UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Депутати ухвалили документ, що визначає якою буде Вінниця у 2030 році

Промисловість, енергоефективність, "культурний код", доступний спорт, електронні сервіси, інтеграція Південного Бугу у міський простір, збільшення зелених зон - такими будуть просторові та змістові пріоритети Вінниці на найближче десятиріччя

Депутати ухвалили документ, що визначає…

Сьогодні, 22 лютого, під час чергової сесії Вінницької міської ради депутати одноголосно затвердили Концепцію інтегрованого розвитку "Вінниця-2030", передає Depo.Вінниця.

Ухвалена Концепція є дороговказом розвитку Вінниці щонайменше до 2030 року. Також вона стане рамковим документом для розробки нового Генерального плану розвитку міста.

Повідомляється, що підготовка до роботи над Концепцією розпочалась ще у 2016 році. Інтегрований підхід до планування подальшого розвитку міста проходив завдяки взаємодії представників різних галузей, які разом шукали рішення.

"Концепція інтегрованого розвитку міста для нас досить нове поняття, які і для інших міст України. Цей принцип застосовується для розвитку територіальних громад у країнах Європи, таких як Німеччина, Швейцарія, Франція та у скандинавських країнах, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

В мерії наголошують, що Вінницька міська об'єднана територіальна громада у 2030 році – це місто, в якому хочеться залишитись. І в якому комфортно жити усім вінничанам та перебувати гостям міста, а також створені умови для роботи, дозвілля та самореалізації молоді, фахівців, науковців та підприємців.

Документ містить п'ять основних пріоритетних візійних частин.

Перша - "Комфортне, культурне та соціально відповідальне місто", її метою є розвиток і самореалізація людини в місті змістового дозвілля.

Друга - "Конкурентоспроможне українське місто на мапі Східної Європи". У планах модернізувати та побудувати необхідну інфраструктуру для виробництва та ведення бізнесу, створити фінансові інструменти для розвитку підприємництва міста тощо.

Третя - "Екологічне і зелене місто над річкою Південний Буг, місто сталої міської мобільності". Планується працювати над забезпечення міста якісною питною водою, в тому числі за рахунок очистки річки Південний Буг, покращити сортування, збір та переробку відходів, продовжувати впроваджувати заходи з енергоефективності, у міській мобільності надавати пріоритет пішоходам.

Четверта - "Місто збалансованого просторового розвитку". Тут заплановано актуалізувати, підсилити та продовжити лінію Корсо як головну просторову вісь розвитку міста. Лінія Корсо у Вінниці це вул. Келецька – Пирогова – Соборна – Коцюбинського. У документі йдеться про розвиток мереж мультифункціональних центрів та підсилення їхніх основних функцій, серед яких – транспортні, освіті, медичні, рекреаційні. Також планується підсилити функціональність історичного центру міста, інтегрувати річку Південний Буг у міський простір, посилити її рекреаційну функцію.

П'ятою візією є "Місто сильної громади" – посилення довіри та взаємодії через реалізацію спільних цілей.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme