UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Впродовж року мисливці Вінниччини вполювали рекордну кількість вовків

У 2021 році в лісах області вполювали 26 вовків

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
Впродовж року мисливці Вінниччини вполюв…
Фото: bbc.com

Цього року у лісах Вінниччини мисливці вполювали рекордну кількість вовків. Адже збільшення кількості хижаків у регіоні призводить до скорочення фауни та загрожує поширенню сказу. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

Протягом року мисливці вполювали 26 вовків. Вправних стрільців заохочують виплатами. Найбільше тварин добули у Бершадській громаді - шість голів, а також у Крижопільській, Піщанській, Іллінецькій, Тростянецькій, Погребищенській та Могилів-Подільській. 

Надмірна кількість вовків негативно впливає на стан фауни. Часто вони роздирають тварин не від голоду, а просто заради хижацької розваги.

"Попри стереотипний образ українських казок, вовк відзначається неабияким розумом та хитрістю. На сіроманців влаштовують спеціальні полювання, коли випадає сніг. Відслідкувати їх можна за слідами. Якщо слід не вийшов за межі ділянки, її обвішують стрічкою з яскраво-помаранчевими прапорцями. Хижак боїться цього кольору, тому не перестрибне перепону і виявиться у пастці. Крім того, тварини часто мігрують на великі відстані", - йдеться у повідомленні.

Збільшилася на Вінниччині й популяція лисиць. У 2021 році в області добуто 2784 тварини. Найбільше впольовано на Козятинщині (110 голів), а також в Тульчинському (83) та Гайсинському районах (54). 

"Велика кількість таких тварин останнім часом спостерігається по всій Україні. Тому важливо контролювати чисельність хижаків, що і робить єгерська служба держпідприємств лісового господарства. Цей показник визначається згідно санітарно-ветеринарних норм і щороку видається певна кількість дозволів на добування. Крім того, вони найбільше хворіють на сказ, особливо, вовки та лисиці. Втім, фіксуються й поодинокі випадки захворювання у тхорів, борсуків та куниць", - додали у лісгоспі.

Нагадаємо, у Гайсинському лісгоспі виростили понад тисячу фазанів. Для зручності збудували сучасний фазанарій.

Мисливці Вінниччини

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme