UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як у Вінниці дбатимуть про ґендерну рівність

Сьогодні, 22 лютого, у Вінниці під час сесії міської ради депутати схвалили Програму "Громада за рівність" для забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків

Як у Вінниці дбатимуть про ґендерну рівн…

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Документ розрахований до 2023 року. Він враховує європейські стандарти у розвитку міста, з огляду на потреби, безпеку та захист в рівній мірі для людей обох статей. У Програмі йдеться про протидію різним формам дискримінації, викорінення стереотипів. Значна увага в документі приділена протидії домашньому насильству – передбачено створення місцевої телефонної "гарячої лінії", каналів комунікації через Viber, Facebook; формування єдиної бази даних організацій, які надають послуги із захисту жертв домашнього насильства тощо.

У 2017 році Вінницька міська рада ухвалила рішення "Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад". Тоді вперше в Україні органи місцевого самоврядування долучилися до підписання даного документу. Метою нової Програми є реалізація зобов'язань, які взяла на себе Вінницька міська рада в процесі приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, і які ґрунтуються на принципах дійсної рівності жінок і чоловіків Вінницької міської об'єднаної територіальної громади.

Серед заходів програми – навчання з питань гендерної політики, розробка і впровадження стандартів ґендерно чутливої поведінки та недискримінаційних практик для представників органів місцевого самоврядування, проведення форуму з обміну досвідом інтеграції ґендерних аспектів в роботу органів місцевого самоврядування із залученням представників громад з інших областей, бізнесу та громадського сектору.

У паланах міської влади – ґендерний аналіз поточної ситуації Вінницької міської об'єднаної територіальної громади (ВМОТГ), підготовка ґендерного профілю ВМОТГ, створення рекомендацій для врахування потреб та інтересів осіб, які зазнають дискримінації чи зневаги з різних причин.

Одним із завдань Програми є протидія ґендерно зумовленому та домашньому насильству, торгівлі людьми і попередження цих явищ. Планується створення єдиної інформаційної бази установ та організацій, які надають послуги із захисту і підтримки жертв ґендерно зумовленого та домашнього насильства, розповсюдження інформації в публічному просторі, створення притулку з соціально психологічним супроводом для осіб, що відчувають загрозу або потерпілих від насильства. Планують створити і місцеву телефонну "гарячу лінію", здійснювати комунікацію з допомогою сучасних месенджерів (Viber, Facebook тощо) з питань протидії випадкам домашнього насильства.

Нагадаємо, 22 лютого під час чергової сесії Вінницької міської ради депутати одноголосно затвердили Концепцію інтегрованого розвитку "Вінниця-2030".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme