Чому вінницька етномайстерня "Коло" під час концерту показувала глядачам потилиці
У Вінниці відбувся концерт-бенефіс співачки і фольклористки Юлії Васюк, яка привела на сцену доньку, учнів і подруг
- Вінниця
-
24 травня 2017 17:28

Учора, 23 травня, вінницька фольклористка, співачка і викладачка училища культури і мистецтв Юлія Васюк порадувала шанувальників української народної пісні - влаштувала концерт бенефіс у залі обласної філармонії "Плеяда". Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.
Концерт розпочала етномайстерня "Коло" – п'ять жінок, які, крім професійної співачки Юрії Васюк, співали хіба в школі на уроках музики і вважали, що пісні і сцена – це не для них. Але трохи більше року тому Юлія зацікавила подруг співом колядок і щедрівок, а пізніше – пісень, яких вони ніколи не чули. Ці пісні фольклористка записує в селах Вінниччини і співає разом з очолюваним нею гуртом "Мокоша", хором Вінницького училища культури і мистецтв, а тепер і з "Колом". Цього разу "Коло" виконувало пісні, записані Юлею в Чечельницькому, Бершадському і Томашпільському районах.
Взагалі, під час концерту лунали тільки українські пісні, хоч не всі – народні. Крім вищезгаданих, були ще пісні суто вінницькі – ансамбль бандуристів виконав пісню вінницького композитора Станіслава Городинського на слова місцевої поетеси Жанни Дмитренко "Я твій голос, Україно", а хор училища співав народну пісню "Поміж трьома дорогами", записану у селі під Вінницею легендарним українським композитором Миколою Леонтовичем. Назва пісня стала назвою й концерту-бенефісу.
Шквал оплесків зірвала донька Юлії – юна бандуристка Софійка Аль-Хадіді, яка виконала мамину пісню на вірші Шевченка "На Великдень на соломі". Неймовірним був виступ дуету – Юлія співала разом з викладачем і священиком Назарієм Давидовським.
Вели концерт дві учасниці "Кола" – Наталя Сентемон та Інна Єрмакова. Перша – редактор обласного центру народної творчості, друга – викладач Донецького національного університету. І якщо завдяки Юлії співали вони не вперше, то як конферансьє раніше не виступали.
Одним з найбільш колоритних і несподіваних моментів концерту була демонстрація традиційних головних уборів заміжніх жінок Східного Поділля – каптурів і рантухів. Їх учасниці "Кола" самі пошили і вишили за старовинними зразками. Колись такі головні убори надягали на наречену під час весільного обряду, щоб підкреслити: віднині це заміжня жінка.
А найбільш зворушливими були слова вдячності Юлії Васюк на адресу своїх учителів - Василя Коваленка та Євгенії Плішки і мами - Тетяни Васюк, які сиділи в залі і пишалися ученицею і донькою. Завдяки їм, підкреслила співачка, вона стала саме такою.
Фото Сергія Бахмутова і Михайла Діденка
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 10:42У місті на Вінниччині зареєстровано спалах сальмонельозу
- 20:16Як відкрити точку з продажу шаурми в Україні і не прогоріти Актуально
- 22:00 У Вінниці відбувся фестиваль польової кухні імені Тараса Сича (ФОТОРЕПОРТАЖ) ФОТО
- 15:33Продавав довідки про інвалідність за $4 000: Вінничанину повідомили про підозру ФОТО
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 10:35Як зробити вихідний дзвінок ефективним: поради для бізнесу Актуально
- 21:39Летальне зіткнення: На Вінниччині в ДТП горіли дві вантажівки та бус ФОТО
- 09:20"УЗ" призначає нові поїзди з Одеси (ГРАФІК)
- 11:26На Вінниччині підліток отримав сильне ураження струмом на даху вантажного вагона ФОТО
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 10:36Планували форсувати Дністер: На Вінниччині прикордонники затримали двох чоловіків, що мали намір втекти вплав до Молдови
- 11:40Міноборони анонсувало штрафи за порушення військового обліку в "Резерв+"
- 10:03"УЗ" призначила нові поїзди на літо (СПИСОК)
- 23:25 Українці проти територіальних поступок рф, - опитування
- 21:40Заява глави Пентагону: США зменшать військову підтримку України
- 16:09Настільні ігри для всіх: чим зайнятися вдома без гаджетів Актуально
- 21:40По 15 років проведуть за гратами блогер Анатолій Шарій та ексочільник поліції Вінниччини Антон Шевцов за держзраду