Вся правда про сон: Чому треба пити каву і дрімати на роботі
Усе, що ми раніше знали про природу людського сну виявилось міфом
- Вінниця
-
9 листопада 2016 22:15

Коли кава перед сном буває корисною? Чи бува не ковтаємо ми павуків уві сні? Чи можливо компенсувати недосип і чи насняться жахіття після гострих страв? Про це розповідає Depo.Вінниця з посиланням на Digg.
Сон - це фізіологічний процес, який має надзвичайно важливе значення у житті людини. Тож чому навколо нього досі так багато таємниць?
На тлі інновацій та наукових відкриттів, у суспільстві продовжують панувати міфи про сон, в які ми продовжуємо вірити. Давайте розвінчаємо найбільш поширені із них - від святості восьмигодинного відпочинку до ковтання павуків уві сні.
Перед денним сном варто випити кави
Кофеїн здавна вважається головним ворогом відпочинку. Але останнім часом експерти сну допускають, що варто випити трохи кави перед тим, як подрімати.
Випита кава починає діяти через 20 хвилин, а короткий сон переходить у глибокий приблизно на 30-й хвилині. Якщо випити кави перед денним сном, то можна поспати рівно стільки, скільки потрібно, щоб відпочити і відчути себе повним сил. Сієста тривалістю більше півгодини може викликати безсоння вночі через збій біологічного годинника.
Ми не ковтаємо павуків уві сні
Історія походженням цього міфу виявилась доволі кумедною. "Факт" про те, що людина протягом року ковтає близько вісьми павуків, вигадала і розповсюдила колумністка Ліза Холст у 1993 році. Вона зробила це, щоб продемонструвати довірливість користувачів Інтернету.
Цей експеримент продемонстрував, що ми схильні сприймати все на віру. А от арахнологи вважають, що павуки взагалі уникають людей, тому що наші вібрації сприймаються ними як сигнал небезпеки. Та й не так багато павуків живе у людських ліжках, щоб за рік ми ковтали їх по вісім штук.
Подрімати на роботі – це добре
Звичайно, не під час переговорів з клієнтом або зустрічі з босом, але 30-хвилинний сон протягом робочого дня значно підвищує продуктивність. Особливо після ситного обіду.
Вражаюча кількість доповідей науковців підтверджує, що короткий денний сон покращує концентрацію уваги, креативність і здатність вирішувати проблеми. Може, незабаром в конференц-залах почнуть встановлювати ліжка?
Наш цикл сну вигаданий
Існують сотні історичних довідок, які вказують на те, що до поширення електрики люди спали в дві фази по чотири години з двогодинною перервою між ними. Саме у цьому проміжку часу, зазвичай, читали, писали і молилися.
Практика сегментованого сну почала зникати, коли в будинках і на вулицях поширилося електричне освітлення, а нічна активність стала асоціюватися з п'яницями і хуліганами.
Гостра їжа не викликає жахіття
Під час сну тіло охолоджується, а гостра їжа підвищує його температуру, перериваючи ранню стадію сну. За рахунок цього сновидіння стають більш усвідомленими.
Ми можемо бачити одні й ті ж сни, незалежно від вжитої їжі. Але гострі страви підвищують імовірність того, що ми запам'ятаємо сновидіння, тому що не зануримося в стан глибокого сну повністю.
Ми не можемо надолужувати недосип
Принаймні, коли йдеться про тривалий дефіцит сну. Якщо ви погано спали минулої ночі, лягайте спати сьогодні раніше і наступного дня відчуєте, що повернулися до норми. Але коли недосип стає систематичним, то довгий сон у вихідні не відновить завданої шкоди. Дефіцит сну вже спричинив негативні наслідки, що проявляються підвищеною збудливістю і дратівливістю. Аби це нівелювати, потрібен деякий час.
Намагайтеся якомога частіше повноцінно спати ночами. Приємних снів!
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:58Як вибрати холодильник за розміром кухні Актуально
- 13:47Набори Лего 18+ Актуально
- 18:05 Частину працівників ТЦК мобілізують на фронт, - Генштаб
- 09:58Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему з банківськими застосунками
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні
- 21:21Іноземець вчиняв диверсії на об’єктах Укрзалізниці у Вінницькій та Чернівецькій областях ФОТО
- 17:14На Вінничиині посадовець військової частини незаконно оформив "бойові" виплати на ₴4,8 млн
- 19:27На Вінниччині сталася ДТП з автобусом: багато постраждалих
- 13:28ДТП з маршруткою на Вінниччині: Троє загиблих та 8 травмованих ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 12:27Вінничанин в цистерні з олією намагався потрапити за кордон (ФОТО) ФОТО
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 22:55Посадовці Сил логістики ЗСУ та керівники комерційних структур на Вінничині наживалися на закупівлях ФОТО
- 11:26На кордоні з Молдовою зупинили таксі, яке перевозило ухилянтів
- 10:33 СБУ затримала трьох агентів РФ, що готували серію терактів у Вінниці ФОТО
- 14:16 Правоохоронці затримали 13 паліїв, які діяли на замовлення російських спецслужб: серед них мати та 16-річний син ФОТО
- 20:20Депутатка, адвокат та місцевий мешканець на Вінниччині підбурювали вдову загиблого воїна до надання хабаря за демобілізацію сина ФОТО
- 16:30Три побутові прилади, які полегшать життя з першого дня Актуально
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури