Вінницька вишивальниця створила ще одну копію сорочки з картини відомого художника

Джерелом натхнення послужила картина Василя Тропініна "Українець", а сорочку майстриня вишивала для свого чоловіка

Вінницька вишивальниця створила ще одну…

Вінницька вишивальниця Анастасія Фоміна, яка нещодавно створила копію сорочки з відомої картини Василя Тропініна "Дівчина з Поділля", завершила ще один подібний проєкт, передає Depo.Вінниця.

Джерелом натхнення послужила ще одна картина Василя Тропініна – "Українець", а сорочку Анастасія вишивала для  свого чоловіка.

"Нарешті можу похвалитися ще одним проектом, над яким я працювала останнім часом – це, звичайно, знову неперевершене рідне Східне Поділля! Ще одна реалізована можливість дати друге життя сорочці, тепер вже чоловічій, з відомої картини В.Тропініна "Українець". Схеми вишивки розробила пані Лідія Бебешко, за що їй повага і величезна вдячність!" – повідомляє Анастасія.

Робота над новим проєктом дещо відрізнялася від попередньої.

"У деякі деталі я вносила власне бачення: підбирала тканину, колір ниток так, як відчувала і так, як бажав мій чоловік. Вишивалась ця краса для мого коханого, який, я сподіваюсь, буде із задоволенням носити сорочку. Тому і презентація трохи інакша, ніж в першому проекті, де ми намагалися досягнути найбільшої схожості з оригіналом. В цьому випадку, я представляю власника сорочки, одягненого у подільську красу, яка зачаровує і не перестає дивувати навіть через 200 років, бо саме в 1820 році у с.Кукавка Кам’янець-Подільської губернії Могилівського повіту (зараз Могилів-Подільський район Вінницької області) Тропінін написав картину "Українець". На фото мій коханий чоловік  Влад Фомін у відтворенійсорочці", – пояснює майстриня.

Вишивальниця докладно описує роботу для тих, хто знається на традиційній українській вишивці.

"На цей раз для вишивки я використала стару конопляну тканину, нитки ДМС Perle 930. Техніки вишивки: замкова низь, вирізування, зерновий вивід, мережка "стовпчики", зубцювання. Збирала за старовинним кроєм, намагалась заховати всі шви, щоб було охайно, як на наших давніх сорочках. Поверх сорочки надягнуто мантину − міжсезонний верхній одяг південних регіонів Східного Поділля (Саме цей екзкмпляр із с.П’ятківка Бершадського району Вінницької області). Мантина часто оздоблювалась вишивкою, одягалась на запах, підперезувалася поясом. До речі, хто знає, де можна знайти таку тканину, щоб зробити репліку – буду вдячна за інформацію", - пише Фоміна.

Нагадаємо, що Анастасія Фоміна створює дивовижні ще й  "мереживні" авторські писанки зі шкаралупи. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme