Весілля без гостей, закритий театр і черги в супермаркет: У Вінниці почали діяти "червоні" обмеження

Тепер, на відміну від січневого локдауну, є можливість уникнути багатьох обмежень при наявності ковід-сертифікатів

Весілля без гостей, закритий театр і чер…
Фото: Сергій Бахмутов

У четвер, 18 листопада, у Вінниці розпочали діяти обмеження червоної карантинної зони. На перший погляд у місті мало що змінилося у порівнянні з попередніми днями, але зміни таки є. 

У громадському транспорті особливих змін немає, адже туди вже місяць впускають обмежену кількість пасажирів (тільки на сидячі місця), виняток роблять іноді в години пік. Кажуть, так роблять не всі водії, але це, очевидно, залишається на їхній совісті. Більшість таки добросовісно рахують пасажирів перед тим, як впустити в салон. Щоправда, раніше вже були чутки про те, що в транспорт впускатимуть тільки з ковід-сертифікатами, але керівник транспортної компанії спростував їх. Наголошують тільки на необхідності бути в масках, але деякі пасажири "гордо" сидять у трамваях чи тролейбусах без масок і на зауваження з цього приводу огризаються: кажуть, що вони вакциновані або взагалі "задовбали ви вашим коронавірусом". 

Червона зона у Вінниці.Транспорт

Оголосили про закриття на час червоної зони деякі заклади культури, зокрема краєзнавчий музей і музично-драматичний театр. У театрі сьогодні мали показувати мюзикл "Ромео і Джульєтта", якого так чекали завзяті театрали, але доведеться їм чекати ще (квитки залишаються дійсними). 

Театр у Вінниці

Кореспондент Depo.Вінниця в першій половині дня пройшовся з фотоапаратом по одній із досить жвавих вулиць міста – Замостянській – і був здивований відсутністю атрибутів червоної зони. Якщо в січні цього року під час локдауну закрилися всі кафе і непродовольчі магазини, то цього разу навіть повідомлення про обмеження в торгівлі вчасно з’явилися не на всіх таких торгових точках. Звісно, тепер є можливість уникнути багатьох обмежень при наявності ковід-сертифікатів, але попереджень про це на дверях магазинів та інших закладів, яких стосуються обмеження, вранці було дуже мало. 

Наприклад, на оздоровчому комплексі "Ніагара" таке повідомлення повісили не з самого ранку, але воно таки є. Заклад не закрився, але попереджає про те, щоб обслуговуватиме тільки вакцинованих.

Червона зона у Вінниці.Ніагара

Червона зона у Вінниці.Оголошення на "Ніагарі"

На одному з ресторанів неподалік поперереджають відвідувачів про необхідність мати з собою ковід-сертифікати або свіжі ПЛР-тести. 

Червона зона у Вінниці. Оголошення на ресторані

На дитячому приватному позашкільному закладі Inventor висить пеопередження про те, що батькам у приміщення заходити не можна. 

Червона зона у Вінниці. Оголошення на приватному позашкільному закладі

Приватний позашкільний заклад у Вінниці
Магазин матраців попередив покупців, що працює тільки за попереднім замовленням. Втім, таких оголошень на торговельних точках вулиці Замостянської в перші половині дня було небагато. 

Червона зона у Вінниці. Оголошення на магазині

На Замостянській розташований міський відділл РАЦС, і кореспондент Depo.Вінниця навіть бачив скромне весілля: Він, Вона і фотограф. Оскільки наречені були при повному параді, то, мабуть, готувалися вони до більш пишних урочистостей, але жорсткий карантин вніс свої корективи.

Червона зона у Вінниці. Весілля

Що ж стосується продовольчих магазинів, то покупців там не поменшало, але, очевино, персонал почав рахувати кількість людей, які одночасно перебувають  у магазині. Що з цього вийшло, видно з фото вінничанки Юлії Васюк. Знімок зроблено в ТРЦ "Скайпарк" перед входом у супермаркет – приблизно там, де кілька днів тому впала стеля. Можна лише уявити, що б було, якби на момент її падіння там було стільки ж людей.

Червона зона у Вінниці. Черга до гастроному

"Черга стоїть десятиметрова, люди нервові, злі, алгоритм роботи в умовах червоної зони не відпрацьований!" – пише Васюк, висловлюючи явно не лише своє невдоволення. 

Спокійно й без особливих обмежень працюють непродовольчі "торговельні точки" на Центральному ринку. Оскільки більшість таких точок на відкритому повітрі, то й масками там майже не користуються. 

У Головному управлінні Нацполіції у Вінницькій області провели брифінг, під час якого наголосили, що перевіряти наявність COVID-сертифікатів у пасажирів громадського транспорту не будуть, у перехожих – тим більше. А от обмеження на міжобласні перевезення залишаються – там сертифікат потрібен. Перевізник контролює наявність засобів індивідуального захисту в пасажирів, але не несе відповідальності за уперте небажання пасажирів надягати маски. Якщо громадянин буде їхати без маски, то отримає постанову по ч. 2 ст. 44-3 КУПАП. Перевізник буде притягнутий до відповідальності лише у тому випадку, якщо везтиме пасажирів більше, ніж це передбачено техпаспортом. На території області діє 67 мобільних  рейдових груп, які стежать за дотриманням наявних карантинних обмежень. До складу груп  входять представники Нацполіції, Держпродспожислужби, Укртрансбезпеки та інших уповноважених органів. 

Чи зміниться щось у наступні дні під час дії "червоних" карантинних обмежень, ми повідомлятимемо в наших подальших публікаціях. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme