UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінницькі "воскові" дівчачі віночки є ще одним елементом нематеріальної культурної спадщини

Так називають віночки з таких матеріалів як: стеарин, парафін, лой, віск та інші подібні суміші

Вінницькі "воскові" дівчачі віночки є ще…
Віночок

Технологія виготовлення "воскових" віночків на Вінниччині - елемент нематеріальної культурної спадщини, інформують в ОВА, передає Depo.Вінниця.

"Восковий" вінок з’являється в областіі в кінці ХІХ − на початку ХХ ст. і побутує до кінця 80 років ХХ ст. Термін "восковий" є узагальненим − так називають вінки з таких матеріалів як: стеарин, парафін, лой, віск та інші подібні суміші. Зазвичай вінки невеликі за розміром, побудовані на одній основі, з небагатьма елементами, вирізняються великою кількістю восковиць, простотою форм, вишуканістю елементів та кольорової гами.

Також бувають віночки з кількох поєднаних основ. Починається робота з виготовлення паперових квітів та листочків. Відрізок дроту обмотують флористичною стрічкою (раніше для обмотування використовували "папіросний" папір). Це заготовка на "стеблинку". З паперу вирізають форму листочка, згинаючи його до бажаної форми. До нього приклеюють "стеблинку", дають висохнути. Рідше листок протикають повздовж центру листочка хвилеподібними відрізками, що не потребує використання клею.

Виготовлення квітки здійснюють різними способами. Для виготовлення восковиць (бубляшок, бурульок, бомбляшок) парафін (чи компоновану майстринею суміш) кладуть в металеву ємність, розтоплюють. Готують ємність з чистою водою. Кінчик обмотаного дроту загинають у петлю (деякі майстрині використовують прямий відрізок) почергово занурюють у розтоплений парафін і воду доти, доки на кінці основи не утвориться парафінова крапля. Потім воскують квіти, листочки, почергово занурюючи у розтоплений парафін і воду один раз чи двічі, залежно від рівня завощення. Далі формують основу вінка з відрізка грубого, обмотаного папером чи флористичною стрічкою дроту, згинаючи його у формі дуги. На неї почергово накручують квіти, листочки, восковиці чи пучки восковиць у відповідному чи бажаному порядку. Деякі майстрині до обох кінців вінків також приєднують так звані "кучері" − довгі композиції з обмотаних відрізків дроту у формі дрібно закручених спіралей з квітами, листочками чи восковицями на кінцях.

Віночки можуть відрізнятися за формою, зовнішнім виглядом, розміром, але технологія виготовлення у всіх майстринь на Вінниччині подібна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme