Вінницьке містечко Брацлав відвідають понад 13 тисяч хасидів з 50 країн світу

Місцеві іудеї відновлюють синагогу і будують готелі для паломників
Depo.
15 вересня 2016 11:50
ФОТО: depo.ua
Вінницьке містечко Брацлав відвідають понад 13 тисяч хасидів з 50 країн світу
Вінницьке містечко Брацлав відвідають понад 13 тисяч хасидів з 50 країн світу

На початку жовтня у Брацлаві, що на Вінниччині, чекають понад 13 тисяч хасидів з 50 країн світу на свято Рош-а-Шана. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на 33-й канал. 

У Брацлаві поховано улюбленого учня цадика Нахмана – місцевого рабина Натана, сина купця з Немирова. За словами місцевого краєзнавця Юхима Цирюльникова, хасиди на цій могилі моляться, співають і влаштовують трапези.

"На початку 2000-х років над могилою встановлено мавзолей, де дві труни: рабина Натана та його онука Давида. Потім до мавзолею зробили зручну драбину з поручнями. Вона має 75 східців та 16 майданчиків. Кожен повинен вибратися на гору самотужки, незалежно від того, немічний ти, хворий , а чи старий. Мавзолей - це й ніби маленька синагога, є полиці з книгами. Хасиди тут моляться, співають, танцюють, а потім сідають за святковий стіл. Усі продукти, воду вони везуть з собою у великих валізах. У місцевих мешканців купують яйця, горіхи, зернята, інколи молоко. Розмовляти в ці дні у хасидів не прийнято. Заборонено навіть дивитися на жінок, тож дружин та дочок вони залишають на Новий рік удома", - сказав Цирюльников.

А ще в Брацлаві є кам’яна площина під назвою "попов камінь", на якому молився ребе Нахман з Натаном, нібито чуючи голос Всевишнього і все записуючи. Хасиди по цей час шукають "Спалену книгу" Нахмана, яка називає точну дату приходу Месії, сподіваючись, що Натан за вказівкою вчителя спалив іншу книгу, а не ту - з пророцтвами.

Взагалі, у Брацлаві хасиди зупиняються всього на одну–дві години, а потім на тиждень їдуть в Умань, де похований рабин Нахман.У Брацлаві нині мешкає всього четверо старих євреїв, й на нічліг у них ніхто не зостається. Готель там лише один, а закладів громадського харчування практично немає, тож перебувати 2-3 дні в цьому обов’язковому духовному пункті неможливо.

Додамо, що на єврейський новий рік - Рош-а-Шана тисячі іудеїв їдуть святкувати головну подію року на святі місця. В Україні є три святі, які хасиди (ортодоксальні іудеї) намагаються відвідувати щороку. Перше - Меджибіж у Хмельницькій області, де народився цадик Нахман і поховані його предки. Друге - Брацлав на Вінниччині, де він служив у синагозі і залишив свого учня Натана. Третє - Умань, де Нахман помер і похований. Хасиди вірять: якщо вони побувають у цих місцях, збудуться всі їхні мрії. Перепоховання праху пророків в іудеїв не прийняте, тому Поділля щороку приймає численні потоки хасидів.

 

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця