Унікальний експонат: У Вінницькому музеї презентували печатку князя Святослава (ФОТО)

Восени княжа печатка знову приїде до Вінниці й тоді залишиться у музеї на довший час

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї кандидат історичних наук і Олександр Алфьоров презентував унікальну печатку князя Святослава Хороброго. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "ВінницяОК".

Артефакт датується 970 роком. А знайшли печатку у Києві біля княжого палацу по нинішньому провулку Десятинному наприкінці 70-х – початку 80-х років минулого століття. Там розкопки проводили московські археологи, один з яких і вивіз неймовірну знахідку до Москви, де вона перебувала у "полоні" майже 40 років.

"Ця печатка підтверджує кілька цікавих історичних аспектів: на ній зображено двозуб князя – княжий знак, який був гербом князів. Там також проглядається напис грецькою мовою: "Архонт Свєнтославос", тобто "Князь Святослав". Печатка пояснює нам збіг двох дипломатичних традицій, пов'язаних із грецьким письмом та нашим місцевим – княжими знаками. Такою печаткою князь Святослав скріпив Візантійсько-Руський договір, що започаткував довголітню практику дипломатичних відносин з Візантією. За тим договором Русь увійшла до кола цивілізаційно навколовізантійських країн", - розповідає Алфьоров.

За словами історика, до нашого часу не збереглось речей з Х-ХІ століть, які належали б давньоруським князям. Печатка Святослава – це єдина знахідка такого роду.

Нині печатка мандрує різними містами України, а потім Олександр Алфьоров обіцяє передати її до фондів одного з державних музеїв.

Презентацію печатки історик супроводжував лекцією про невідомі сторінки біографії князя Святослава Хороброго, історії давньоруської державності та українських воєнних традицій.

Восени, обіцяє Олександр Алфьоров, печатка Святослава знову приїде до Вінниці й тоді залишиться у музеї на довший час, аби побачити її могло якомога більше вінничан, особливо – студентів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця