ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як сину Порошенка за допомогою ДонНУ перетворитися з "мажора" на мецената

Родині Порошенків було б доречніше надавати більш суттєву допомогу вінницьким вищим навчальним закладам
Depo.
28 травня 2015 13:52
ФОТО: depo.ua
Як сину Порошенка за допомогою ДонНУ перетворитися з "мажора" на мецената
Як сину Порошенка за допомогою ДонНУ перетворитися з "мажора" на мецената

Входження сина президента України Олексія Порошенка до наглядової ради проекту "Європейський розвиток Донецького національного університету" спровокувало чергову хвилю розмов про "кумівство" та "мажорів" в український політиці

Як повідомили в евакуйованому з Донецька до Вінниці університеті, проект, яким перейматиметься в тому числі і син президента,"Європейський розвиток" уже отримав від Міжнародного фонду "Відродження" Джорджа сороса $350 тис., які мають піти на новітнє обладнання - комп'ютери, "хмарні технології", лабораторію та на підтримку викладачів та студентів.

Завданням наглядової ради стане контроль над прозорістю використання отриманих від фонду коштів. Окрім Олексія Порошенка туди увійшли: нардеп Олексій Рябчин, член правління фонду Євген Бачинський, професор ДОнНУ Олена Стяжкіна та професор Ужгородського університету Ігор Тодоров.

В наглядовій раді обіцяють, що ДонНУ має трансформуватись "у сучасний університет європейського типу" та "стати екземплярним, більш розвинутим та модельним, як зразок розвитку для переміщених із зони АТО вишів".

Власне, нічого дивного і тим більше злочинного у цьому призначенні Олексія Порошенка немає. В усьому цивілізованому світі вважається цілком правильним, коли багаті та впливові люди опікуються закладами, так би мовити культурно-просвітницького спрямування. І активна участь сім'ї Порошенків в житті університету, що через війну на Донбасі потрапив в досить скрутне становище, мала б усіма вітатися. Але в Україні давно заведено чинну владу не любити і в усьому бачити зловживання, але давайте будемо відвертими, для сім'ї Порошенка, статки якої добре всім відомі, якось серйозно збагатитися на бюджетному фінансуванні нехай і велечезного вишу - це дрібнувато. Не кажучи вже про сміхотворність в порошенківському масштабі озвученої суми в $350 тис.

Правда, у недоброзичливці до цієї справи записався і Вінницький педагогічний університет, але їхня мотивація цілком зрозуміла - це ревнощі. Адже вінницькі освітяни цілком розраховували на особливу до них увагу з боку земляка-Порошенка після перемоги того на президентських виборах. Але зайди-втікачі з Донбасу сплутали всі карти і педуніверситет несподівано став вишем №2 в місті.

Але є у всій цій досить простій історії є ще один ньюанс, на який варто звернути увагу. Однієї присутності Олексія Порошенка в наглядовій раді Донецького університету, здається, замало. Звичайно, президентське ім'я важить багато, але статки та положення родини Порошенків дозволяють брати більш активну, насамперед, фінансову участь в допомозі університету. Було б значно краще, аби Петро Олексійович нарешті виконав свою передвиборчу обіцянку та продав, наприклад, Липецьку фабрику "Roshen", а приміром 10% від отриманої суми перерахував на користь ДонНУ, а ще, приміром, 5% - нацуніверситету. Це б точно змусило усіх недоброзичливців глави держави замовкнути, а вінницькі виші отримали б нове дихання.