Вінницькі студенти здобули "срібло", керуючи роботом "Скорпіоном" (ФОТО)

Міжнародні змагання з мобільних робототехнічних систем Earth Rover 2018 проходили в Технічному університеті Молдови в Кишиневі

Вінницькі студенти здобули "срібло", кер…

Студенти кафедри комп'ютерних наук Вінницького національного технічного університету Дмитро Пантелюк і Дмитро Кудрявцев та їхній тренер кандидат технічних наук, старший викладач Сергій Барабан зі своїм винаходом – роботом "Скорпіоном" посіли друге місце у VI міжнародних змаганнях з мобільних робототехнічних систем Earth Rover 2018. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу ВНТУ.

VI міжнародні змагання з мобільних робототехнічних систем Earth Rover 2018 проходили в Технічному університеті Молдови в Кишиневі. У змаганнях взяли участь 14 студентських команд.

Команда ВНТУ поступилась лише румунам, чий виріб був оснащений дорогими деталями, і було очевидно, що створення цього робота потребувало значних фінансових вкладень.

"Наш робот Скорпіон має максимум функціональності. Жоден інший робот, представлений на конкурсі, не мав 8-ми функцій, лише наш. До того ж Скорпіон мінімально енергозатратний — дуже ощадливий! І має мінімальну вартість виготовлення. Корпус ми самі спроектували і роздрукували на 3D-принтері. Гусениці виготовили із звичайнісіньких портфельних ременів. Ми знали, що є категорія мінімальні затрати, тому мали на меті здешевити нашого Скорпіона по-максимуму", — пояснює Сергій Барабан.

"Скорпіоном" можна керувати на відстані до 2 кілометрів. Серед усіх конкурсних роботів було лише два з радіокеруванням і з такою дальністю. В усіх інших було Wi-Fi і Bluetooth керування.

"А ще ми Скорпіону спроектували відеопередачу з камери. Він може здійснювати телеметрію — віддалене вимірювання. Має датчики температури, вологості, освітленості, якості повітря і датчик вогню. Ще у нього є маніпулятор — така собі рука, якою він може брати невеликі предмети. Є стоп-функція перед перешкодами. Може невелику перешкоду, яка виникає на його шляху, відсунити вбік і їхати далі. Вміє він їхати за чітким маршрутом — по лінії завдяки своїм трьом оптоелектронним датчикам. І вміє їхати лабіринтом завдяки своєму ультразвуковому датчику", – продовжує Барабан.

Розробка дуже свіжа. Створена спеціально до цього конкурсу.

Якщо виготовити такий пристрій з якісніших матеріалів, цілком можливе його практичне застосування. Наприклад, "Скорпіон", зафіксувавши спалах, зупиняється і передає на пульт сигнал "Fire!!!".

Нагадаємо, у технічному університеті можна вивчати китайську мову.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme