"Всі побігли – і я побігла": Як чарівні вінничанки флешмобили на честь Всесвітнього дня української хустки
Вінничанки фотографувалися у хустках спеціально до флешмобу і знаходили в домашніх архівах фото різних років
Вінничанки масово долучилися до флешмобу на честь Всесвітнього дня української хустки, який відзначають сьогодні, 7 грудня. Depo.Вінниця долучається до хусткового марафону у свій спосіб – показує, які фото на своїх ФБ-сторінках оприлюднили деякі чарівні вінничанки.
Любов Руденко знайшла свої фото, на яких вона разом з чоловіком, і захоплено написала:
"Українська хустка – то дуже гарно!Є щось споріднене у словах "хустка" і "захист". Вона одночасно і прикраса і оберіг:дає тепло і захищає від негоди, підкреслює жіночу вроду і надає впевненості. У мамину хустку загортали дитину від зурочення.Молодій дружині на весіллі пов‘язували хустку – на щасливу подружню долю.Коханому дарували хустку як оберіг, щоб захищала в бою. Ось таке диво наша квітчаста і барвиста українська хустка! З радістю підтримую цей чудовий флешмоб, бо це справді дуже красиво", – пише вінничанка.
Викладачка ДонНУ Інна Єрмакова, видобувши зі своїх архівів одразу кілька фото у хустках, написала: "Всі побігли – і я побігла" #українська_хустка Чо ж не пофлешмобити? Хустки - це прекрасно!"
Альона Лавровська показала не лише власний портрет у хустці, а й колективне фото жіноцтва, яке працюєв департаменті внутрішньої політики і зв’язків з громадськістю Вінницької ОДА.
"І я підтримую таку гарну акцію "фото в Українській хустці"! Українки настільки активно підтримали флешмоб, що я переконана - Всеукраїнському Дню Української Хустки бути! Такого різномаїття хусток ще не було! Новий рекод фейсбуку! #ВсесвітнійДеньУкраїнськоїХустки", – йдеться у дописі Лавровської.
А поетеса Алла Вітвицька ще вірш про бабусину хустку опублікувала:
"Приєднуюсь до флешмобу #українськахустина#. Бабусі не стало 15 років тому 6 грудня... Пам'ять жива...
Одягаю бабусину хустку,
Сніг летить, як з лебідки перо...
Я на ній чи не кожну пелюстку
Пам'ятаю, неначе добро.
Зав'яжу два кінця, та згадаю
Скриню, що зберігала скарби:
Повну щастям жіночим до краю,
З чорним кольором горя й журби.
Заквітчала бабуся дорогу,
Розстеляла, як долю - хустки.
Наче шлях мій ішов від порогу,
Розфарбовані, мов писанки...
Бо на кожну тримала неділю
І у будень в'язала платок,
Ще й казала:"Між вами розділю,-
Між онучками сотню хусток... "
Пам' ятаю бабусі науку,
Ще в душі її пісня жиє...
Ніби бабця натружену руку
На волосся поклАде моє.
І розквітнуть троянди червоні,
Розлетиться крилом бахрома.
Цілувала б її у долоні,
Та бабусі давно вже нема...
Мов намоляний в церкві на щастя
Одягну цей святий оберіг
І піду, як на перше причастя
Під спокійно спадаючий сніг..."
Інша поетеса – Валентина Сторожук – теж опублікувала фото з хусткою, але насправді вона навіть не "флешмобить", бо хустку носить часто – і в свята, і в будні.
Етнографиня Наталія Сентемон давно має на аватарці фото в чорній хустці, але то не означає, що вона в жалобі: дослідниця подільського одягу показує звичний головний убір заміжніх жінок на Поділлі. А чорний колір колись підкреслював статус: якісна чорна фарба була найдорожчою, тому чорна хустка, вишиті чорним сорочки й інші елементи одягу з чорним кольором були доступні тільки людям з певними статками.
Олена Білоус опублікувала своє фото з немовлям на руках: українська Мадонна в хустці.
А на сторінці співачки Юлії Васюк вийшов несподіваний, але символічний збіг: у "спогадах" з’явилося фото фольклорного гурту "Мокоша" на фестивалі "Червона рута".
До хусткового "челенджу" долучилися жінки і в районах Віннииччини. Жительки області не лише оприлюднили свої фото з хустками, а й спеціально вдягнулися за умовами флешмобу.
Читайте також: Чому вінницька етномайстерня "Коло" під час концерту показувала глядачам потилиці
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця