Очі міста: У Вінниці відкрили муніципальний ситуаційний центр

Ситуаційний центр працює у тестовому режимі з жовтня 2017 року

Сьогодні, 16 січня, у Вінницькій міській раді презентували Муніципальний ситуаційний центр, створений у рамках програми "Безпечне місто". Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Ситуаційний центр працює у тестовому режимі з жовтня 2017 року, а відсьогодні працює на повну силу. Новий центр – це багатопрофільна диспетчерська, в якій ведеться онлайн-спостереження за ситуацією в різних точках міста.

В єдиній системі відеоспостереження – 427 камер, їх кількість зростатиме. Працівники центру моніторять місця найбільшого скупчення людей і місця підвищеної небезпеки. Камери встановлені на в'їздах у місто, магістральних вулицях, площах, перехрестях, вокзалах, у навчальних закладах. Встановлено дві роботизовані оглядові камери з кутом огляду 360 градусів: на Київському мосту і на площі Гагаріна.

Якщо працівники центру помічають правопорушення чи екстрену ситуацію, то одразу повідомляють у відповідну службу, не чекаючи викликів від громадян.

За час тестової роботи центру зафіксовано понад 1000 правопорушень: у сфері благоустрою – 45%, порушення правил дорожнього руху – 40%, публічного порядку – 10%, дорожньо-транспортні пригоди – 5%.

"У штаті – 6 осіб, в тому числі, учасники АТО. Цілодобово по змінах чергують 3 працівники, з грудня минулого року до чергування долучилися працівники патрульної поліції. За час роботи центру були виявлені крадіжки, хуліганство, бійки, шахрайство, викрелення авто, пошкодження комунального майна, вандалізм. А також аварійні ситуації – пориви мереж водопостачання та водовідведення, пожежі", - розповів керівник Вінницького муніципального ситуаційного центру Олег Старжинський.

"Це очі міста. Багато ДТП у нас є за участі машин з іноземними номерами, часто порушники тікають з місця події. Ми звертаємося до ситуаційного центру, і вони нам допомагають. Хочу зазначити, що наш вінницький розшук кращий в Україні. Вони розшукують 90,4% угнаних автомобілів. Із 100 машин вони знаходять 90", - каже начальник управління патрульної поліції міста Вінниці Редван Усеінов.

У планах міської влади – встановити в місті обладнання, яке завдяки спеціальним датчикам реагуватиме на витоки хлору, аміаку, нафтопродуктів та інших небезпечних речовин.

Міський голова Сергій Моргунов сказав, що це перший в Україні центр такого типу, що фінансується з міського бюджету.

Нагадаємо, працівники ситуаційного центру допомогли виявити злодія, який у центрі міста обікрав вертеп.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця