"Фішки" єврейської школи: Два учня в класі, дрес-код та кошерна їжа

Попри те, що приватна школа "Ор Менахем" має виражену національну специфіку, перший урок тут був також присвячений 25-ій річниці Незалежності України
Depo.
1 вересня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua
"Фішки" єврейської школи: Два учня в класі, дрес-код та кошерна їжа
"Фішки" єврейської школи: Два учня в класі, дрес-код та кошерна їжа

Кореспондент Depo.Вінниця завітав на свято Першого дзвоника до приватної єврейської школи "Ор Менахем", що знаходиться на Старом місті у Вінниці. Атмосфера тут - сімейна та доброзичлива. І це не дивно, адже шкільна родина "Ор Менахем" - маленька і згуртована. Цьогоріч за парти тут сяде 24 учні. В першому класі навчатиметься дві дівчинки, а у випускному одинадцятому - лише один учень.

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 1

За словами директора школи Валерія Ніколайця, мала кількість учнів - це не недолік навчального закладу, а навпаки - його "фішка".

"Фактично у нас індивідуальна форма навчання. Діти спілкуються один-на-один з вчителями, а вчитель має змогу приділити більше уваги кожній дитині. Це наша "фішка". Державні школи із такою кількістю дітей закривають або реорганізують. А наші спонсори і ми вважаємо, що це - досягнення. Вважається, що кожна єврейська дитина - то є скарб, особистість, в яку потрібно вкладати все найкраще, в тому числі і величезні кошти", - розповів директор школи.

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 2

Третьокласник Олексій Коваль запевняє, що за школою під час літніх канікул дуже скучив. З особливим нетерпінням хлопчик чекав на зустріч зі своїми однокласницями. Їх у Олексія аж дві.

"Я вже йду до третього класу, у мене в класі навчатиметься ще дві дівчинки. Торік нас було двоє. Найбільше мені подобається вивчати основи здоров'я, там цікаво розповідають про природу", - розповідає школяр.

Мати третьокласника Юлія Коваль каже, що варіанти відправити дитину в будь-яку іншу школу в їхній сім'ї навіть не розглядались. 

"У школі дуже комфортно, адже якщо у класі лише кілька учнів, то кожному з них приділяється максимальна увага. Якщо син щось не зрозумів, вчитель відразу підійшов і все роз’яснив. Хороша школа, ми дуже задоволені. Тут як в звичайній школі - на перервах галасують, бешкетують, словом, весело. До того ж всі знають один одного, вчителі знають маму, батька, бабусь, дідусів", - розповідає Юлія Коваль.

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 3

Навчання в школі "Ор Менахем" - безкоштовне. Всі витрати беруть на себе спонсори. Однак далеко не кожен вінницький школяр зможе "гризти граніт науки" в цьому навчальному закладі, адже тут принципова умова - єврейська національність.

"Єдиною умовою, аби стати учнем школи - єврейство по материнській лінії. Інших дітей ми не беремо. Якщо є єврейська національність по-батькові, то брати в школу дитину чи ні вирішує релігійна громада, яка знаходиться в Житомирі. Після спілкування із духовними наставниками, тоді лише приймають рішення колегіально", - підкреслив Валерій Ніколаєць.

Свято Першого дзвоника у школі "Ор Менахем" таке ж, як і в звичайній державній школі. Однак без молитви та благословення рабина тут не починається жоден навчальний рік. 

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 4

"Також маємо спеціальний дрес-код - у дівчат обов'язково мають бути прикриті руки, вони носять лише спідниці, жодних штанів. У хлопчиків на голові має бути традиційна єврейська кіпа", - підкреслив директор школи .

Випускники "Ор Менахем" отримують атестати державного зразка. Навчання тут проходить за звичайною українською шкільною програмою. Щоправда кілька особливих предметів у єврейській школі все ж запровадили. 

"Крім усіх предметів, які вивчаються у загальноосвітніх школах, наші діти вивчають іврит і предмет з назвою "Історія і традиції єврейського народу". Оцінки у нас ставляться лише за іврит. Тут викладають вчителі наші, а є за і сумісництвом, із найкращих шкіл Вінниці", - каже Валерій Ніколаєць.

У єврейській школі "Ор Менахем" навчаються діти не лише з Вінниці. Іногородні переїжджають у Вінницю разом з батьками, братиками та сестричками. Таким сім'ям школа надає житло.

Харчуються школярі тричі на день. Їжа кошерна, згідно із іудейським віровченням. До школи хлопчиків і дівчаток підвозить шкільний автобус, а після уроків - розвозить по домам.

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 5

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 6

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 7

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 8

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 9

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 10

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 11

Як розпочався навчальний рік в унікальній єврейській школі у Вінниці - фото 12

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця