ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям

Ансамбль танцю Вінницького палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної повернувся з престижних міжнародних фольклорних фестивалів
Depo.
29 липня 2015 14:58
ФОТО: depo.ua
Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям
Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям

Ансамбль танцю "Радість" Вінницького міського палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної взяв участь у престижних міжнародних фольклорних фестивалях у Європі, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

Подробицями поділився його керівник Віктор Бойко.

До Дня Французької Республіки
Наш народний художній колектив України у Франції взяв участь у фестивалі "Діти світу", що відбувся в м. Сен-Мексан. Там також виступали гурти з Аргентини, Туреччини, Коста-Ріки, Болгарії, Франції, Бурятії, Гваделупи та України. Вінницька "Радість" підготувала до Франції півторагодинну концертну програму, до якої увійшли українські танці "Гопак", "Подільські вихиляси", "Подільський передзвін", "Волинські візерунки", "Калина", жартівливі танці "Лобуряки", "Миколка" та багато інших.

Колектив презентував багато українських народних пісень та музичних композицій.
На відкритті фестивалю мер міста Сен-Мексан сказав: "Шановні мешканці міста, ви знаєте, яка складна ситуація сьогодні в Україні. Усі ми маємо підтримати український народ в цей важкий час випробування. І найгучнішими оплесками привітати українських дітей, які беруть участь у нашому фесті".

Концерти відбувалися у великих концертних залах в кількох містах Франції, на сценах фестивального містечка та на вулицях міста Сен-Мексан. Всі виступи колективу супроводжувалися оваціями французької публіки. Дуже сподобались французам українські народні пісні. Президент фестивалю сказала, що "ми не розуміємо мови, але ці пісні доходять до струн нашої душі".

В рамках фестивалю відбувалися паради по вулицях міста, дискотеки, конкурси, майстер-класи, на яких діти показували свою майстерність, а також могли навчитися танців інших народів. На час фесту припало святкування Дня Французької Республіки, яке супроводжувалося надзвичайно красивими феєрверками.

Були єдиним дитячим колективом

На фестивалі в Бельгії взяли участь колективи з 5 країн: Бразилії, Бельгії, Колумбії, Малайзії та України. "Радість" була єдиним дитячим колективом. На відкритті ми виступали третіми. Глядачі просто шаленіли під час виступу наших дітей. Всі номери проходили під аплодисменти, а по закінченню останнього виступу публіка влаштувала овації з криками "браво".

Наш колектив глядачі приймали так, як не приймали жоден інший. Саме тому на останньому гала-концерті наш колектив поставили останніми. І хоча концерт закінчувався опівночі, вінничан із захопленням вітала переповнена зала глядачів.

В рамках фестивалю "Радість" виступала з концертними програмами в музеї випічки хліба, що розташувався під відкритим небом на околиці міста Верне, та в Будинку для людей похилого віку. Можна лише позаздрити, як держава дбає про інвалідів, немічних та хворих людей.

Тримовна країна

У Франції та Бельгії учасники "Радості" жили в сім'ях, дізналися багато про побут, історію та традиції місцевих мешканців. У Франції вінничанам надзвичайно сподобались французькі круасани, а в Бельгії шоколад та вафлі.

Бельгія свого часу, як і Україна сьогодні, боролася за свою незалежність. Щоб відстояти незалежність та самобутність, у Бельгії певний період навіть заборонялося використання французької мови. Сьогодні в цій країні 3 державні мови: нідерландська, французька та німецька. Бельгія - невелика країна, але вона надзвичайно самобутня, зі своєю історією, красивими і відкритими до спілкування людьми.

Під час подорожі Європою учасники "Радості" побували на екскурсіях в Дрездені, Люксембурзі, Брюсселі, Парижі, плавали на катері по р.Сені, купалися в Атлантичному океані, відвідали храми в м. Верне. Але найбільше усіх вразило своєю архітектурою бельгійське місто Брюгге.

Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 1Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 2Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 3Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 4Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 5Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 6Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 7Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 7Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 9Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 10Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 11Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 12Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 13Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 14Вінничани дарували “Радість” французам та бельгійцям - фото 15

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця