Вся правда про сон: Чому треба пити каву і дрімати на роботі

Усе, що ми раніше знали про природу людського сну виявилось міфом
Depo.
9 листопада 2016 22:15
ФОТО: depo.ua
Вся правда про сон: Чому треба пити каву і дрімати на роботі
Вся правда про сон: Чому треба пити каву і дрімати на роботі

Коли кава перед сном буває корисною? Чи бува не ковтаємо ми павуків уві сні? Чи можливо компенсувати  недосип і чи насняться жахіття після гострих страв? Про це розповідає Depo.Вінниця з посиланням на Digg.

Сон - це фізіологічний процес, який має надзвичайно важливе значення у житті людини. Тож чому навколо нього досі так багато таємниць?

На тлі інновацій та наукових відкриттів, у суспільстві продовжують панувати міфи про сон, в які ми продовжуємо вірити.  Давайте розвінчаємо найбільш поширені із них - від святості восьмигодинного відпочинку до ковтання павуків уві сні.

Перед денним сном варто випити кави

Усе, що ми знаємо про сон - неправда - фото 1

Кофеїн здавна вважається головним ворогом відпочинку. Але останнім часом експерти сну допускають, що варто випити трохи кави перед тим, як подрімати.

Випита кава починає діяти через 20 хвилин, а короткий сон переходить у глибокий приблизно на 30-й хвилині. Якщо випити кави перед денним сном, то можна поспати рівно стільки, скільки потрібно, щоб відпочити і відчути себе повним сил. Сієста тривалістю більше півгодини може викликати безсоння вночі через збій біологічного годинника.

Ми не ковтаємо павуків уві сні

Усе, що ми знаємо про сон - неправда - фото 2

Історія походженням цього міфу виявилась доволі кумедною. "Факт" про те, що людина протягом року ковтає близько вісьми павуків, вигадала і розповсюдила колумністка Ліза Холст у 1993 році. Вона зробила це, щоб продемонструвати довірливість користувачів Інтернету.

Цей експеримент продемонстрував, що ми схильні сприймати все на віру. А от  арахнологи вважають, що павуки взагалі уникають людей, тому що наші вібрації сприймаються ними як сигнал небезпеки. Та й не так багато павуків живе у людських ліжках, щоб за рік ми ковтали їх по вісім штук.

Подрімати на роботі – це добре

Усе, що ми знаємо про сон - неправда - фото 3

Звичайно, не під час переговорів з клієнтом або зустрічі з босом, але 30-хвилинний сон протягом робочого дня значно підвищує продуктивність. Особливо після ситного обіду.

Вражаюча кількість доповідей науковців підтверджує, що короткий денний сон покращує концентрацію уваги, креативність і здатність вирішувати проблеми. Може, незабаром в конференц-залах почнуть встановлювати ліжка?

Наш цикл сну вигаданий

Усе, що ми знаємо про сон - неправда - фото 4

Існують сотні історичних довідок, які вказують на те, що до поширення електрики люди спали в дві фази по чотири години з двогодинною перервою між ними. Саме у цьому проміжку часу, зазвичай, читали, писали і молилися.

Практика сегментованого сну почала зникати, коли в будинках і на вулицях поширилося електричне освітлення, а нічна активність стала асоціюватися з п'яницями і хуліганами.

Гостра їжа не викликає жахіття

Усе, що ми знаємо про сон - неправда - фото 5

Під час сну тіло охолоджується, а гостра їжа підвищує його температуру, перериваючи ранню стадію сну.  За рахунок цього сновидіння стають більш усвідомленими.

Ми можемо бачити одні й ті ж сни, незалежно від вжитої їжі. Але гострі страви підвищують імовірність того, що ми запам'ятаємо сновидіння, тому що не зануримося в стан глибокого сну повністю.

Ми не можемо надолужувати недосип

Усе, що ми знаємо про сон - неправда - фото 6

Принаймні, коли йдеться про тривалий дефіцит сну. Якщо ви погано спали минулої ночі, лягайте спати сьогодні раніше і наступного дня відчуєте, що повернулися до норми. Але коли недосип стає систематичним, то довгий сон  у вихідні не відновить завданої шкоди. Дефіцит сну вже спричинив негативні наслідки, що проявляються підвищеною збудливістю і  дратівливістю. Аби це нівелювати, потрібен деякий час.

Намагайтеся якомога частіше повноцінно спати ночами. Приємних снів!

 

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах