Вінничанка отримала престижну премію від Європейського фізичного товариства

Нині вінничанка Леся Щуцька керує швейцарською лабораторією фізики високих енергій Федеральної політехнічної школи Лозанни

Науковиця Леся Щуцька отримала премію від Європейського фізичного товариства. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посианням на "Український інтерес".

Нагороду українці дали “за видатний внесок в експериментальну діяльність у галузі фізики елементарних частинок, починаючи від проектування і моделювання нових експериментів, операцій з тест-пучками та аналізу, до аналізу даних та їх остаточних теоретичних інтерпретацій”.

Леся Щуцька – родом з Вінниці. Наразі вона керує швейцарською лабораторією фізики високих енергій Федеральної політехнічної школи Лозанни.

У Європі вона знана як всесвітньовідома, інноваційна молода вчена, дослідження якої фокусується на пошуку фізичних явищ, що виходять за межі стандартної моделі фізики частинок. Два роки тому вона отримала грант від European Research Council для проведення досліджень в ЦЕРНі з використанням можливостей Великого адронного колайдера у Женеві.

Нагадаємо, цього року на Вінниччині заснували премію імені Чорногуза. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця