Вибори по-вінницьки: одну дільничну виборчу комісію очолювали одразу двоє голів

Хто був "легітимним" головою ДВК досі не встановлено
Depo.
13 грудня 2016 13:03
ФОТО: depo.ua

У Сокиренецькій обєднанній територіальній громаді, що у Вінницькому районі, один із кандидатів замінив голову дільничної виборчої комісії ввечері перед днем виборів. При цьому колишнього керівника ДВК "забули" про це поінформувати. Відтак у день голосування крісло голови ДВК намагалися обіймати одразу двоє осіб. Про це розповів голова Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень, передає кореспондент Depo.Вінниця.

За словами Владистава Телення з такою ситуацією вперше довелося зустрітися.

"Вранці колишній голова розпочинає процес голосування і тут приходить новий голова і заявляє, що в нього є постанова і він терпер очолює ДВК. Згідно законодавства повноваження членів комісії розпочинається з часу прийняття присяги, яку можна прийняти лише на засіданні комісії. Тому ми рекомендували дочекатися 20 годин і на засіданні новий голова складе присягу, після чого передати документацію і новий голова проводив підрахунок голосів. Але він в процесі "загубився" і не прийшов. І комісія завершила роботу у старому складі", - розповів Владислав Телень.

Тепер, каже голова Комітету виборців України у Вінницькій області, по даній виборчій комісії результат виборів можна буде оскаржувати. Адже наразі питання, хто із голів ДВК був "легітимним" та мав право підпису, залишилось відкритим.

"Можливо кандидат буде оскаржувати рішення виборів, адже виникла юридична колізія, хто має право підписувати докуменнти і вважатися головлою. Адже постановою районної комісії голова змінений, але присяга не прийнята. Тому кандидат може звернутисяв суд", - сказав Владислав Телень.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця