Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей

Наймолодшим учасникам – 3 роки, найстаршим - 8
Depo.
2 листопада 2016 14:10
ФОТО: depo.ua
Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей
Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей

Сьогодні у Вінниці відбулася Спеціальна Олімпіада України за програмою "маленьких спортсменів", повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Поборотися за першість у змаганнях виявили бажання 56 дітей з особливими потребами  із Вінниці, Рівного,Волині, Києва, Черкас та  Житомира. За словами регіонального директора спецолімпіади України Олесі Самойленко, змагання "маленькі спортсмени", які проходять як естафета в ігровій формі, – це перший етап підготовки таких дітей до великого спорту Спеціальної Олімпіади України, а отже і їх інклюзія в суспільство.

"Програма Спеціальної Олімпіади  України охоплює дітей з порушенням розумового розвитку. Це дуже важливо, адже коли  параолімпійський вид спорту охоплює людей з фізичними вадами,то діти з порушенням розумового розвитку неохоплені такими заняттями. І цей напрям нам потрібно розвивати. Що раніше такі діти почнуть займатися, то більших успіхів зможуть досягти. Вони краще визначаться із тим  видом спорту, яким займатимуться в майбутньому",- зазначила Самойленко.

Уже по другу медаль прийшов на  Спеціальну Олімпіаду  семирічний Веніамін Корчевний із Вінниці. Хлопчик має успіхи у стрибках, однак, за словами його мами Ольги Корчевної, ще не обрав для себе вид спорту остаточно.

"Перший раз ми змагалися у Залізному  Порту, тоді Вєна став призером олімпіади,  нині прийшли уже за другою медаллю.  Він кращий в стрибках, в своєрідній легкій атлетиці. Спорт потрібен і здоровим, і нашим діткам. Але не всі тренери можуть займатися із такими дітками", - розповіла Ольга Корчевна.

На таких заходах можна не лише розпізнати спортивний  потенціал особливих дітей, а й навчити їхніх батьків проводити деякі заняття самостійно, без тренера.

"Наші діти особливі, тому потрібно завжди визначати, як краще навчити дітей елементарним речам. Ми не відмовляємо нікому: учасники програми - діти з будь-якою нозологією", - зауважив  тренер Спеціальної Олімпіади у місті Вінниця Леонід Зінківський.

Спеціальним гостем змагань стала менеджер спецолімпіади з програми "маленькі спортсмени" з Ірландії Морін Кларк. Вона проведе семінар для тренерів, волонтерів, інструкторів програми СО "Маленькі спортсмени" і розповість про закордонний досвід.

"Ця програма − вхідні двері до світу великого спорту спеціальних олімпіад: світу інклюзії і прийняття наших дітей", − сказала гостя з Ірландії. 

Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей - фото 1Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей - фото 2Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей - фото 3Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей - фото 4Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей - фото 5Вінниця приймає учасників спецолімпіади для особливих дітей - фото 6

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця