Адвокатка Калетніка, депутат-кондитер та "спадковий" голова РДА: Хто бореться за мандат на 16 окрузі

На 16 окрузі за депутатське крісло змагаються три жінки

Адвокатка Калетніка, депутат-кондитер та…

До складу округу №16 на Вінниччині входять місто Могилів-Подільський, а також Крижопільський, Могилів-Подільський, Піщанський, Чечельницький, Ямпільський райони. За даними Центральної виборчої комісії, кількість виборців становить 135 797. В неділю, 21 липня, на позачергових виборах вони мають обрати до Верховної Ради одного з 14 кандидатів-мажоритарників. Половину з останніх висунули політичні партії, інші – самовисуванці. Що відомо на даний час про потенційних народних депутатів, з'ясовувала кореспондентка Depo.Вінниця.

Екс-регіоналка, екс-головна лікарка, опоблоківка

Першою в списку йде Тетяна Антонець 1956 року народження, членкиня та висуванка "Опозиційного блоку", а також чинна депутатка Вінницької обласної ради від цієї ж партії. У Раді вона входить до постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення. Є керівницею та засновницею громадської організації "Подільська спілка педіатрів", зареєстрованої у 2016 році.

Це вже п'ята канденція Тетяни Антонець у якості депутатки обласної ради Вінниччини. До Рад ІІІ та IV скликань вона балотувалась як позапартійна, до Рад V та VI скликань пройшла за партійними списками "Партії регіонів". Для того, щоб Антонець, яка за результатами виборів 2015 року не пройшла ані до міської, ані до обласної рад, таки сіла в депутатське крісло, 54 новообраних депутата  облради від тоді вже "Опоблоку" написали заяви про відмову від мандатів

Місце роботи Тетяни Антонець – Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова, де вона є доценткою кафедри пропедевтичної педіатрії. Раніше, до 2015-го, вона протягом тривалого часу була головною лікаркою Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. У травні 2014 року вона була звільнена у зв'язку з закінченням терміну дії контракту. Антонець оскаржувала рішення щодо свого звільнення, але Верховний Суд визнав звільнення правомірним. Відповідна Постанова була ухвалена у червні 2015 року.

До декларації за 2018 рік депутатка та кандидатка у народні депутатки внесла чотири земельні ділянки загальною площею 30 792 м кв., дві квартири у Вінниці площею 48,2 та 47 м кв. та житловий будинок у Зарванцях площею 232,9 м кв. Також їй та її чоловіку належать готівкові кошти у розмірі 245 тис. грн, $35 тис. та €12 800, а з рухомого майна – автомобіль Lexus ES-350 2008 року випуску.

Заробітна плата Тетяни Антонець за 2018 рік склала 162 054 гривень, пенсія – ще 116 308 гривень. Її чоловік, Володимир Антонець, який працює у Вінницькій центральній районні лікарні, минулого року заробив 103 668 гривень та отримав 31 044 гривень пенсії.

За інформацією руху "Чесно", це вже друга спроба Антонець потрапити до Верховної Ради. Вперше вона балотувалась у 2002 році, але зняла свою кандидатуру.

Аграрій від Аграрної партії

Від Аграрної партії до Верховної Ради балотується її член та чинний депутат Вінницької обласної ради Володимир Василишен, який входить до постійної комісії питань агропромислового комплексу і земельних відносин.  

Проживає кандидат у смт Крижопіль та є головою фермерського господарства "Василишен В.М.". Серед задекларованого ним за 2018 рік майна – автомобіль VOLKSWAGEN CC 2012 року випуску, причіп ШЗК 06 Турист 2005 року, житловий будинок у Крижополі площею 79,8 м кв., квартира у Києві 154,2 м кв. та земельні ділянки в Крижополі та селах Джугастра, Вербка, Сонячне та Дахталія Крижопільського району загальною площею майже 55,2 га.

Окрім того, Володимиру Василишену та його дружині Людмилі належить 250 тис. грн готівкою, а їхня заробітна плата за минулий рік склала 48 768 та 45 118 грн відповідно.

Депутат-кондитер

Самовисуванцем вирушив у похід за мандатом ще один чинний депутат Вінницької обласної ради, але від Блоку Петра Порошенка "Солідарність", член комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності Геннадій Вацак. До облради попереднього скликання він пройшов як представник "Батьківщини".

Геннадій Вацак є генеральним директором "Кондитерського дому "Вацак". Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, товариство з обмеженою відповідальністю з такою назвою, засновником та кінцевими бенефіціарним власником якого є Геннадій Вацак, було зареєстровано у лютому 2019 року зі статутним капіталом в одну тисячу гривень.

У своїй декларації за 2018 рік кандидат у нардепи зазначив, що йому належить 99,244% прав власності на приватне підприємство "Поділля і Ко",  99,982177% прав на ПП "Подільський легіонер",  99,965% - на ПП "Славська",  58,4% – на колективне підприємство "Хмельницький завод оцинкованого посуду" (ще 39,6% належить його дружині Вікторії Вацак) та 100% прав на ТОВ "Виробничий комплекс "Камелот"". Також Геннадій Вацак є президентом ГО "Федерація кікбоксингу Вінницької області "ВАКО"".

Окрім корпоративних прав у декларації фігурують три земельні ділянки загальною площею 63 627 м кв., квартири у Могилеві-Подільському площею 58,58 та 27,32 м кв., житловий будинок із надвірними спорудами у 325 м кв. та нежитлові приміщення та прибудови загальною площею 2 370,1 м кв. Із рухомого цінного майна – годинники Hublot, Breguet, Ulysse Nardin та соболина шуба, вартість яких не вказана.

Голова, секретар, депутат, кандидат

Від політичної партії "Європейська солідарність" по округу №16 балотується чинний депутат Вінницької обласної ради від Блоку Петра Порошенка "Солідарність", секретар постійної комісії з питань будівництва, розвитку населених пунктів, транспорту та зв’язку, голова Ямпільської районної державної адміністрації Михайло Вдовцов. Його батько, також Михайло Вдовцов, свого часу був генеральним директором "Віноблагролісу" і також очолював Могилів-Подільську РДА. Крім того, Михайло Вдовцов-старший був депутатом Вінницької обласної ради III, IV, VI скликань.

За 2018 рік Вдовцов-син задекларував житловий будинок площею 75 м кв., господарську будівлю площею 172,5 м кв. та вісім земельних ділянок загальною площею 55 743 м кв. Згідно з декларацією, його минулорічна зарплата склала 373 708 гривень. Ще 17 425 гривень він отримав від надання майна у лізинг ПрАТ ПК "Поділля", кінцевим бенефіціарним власником якого є Порошенко Петро Олексійович.

"Свободівець" з чотирма КВЕДами

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" на 16 окрузі зробила ставку на члена партії Валентина Воліковського, 1975 року народження. У 2012 та 2014 роках він балотувався до Верховної Ради за партійними списками (відповідно №№131 та 100), але не пройшов.

Проживає кандидат-свободівець в Ольгополі Чечельницького району і зареєстрований фізичною особою-підприємцем з КВЕДами "Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур"; "Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний)"; " Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах" та "Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами".

У 2018 році Воліковський, згідно з його декларацією отримав від зайняття підприємницькою діяльністю 14 458 гривень, його дружина Наталія Воліковська за основним місцем роботи, яке не зазначено, - 178 425 гривень. З цінного рухомого майна в декларації зазначені автомобілі старенький ВАЗ 2101 та Audi А-2. Серед нерухомості – будинки 900 та 82 м кв. в Ольгополі та три земельні ділянки загальною площею 43 196 м кв. Ще одну, у 251 500 м кв., Воліковський орендує.

"Тільки для кастинг-директорів"

Рід діяльності мешканки Могилева-Подільського Роксолани Галети, яка народилася у 1998 році у Бродах Львівської області, на сайті ЦВК зазначений як "керівник проектів".

До парламенту її висуває Громадський рух "Слуга народу", у якого спільного з президентською партією – лише взята в лапки частина назви. До речі, від цієї ж організації по округу №18 балотується Андрій Зелінський – також "керівник проектів", але 1975 року народження.

Що стосується самої Галети, то на власній сторінці у "Фейсбуці" вона називає себе кандидаткою від партії "Слуга народу", хоча офіційний сайт цієї партії інформує, що її кандидаткою по округу №16 є інша представниця, про яку йтиметься нижче.

Має кандидатка у нардепки від не-президентського "Слуги народу" і сторінку на ACMODASI – безкоштовному онлайн-сервісі з проведення кастингів та прослуховувань. Але ця сторінка закрита від відвідувачів та має помітку про доступність лише для кастинг-директорів, в чиї кастинги користувач подав заявку, або користувачів, яких додали в обране. 

Безпартійний слідчий

Наступний за списком – самовисуванець та безпартійний Віталій Клопотовський, слідчий військової прокуратуиа Житомирського гарнізону Центрального регіону України, який народився у 1987 році в селі Писарівка Ямпільського району. У 2016 році він також йшов самовисуванцем до Верховної Ради під час довиборів, але від 23 округу на Волині.

Згідно з декларацією кандидата за 2018 рік, він орендує квартиру площею 64 м кв. у Вінниці та має грошове зобов'язання у вигляді отриманої в 2013 році позики на суму 26 376 гривень. Заробітна плата Клопотовського за минулий рік склала 277 230 гривень, його дружини Крістіни Григорян – 22 665 гривень.

Нардеп, який судився за крісло в Раді

Самовисувається до Верховної Ради і діючий безпартіний народний депутат Юрій Македон 1980 року народження. За інформацією офіційного парламентського сайту, він входить до фракції партії "Блок Петра Порошенка" та є членом Комітету з питань правової політики та правосуддя.

Юрій Македон є випускником Національного университету "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого" та має 11-річний стаж роботи у Службі безпеки України, звідки звільнився у 2009 році (з чого випливає, що в СБУ він прийшов в 19 років, – ред.). Уперше до Верховної Ради України Македон балотувався по 16-му округу у 2012 році, але програв Оксані Калетнік – племінниці Григорія Калетніка, який цього року балотується по округу №18. У 2014 році під час позачергових виборів до парламенту головним конкурентом майбутнього нардепа на окрузі став Роман Стаднийчук. Останній виграв вибори, але Македон, звернувшись до суду, виграв процес і став нардепом із перевагою в 34 голоси

Згідно з декларацією за 2018 рік, він орендує квартири у Вінниці та Києві площею відповідно 45,3 та 57 м кв. та користується автомобілем Mercedes-benz S500 2007 року випуску, власником якого є Македон Микола Степанович, вірогідно, батько декларанта. За минулий рік Юрій Македон отримав 427 561 гривень депутатської зарплати, 422 880 гривень коштів, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, 90 тис. грн компенсації вартості проїзду територією України та 237 250 гривень компенсації вартості оренди житла.

Уродженець Закарпаття з французькою освітою

Адміністратора ТОВ "Ріґ-Дом Констракт" (Румунія, П’ятро-Нямц) безпартійного Віталія Марину, який народився у 1984 році в с. Середнє Водяне Рахівського району на Закарпатті, висуває до Верїховної Ради партія "Сила і честь".

Згідно з автобіографією кандидата, оприлюдненою на його сторінці у Фейсбуці, він закінчив вінницьку школу-ліцей №7, з вересня 2001 по червень 2003 року навчався на факультеті міжнародної торгівлі та комерції в бізнес-школі м. Лімож (Франція), де здобув освіту молодшого спеціаліста з міжнародної торгівлі, а також закінчив факультет менеджменту за спеціальністю "менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" Вінницького торговельно-економічного інститут КНТЕУ.

У 2012-13 роках – координатор Координаційного центру в регіональному центрі транскордонного співробітництва "Єврорегіон "Дністер". Раду Центра очолює колишній голова Вінницької обласної ради та народний депутат України IV скликання Сергій Татусяк, а до її складу входить ще один кандидат у нардепи Володимир Сірант, який балотується по цьому ж округу від "Батьківщини".

У 2004 році Віталій Марина, як зазначено в його автобіографії, був учасником Помаранчевої революції, в 2013–14 роках брав активну участь в акціях на підтримку Революції Гідності в Україні та за кордоном.

Столичний рекламіст

Ще один самовисуванець по округу – безпартійний Сергій Маринюк, який народився у 1977 році в Могилеві-Подільському та проживає в Києві, де працює директором ТОВ "Конверго". За даними Youcontrol, очолювана кандидатом фірма заснована у 2014 році зі статутним капіталом в 10 тис. гривень та має основний КВЕД "Рекламні агентства".

Військовий інженер із Криму

Народився в 1973 році в селі Клембівка Ямпільського району Анатолій Наконечний, який також балотується по округу №16 як безпартійний самовисуванець. Місцем роботи кандидата зазначений Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, де він працює старшим інженером інженерно-авіаційної служби, місцем проживання – Феодосія, Крим.

У 2018 році заробітна плата Наконечного склала 234 934 гривень.

Голова від "Батьківщини"

Ще один голова райради, цього разу Могилів-Подільської, який вирушив у похід за мандатом народного обранця, –Володимир Сірант 1966 року народження, член та висуванець політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". У 2014 році він вже балотувався до Верховної Ради, але невдало.

До декларації за 2018 рік Сірант вписав два житлових будинка в с. Серебниці Могилів-Подільського району площею 91 та 30,6 м.кв та шість земельних ділянок в цьому ж районі загальною площею майже 11,5 га. Також голові райради належить автомобіль Chery Tiggo 5 2018 року випуску вартістю 431 135 гривень та 93 тис. гривень готівкою.

За минулий рік потенційний нардеп заробив за основним місцем роботи 404 423 гривень, ще 9 805 отримав у якості доходу від надання майна в оренду та 30 тис. – від відчуження рухомого майна. Його дружина, Оксана Сірант, яка працює у відділі освіти Могилів-Подільської районної державної адміністрації, заробила 140 247 гривень за основним місцем роботи та 14 421 – від надання в оренду майна.

Підприємець з "АвтоЄвроСили"

Останній у списку безпартійний самовисуванець по 16-му округу – приватний підприємець Олександр Склярук, який народився у Могилеві-Подільському в 1986 році.

Згідно з декларацією за 2018 рік, він є членом громадського об'єднання "АвтоЄвроСила", власником квартири в 24,3 м кв. у Могилеві-Подільському та автомобіля Opel Calibra 1995 року випуску.

Розмір пенсії Склярука за минулий рік склав 17 964 гривень, а зарплати його дружини Аліни Склярук - 41 000 гривень. Що стосується доходів від підприємницької діяльності, то вони в декларації не зазначені, хоча за даними ЄДР фізичною особою-підприємцем з основним КВЕДом "Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами" кандидат у нардепи зареєструвався у 2008 році і не перебуває у процесі припинення діяльності.

Адвокатка Калетніка від "Слуги народу"

Замикає список висуванців та самовисуванців по округу №16 Таїса Томляк 1992 року народження, яка балотується від партії "Слуга народу". За даними сайту ЦВК, вона безпартійна, рід занять – адвокатка.

За даними вінницьких ЗМІ, висуванка від президентської партії належить до орбіти самовисуванця по округу №18 та колишнього голови Вінницької ОДА Григорій Калетніка та на даний момент працює на кафедрі права Вінницького національного аграрного університету, почесним президентом якого є Калетнік. І саме Томляк представляла інтереси ВНАУ в судах щодо права власності на землю в селі Агрономічному, які вреші виграла місцева громада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme