Вінницькі інженери навчили котли виконувати команди на відстані

Унікальний пристрій "Smart warmth" дозволить власникам середніх двокімнатних квартир заощаджувати по 200 грн щомісяця
Depo.
22 грудня 2016 09:17
ФОТО: depo.ua
Вінницькі інженери навчили котли виконувати команди на відстані
Вінницькі інженери навчили котли виконувати команди на відстані

Вінницькі інженери розробили пристрій, який дозволить керувати газовими й електричними котлами і, відповідно, зменшувати витрати на обігрів приміщень. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.info.

Унікальний пристрій називається "Smart warmth" ("розумне тепло"), повідомив генеральний директор ТОВ "Промавтоматика Вінниця" Михайло Ганчук.

"Ідея створення не була новою. Ми ознайомилися з аналогами, проаналізували і створили свій якісний та удосконалений пристрій. Над створенням працювали близько півроку", - сказав керівник компанії.

"Smart warmth" під’єднується до котла через спеціальне "гніздо". Господарі помешкання можуть самостійно регулювати температурний режим. Пристрій визначає динаміку спаду температури, і за певний час до заданого моменту вмикає котел, щоб приміщення прогрілося вчасно. Цей режим називаються "Енергозбереження без відсутності людини".

Ще один режим – "Кольорові сни": вночі температури у кімнаті знижується на 2-3 градуси, а на ранок повертається до звичних показників. І економія, хоч і незначна, забезпечена, і для здоров’я корисніше, запевняє Ганчук.

Незабаром компанія планує запустити серійне виробництво пристрою у чотирьох модифікаціях. Крім іншого, пристроєм можна користуватися дистанційно – через Інтернет. Наприклад, сім’я поїхала у подорож, і вдома тиждень нікого немає. Можна виставити дату і час приїзду ще від час від’їзду, але не завжди ця дата відома наперед. Якщо ви передумали і вирішили затриматися на курорті чи у відрядженні, то можна керувати теплом у квартирі, "зайшовши в котел" за сотні чи навіть тисячі кілометрів від дому.

За словами розробників, "розумне тепло" допоможе зекономити на опаленні від 8% до 25% витрат (залежно від ступеня термоізоляції будинку). Для середньої двокімнатної квартири це приблизно 200 гривень на місяць.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах