UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як "очі міста" допомагають боротися з правопорушеннями у Вінниці (ФОТО)

У Вінниці підбили підсумки першого року роботи Ситуаційного центру

Як "очі міста" допомагають боротися з пр…

У Вінниці вже рік діє Ситуаційний центр, і за цей час у місті зменшилася кількість правопорушень. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Нині до Ситуаційного центру, який називають "очима міста", під'єднано 588 камер, які встановлені на вулицях і площах міста і в усіх школах Вінниці. Працівники центру співпрацюють з поліцією і допомагають розкривати злочини.

До Ситуаційного центру звертаються не тільки поліцейські, а й вінничани, які фіксують правопорушення. Часто до центру приїздять делегації переймати досвід кращої практики.

"Ми тісно працюємо з патрульною поліцією – за виявленими завдяки камерам спостереження правопорушеннями у 2018 році складено 1473 постанови, також надано інформаційну допомогу з розкриття кримінальних правопорушень. На момент вчинення виявлено 13 000 правопорушень, з них 720 ДТП, понад 1000 адміністративних правопорушень, понад 3000 порушень у сфері благоустрою. Надано понад 400 відеозаписів на ухвалу суду, запити та заяви. Опираючись на статистичні дані, можна сміливо констатувати, що від початку роботи Ситуаційного центру правопорушень у місті значно поменшало. Ми будемо й надалі нарощувати його можливості та впроваджувати технології, що роблять місто більш безпечним та комфортним, оскільки маємо підтримку міського голови Сергія Моргунова", - розповідає в. о. начальника Муніципальної поліції Вінницької міської ради Віталій Чигур.

Як зазначив заступник начальника управління патрульної поліції у Вінницькій області Олександр Гаркавюк, саме завдяки роботі Ситуаційного центру міська патрульна поліція посідає перше місце в Україні з розшуку транспортних засобів, які зникають з місця скоєння ДТП.

Нещодавно у місті для отримання аналітичних даних почали використовувати штучний інтелект. Тепер в Ситуаційному центрі на моніторах бачать не лише відео, а й результати опрацьованих даних. Нині ведеться статистика за такими показниками: кількість транспортних засобів, їхній тип, марка, колір, напрямок руху та державний номерний знак. У розробці аналітичної системи брали участь студенти Вінницького національного університету і ДонНУ.

На базі ВНТУ було проведено хакатон "Штучний інтелект", метою якого було відпрацювання видобутку відкритих даних з відеопотоку. У хакатоні взяли участь 14 команд, 5 із них розробили прототипи рішень із застосуванням штучного інтелекту, які дозволили зрозуміти, як це працюватиме у місті.

"Технологія штучного інтелекту в нас впроваджується в рамках програми "Безпечне місто". Її можна використовувати не тільки в Ситуаційному центрі, а й у керуванні дорожнім рухом, урбаністиці, просторовому плануванні й для виконання інших завдань. У нас на сьогодні розгорнуто два сервери штучного інтелекту, які проводять аналіз відеопотоку за тими завданнями, які ми сформували для програмістів. У даному випадку вони формують статистику і показують, які типи автомобів проїжджали, визначають марку автомобілів та номерні знаки. Дозволяють визначити, чи не порушують водії правила. Ми плануємо за допомогою штучного інтелекту відслідковувати та оцінювати рух велосипедистів по велодоріжках. Дані можна використати, щоб оцінити ситуацію і знайти методи впливу на ситуацію", - каже директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко.

Нагадаємо, Ситуаційний центр у Вінниці відкрили в січні минулого року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme