ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся”

На виставці “Музейний арсенал” демонструється зброя всіх часів – “від каменюки до базуки”
Depo.
9 серпня 2015 14:38
ФОТО: depo.ua
Вінницький краєзнавчий музей “озброївся”
Вінницький краєзнавчий музей “озброївся”

На виставці "Музейний арсенал" у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї можна побачити чимало унікальних екземплярів зброї, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 1 

Цікавість викликають шпага офіцера Російської імперії (1798 р.), драгунська шашка (1881 р.) і шпага гвардійців короля Прусії (1886 р).

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 2

Відвідувачів інтригують китайські мечі "дао", японські морські мечі "кай-гунто" (1937/1938 р.) та старовинний клинок ХVІ ст., який міг належати нащадку самураїв.

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 3

За словами музейних працівників, однією з "родзинок" виставки є англійський палаш початку ХІХ ст. офіцерів Лейб-гвардії кінного полку, який використовувався в битві при Ватерлоо.

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 4

Представлено не тільки військову зброю, але й засоби самооборони та мисливську зброю. Приміром, вражає рушниця довжиною понад 2 метри. Вона була створена в ХІХ ст. для промислового полювання на качок.

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 5

В експозиції є зброя доби пізнього палеоліту (40 - 10 тис. р тому) - наприклад, багатофункціональне ручне рубило. Представлено зразки від крем'яних сокир часів неоліту (VII-V тис. до н. е.) до чудових парадних металевих сокир доби пізнього середньовіччя та нового часу.

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 6

"Кам'яну добу" презентують крем'яні вістря стріл часів неоліту і трипілля (IV-III тис. до н. е.), бронзові наконечники, що належали скіфам - відомим з історії вправним лучникам, залізні вістря стріл різних типів часів Давньої Русі тощо.

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 7

Всі предмети на виставці "Музейний арсенал" належать до колекції обласного краєзнавчого музею і музею О. В. Суворова (с. Тиманівка Тульчинського району).

Вінницький краєзнавчий музей “озброївся” - фото 8

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця