Вінницькі інженери навчили котли виконувати команди на відстані

Унікальний пристрій "Smart warmth" дозволить власникам середніх двокімнатних квартир заощаджувати по 200 грн щомісяця
Вінницькі інженери навчили котли виконувати команди на відстані
Вінницькі інженери навчили котли виконувати команди на відстані

Вінницькі інженери розробили пристрій, який дозволить керувати газовими й електричними котлами і, відповідно, зменшувати витрати на обігрів приміщень. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.info.

Унікальний пристрій називається "Smart warmth" ("розумне тепло"), повідомив генеральний директор ТОВ "Промавтоматика Вінниця" Михайло Ганчук.

"Ідея створення не була новою. Ми ознайомилися з аналогами, проаналізували і створили свій якісний та удосконалений пристрій. Над створенням працювали близько півроку", - сказав керівник компанії.

"Smart warmth" під’єднується до котла через спеціальне "гніздо". Господарі помешкання можуть самостійно регулювати температурний режим. Пристрій визначає динаміку спаду температури, і за певний час до заданого моменту вмикає котел, щоб приміщення прогрілося вчасно. Цей режим називаються "Енергозбереження без відсутності людини".

Ще один режим – "Кольорові сни": вночі температури у кімнаті знижується на 2-3 градуси, а на ранок повертається до звичних показників. І економія, хоч і незначна, забезпечена, і для здоров’я корисніше, запевняє Ганчук.

Незабаром компанія планує запустити серійне виробництво пристрою у чотирьох модифікаціях. Крім іншого, пристроєм можна користуватися дистанційно – через Інтернет. Наприклад, сім’я поїхала у подорож, і вдома тиждень нікого немає. Можна виставити дату і час приїзду ще від час від’їзду, але не завжди ця дата відома наперед. Якщо ви передумали і вирішили затриматися на курорті чи у відрядженні, то можна керувати теплом у квартирі, "зайшовши в котел" за сотні чи навіть тисячі кілометрів від дому.

За словами розробників, "розумне тепло" допоможе зекономити на опаленні від 8% до 25% витрат (залежно від ступеня термоізоляції будинку). Для середньої двокімнатної квартири це приблизно 200 гривень на місяць.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах