Вінницькі пацієнти за рік сплатили до благодійних фондів 85 мільйонів

В обласній дитячій лікарні діє термінал для внесків, два подібні термінали незабаром з’являться в онкодиспансері
Depo.
7 грудня 2016 14:48
ФОТО: depo.ua
Вінницькі пацієнти за рік сплатили до благодійних фондів 85 мільйонів
Вінницькі пацієнти за рік сплатили до благодійних фондів 85 мільйонів

За минулий рік вінницькі пацієнти, за підрахунками громадської організації "Філософія серця", сплатили до благодійних фондів, які діють у медичних закладах, майже 85 мільйонів гривень. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Дані про кількість благодійних коштів під час прес-конференції повідомила Юлія Грига, представниця громадської організації "Філософія серця".

Лідером зі збору коштів Грига назвала обласну лікарню імені Пирогова понад – 56 млн грн, але головного лікаря цього закладу на прес-коференцію не запросили. Спілкуватися з журналістами прийшли головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир Шамрай і головний лікар обласної дитячої лікарні Василь Паненко. 

У дитячій обласній лікарні діє термінал для збору грошей, хоч користуватися саме ним для сплати внесків – необов’язково, пацієнти (точніше, батьки пацієнтів, оскільки йдеться про дитячу лікарню) самі обирають спосіб оплати. Незабаром два такі термінали з’являться і в онкодиспансері.

Дитяча обласна лікарня співпрацює з фондом "Здорова родина".

"Люди мають право перерахувати кошти, які вони бажають. Але, деяким простіше працювати безпосередньо з представником фонду, який є на території лікарні. І видає не просто якісь бетлики, які були запроваджені колись, а касові ордери. Видалені вони не можуть ніяк, адже всі за порядковими номерами. І в кінці дня всі ці кошти мають перевести на банківський рахунок", - повідомив Паненко.

Онкологічний диспансер співпрацює з Міжнародним фондом допомоги хворим з наслідками травм та захворювань.

"У кожному структурному підрозділі нашого диспансеру є інформаційні стенди, де демонструється інформація про надходження та залучення коштів до даного фонду та їх витрати. З 9:00 до 15:00 у лікарні працює представник фонду. Ми пройшли вже певні етапи для встановлення терміналів у відділеннях. Їх буде два, почнуть діяти з наступного року. Це дасть можливість вести суворий облік благодійних внесків. Після того, як вдасться встановити другий термінал, в онкодиспансері не працюватиме представник фонду, бо в цьому не буде потреби", – розповів Шамрай.

Співпрацю з благодійними фондами Шамрай назвав вимушеним кроком.

"Я думаю, жоден головний лікар насправді не хоче працювати з благодійним фондом і сам собі створювати якісь проблеми. Але відмовитися від цього можна буде тільки тоді, коли кожен лікувальний заклад матиме достатнє фінансування", - додав головлікар онкодиспансеру.

Переходити на нові умови співпраці з благодійними фондами найближчим часом планують шкірно-венерологічний і ендокринологічний диспансери. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця