Вінницьким Мурам потрібно 5 мільйонів, щоб не завалитись

Експерти вважають, що найстаріша пам’ятка міста потребує термінової консервації
Depo.
7 жовтня 2016 09:21
ФОТО: depo.ua
Вінницьким Мурам потрібно 5 мільйонів, щоб не завалитись
Вінницьким Мурам потрібно 5 мільйонів, щоб не завалитись

Учора, 6 жовтня, учасники круглого столу дійшли згоди у тому, що для консерваційних і протиаварійних робіт на історичному комплексі "Вінницькі мури" потрібно 5 мільйонів гривень. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

У засіданні взяли участь науковці, зокрема історики, представники обласної влади і громадськості. Професор-історик Ольга Коляструк переконана, що без втручання в ситуацію Вінниця може втратити найстарішу історичну пам’ятку.

"Мури — це не просто символ минулої епохи, а серце ранньомодерної Вінниці. Звідси почалася історія Нового міста, новоєвропейської Вінниці. Якщо ми не почнемо щось робити із цим руйнуванням, то можемо втратити пам’ятку назавжди. Без минулого не може бути майбутнього", - наголосила професорка.

Уже виготовлена документація на проведення консерваційних та протиаварійних робіт на вінницьких Мурах. Про це розповіла директор НДІ "Проектреконструкція" Наталія Котощук.

"Коли ми побачили першу документацію, то вирішили спростити її трохи, бо там були присутні так би мовити, революційні, заходи зі збереження Мурів — пропонувалося розібрати склепіння та перекласти їх. На погляд наших фахівців, їх не варто розбирати – потрібна консервація. Вартість таких робіт складе близько п'яти мільйона гривень", - уточнила Котощук.

У новій документації учасники круглого столу бачать реалістичні пропозиції. Документація має пройти процедуру державної експертизи та погодження у Міністерстві культури, і лише потім робоча група звертатиметься до обласної ради із проханням виділення коштів. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця