В дитбудинку, що на Вінниччині, дітям з інвалідністю не надавали медичну допомогу

В закладі, де проживають важко-хворі діти не було навіть адреналіну
Depo.
13 вересня 2016 17:23
ФОТО: depo.ua
В дитбудинку, що на Вінниччині, дітям з інвалідністю не надавали медичну допомогу
В дитбудинку, що на Вінниччині, дітям з інвалідністю не надавали медичну допомогу

В Ладижинському дитячому будинку-інтернаті, що на Вінниччині, під час перевірки уповноваженого президента з прав дитини були виявлені суттєві порушення умов утримання та виховання дітей. Про це повідомила директорка департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, передає Depo.Вінниця

"Під час перевірки було виявлено суттєві порушення санітарно-гігієнічних умов проживання дітей. Житлові кімнати переповнені, у деяких з них перебуває до 10 дітей, хоча при цьому, велика кількість кімнат на першому поверсі зайнята обслуговуючим персоналом, а діти знаходяться на другому поверсі, і це суттєво ускладнює вивіз на прогулянки сходами дітей на візках. Деякі кімнати захаращені будівельним сміттям. Туалети не пристосовані для дітей на візках", - повідомила чиновниця.

В дитбудинку, що на Вінниччині, дітям з інвалідністю не надавали медичну допомогу - фото 1

За словами Заболотної, в закладі немає в наявності усіх препаратів невідкладної медичної допомоги, зокрема адреналіну. Медична допомога дітям не надається.

"Аналіз записів про причини смерті вихованців, які померли протягом 2014 – 2016 років, доводить, що діагнози виставлялись без належного обґрунтовування", - каже Заболотна.

Крім того, чиновниця каже, що засоби особистої гігієни вихованців інтернату чомусь знаходились у шафах обслуговуючого персоналу. Продукти харчування зберігались поруч з побутовою хімією. Посуд брудний, температурний режим зберігання молочних продуктів не дотримано, наповнення та зберігання добових проб кожної страви раціону не відповідають вимогам та нормам законодавства, технологічні картки приготування страв потребують корегування.

В дитбудинку, що на Вінниччині, дітям з інвалідністю не надавали медичну допомогу - фото 2

В дитбудинку, що на Вінниччині, дітям з інвалідністю не надавали медичну допомогу - фото 3

За словами Наталії Заболотної, в закладі перебуває 139 осіб, з них 93 - повнолітні і 37 дітей-інвалідів (23 - лежачі, 14 - на візках). 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця