ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницька письменниця презентувала роман про українця, який врятував Черчилля від розстрілу

Наталка Доляк написала історію неймовірного життя - "Загублений між війнами"
Depo.
3 вересня 2015 08:54
ФОТО: depo.ua
Вінницька письменниця презентувала роман про українця, який врятував Черчилля від розстрілу
Вінницька письменниця презентувала роман про українця, який врятував Черчилля від розстрілу

Вінницька письменниця Наталка Доляк презентувала історичний роман "Загублений між війнами" про життя Юрія Будяка (Покоса) - талановитого українця, який під час англо-бурської війни врятував життя молодого англійського журналіста Вінстона Черчилля. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Він був матросом і чабаном, воював в Африці, вчителював в Українському селі, мандрував Європою, був одним з найпливовіших діячів новітньої української культури, брав участь у створенні УНР , пройшов сталінські табори. Він - воїн, письменник, в'язень, людина. Він - герой її роману.

Вінницька письменниця презентувала роман про українця, який врятував Черчилля від розстрілу - фото 1

Письменниця Наталка Доляк зацікавилась особистістю Юрія Будяка саме через історію зі спасінням Черчилля. Однак ця історія - лише п'ята частина роману. "Загублений між війнами" -  розповідь про українця, який мав колосальний потенціал і міг стати чимось більшим, відіграти більш значущу роль для країни, якби не кровопролитні війни, які, як каже сама авторка, "стерли" його. 

Хоча за основу роману взято реальну історичну постать, не всі події, про які пише Наталка Доляк дійсно відбувались в житті Будяка. Навіть більше - простір для художніх домислів, який виник через брак фактів про життя Юрія Покоса, навіть втішив письменницю, адже вона не була обмежена рамками документалістики і могла творити свою історію.

"Коли я почала "копати" глибше про Юрія Покоса, то зрозуміла, що про нього дуже мало відомо, але це для мене, як для романіста було добре. Тому що коли інформації багато, то ти не може щось домислити і змушений писати біографію", - розповідає Наталка Доляк. 

Свій роман письменниця писала близько двох років. Щоб правильно зобразити зокрема побут бурів та локації Південної Африки, де відбувалась частина подій роману, авторка перечитала стоси книжок.   

"Це величезний пласт роботи, тому що я ж не могла написати, що добровольці, які воювали у англо-бурській війні, сиділи на привалі і їли гречану кашу. А чи могли вони там їсти гречану кашу? Тому це окремо вичитувалось. Що вони могли їсти, з якого посуду, які у них могли бути коні, яка там місцевість", - каже письменниця. 

Оцінку своєму роману авторка не дає, жартує, що ще не читала його. Однак дизайн задньої частини обкладинки розкритикувала вщент. Наталка Доляк вважає, що її усміхнене та "ізогнуте в спінє" зображення дисонує із загальною темою титулки. Каже, що хоча видавець не показав їй остаточний варіант обкладинки, вона скандалити з цього приводу не буде. І жартома радить заклеювати її фото непрозорою стрічкою.

Під час презентації роману Наталка Доляк розповіла про свою письменницьку "кухню". Говорила про процес написання текстів та їх безжалісне "крамсання". А також поділилась планами на майбутнє. Розказала, що хотіла б писати кіносценарії та видати збірку оповідань. А також сказала, що один з її наступних творів буде про "одного класнючого" вінничанина. Про кого саме, авторка не зізнається. Тримає інтригу.  

Вінницька письменниця презентувала роман про українця, який врятував Черчилля від розстрілу - фото 2

Довідка: Наталка Доляк - письменниця, драматург, журналіст, акторка
Народилася та проживає у Вінниці. Закінчила акторський факультет Харківського університету мистецтв імені Івана Котляревського. У 1990-92 роках була біженкою у Швеції і Фінляндії. Працювала в Театрі ляльок. Нині працює телевізійним журналістом у Вінниці. Має двох дітей, сина і доньку.

Авторка декількох романів, п'єс та кіносценарію про долю пострадянських біженців у Європі. Також вона написала історичний роман про голодомор "Чорна Дошка". Лауреат конкурсів "Коронація слова" у 2011 (за п'єсу "Гастарбайтерські сезони" в номінації "П'єси") і 2012 роках (друга премія за кіносценарій "Біженка" і два дипломи за романи "Гастарбайтерки" і "Реф'юджі") . Має спеціальні відзнаки "Вибір видавця" конкурсу "Коронація слова" у 2014 та 2015 роках за романи "Чорна дошка" та "Загублений між війнами".