Ямпіль – Косеуць: На Вінниччині приступили до спорудження мосту на україно-молдовському кордоні

Підготовчі роботи, які розпочалися торік влітку, завершені, тепер розпочалося власне будівництво

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
Ямпіль – Косеуць: На Вінниччині приступи…
Фото: Вінницька ОДА

На Вінниччині поблизу Ямполя на україно-молдовському кордоні розпочато спорудження мосту через Дністер. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької ОДА. 

Підготовчі роботи, які розпочалися торік влітку, завершені, тепер розпочалося власне будівництво. 

"Підрядна організація починає зводити мостовий перехід через ріку Дністер поблизу Ямполя. Переправа стане довгоочікуваною альтернативою паромній переправі на прикордонному переході "Ямпіль – Косеуць", котра давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав. Новий міст через Дністер стане ключовим об’єктом транспортного коридору Київ – Кишинів, котрий стане найкоротшим шляхом з центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід невизнаної Придністровської республіки",  – повідомив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Початок будівництві мосту Ямпіль – Косеуць

Роботи на об’єкті тривають цілодобово. Вже забетоновано 12 паль, які будуть фундаментом майбутніх опор мосту (на одну опору потрібно 15 паль). На території будівництва завершено монтаж заводу бетонних виробів, виробнича потужність якого сягає 113 м³ на годину. Завод забезпечуватиме безперебійну роботу на об’єкті упродовж всього року.

Вінниччина. Початок будівництві мосту Ямпіль – Косеуць

Запланована довжина мосту – 1409 метрів, максимальна висота опор (їх буде 24) – 50 метрів, що на десять метрів вище стандартного 12-поверхового будинку. Передбачено будівництво сучасного спільного пункту пропуску. Під'їздом до нього з української сторони стане автошлях Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань. 

"Нині транспортний зв’язок між Україною і Молдовою через річку Дністер в області забезпечується мостом, який розміщений у зоні пункту пропуску "Могилів-Подільський – Отач" та мостом в на пункті пропуску "Бронниця - Унгурь", на якому дозволена маса транспортних засобів не перевищує 3,5 тонни, а на прикордонному переході "Ямпіль – Косеуць" працює лише поромна переправа, однак вона давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав. Фактично весь транспортний потік проходить через міжнародний пункт пропуску "Могилів-Подільський – Отач",  – пояснив Борзов.

Нагадаємо, пором міжнародної переправи "Ямпіль – Косеуць" був пошкоджений під час корабельної аварії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme