати українців дефолтом
Яценюк вирішив налякати українців дефолтом

Сьогодні у Раді ухвалено рішення, що Кабмін може припинити виплати боргів зовнішнім кредиторам. В перекладі на людську мову це означає, що Україна може оголосити дефолт. Щоправда, Яценюк, презентуючи свій законопроект, побоявся вжити це "страшне" слово. Утім, можна не сумніватися, що вже сьогодні увечері на усіх каналах почнеться процес залякування українців ДЕФОЛТОМ. 

Але насправді це не більше ніж блеф Яценюка. Для чого це робиться.

По-перше, Яценюк, який стрімко втрачає рейтинг, вирішив налякати українців. Мовляв, якщо я піду, то дефолту і страшної кризи точно не оминути. По суті, цією страшилкою хочуть збити хвилю невдоволення підвищенням тарифів на послуги ЖКГ. При цьому, Яценюк не хоче нести персональну відповідальнгість за потенціальний дефолт і саме для цього знадобилося рішення Ради. Крім того, Яценюк також завбачливо повісив майбутній дефолт ще й на Януковича, нагадавши, що саме Віктор Федорович довів країну до такого стану.

По-друге, закон про дефолт повинен зробити усіх позичальників більш поступливими в питанні реструктуризації боргів. Мовляв, не реструктуризуєте, взагалі, нічого не отримаєте. Однак, лякати МВФ, ЄБРР та Світовий Банк Яценюк сам побоявся. Ці установи отримуватимуть усе згідно плану.

По-третє, Яценюк наївно гадає, що примара дефолту дещо зіб'є активність його внутрішніх опонентів з коаліції - Тимошенко, Ляшко та "Самопомочі". Яценюк гадає, що уся коаліція повинна моделювати ситуацію за його логікою: Яценюк оголошує дефолт - уряд повинен йти у відставку - її не можливо прийняти через закон про карт-бланш для урядової програми на рік - відповідно, здійснити це можна тільки через розпуск парламенту - це нікому не вигідно. І отут якраз Арсеній Петрович глибоко помиляється - розпуск парламенту, можливо, і не вигідний Порошенку, але на це радісно підуть Тимошенко, Ляшко, "Самопоміч" та Опозиційний блок. І дуже наївно думати, що якщо перед виборцями буде розіграна патова ситуація з відставкою Кабміну, то вони скажуть: ну добре, хай Яценюк ще попрацює. Ще меньше на це шансів, якщо соціальне невдоволення почнуть підігрівати з одного боку коаліційні мінорітарії, а з іншого- екс-регіонали, які мріють про реванш. Їх спільні дії таки можуть змусити Порошенка розпустити парламент. Одним словом, Україна зараз між двома поганими варіантами: або терпіти Яценюка і недолугу коаліцію, або дати шанс "п'ятій колоні" взяти реванш.