У Житомирі звільнили керівника лабораторного центру

Головний державний санітарний лікар вважає, що в області немає нормальної комунікації лабораторного центру з обласною владою і медичними закладами

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що обласний лабораторний центр в Житомирі не призупинятиме прийом зразків для ПЛР-дослідження і звільнив з посади завідувача центру. Про це Ляшко повідомив на своїй ФБ-сторінці, передає Depo.Житомир.

"Так, є велика кількість зразків у певних областях, зокрема, в Житомирській. Сьогодні частина зразків Житомирського обласного лабораторного центу була відправлена в інші лабораторії, які менш завантажені", – повідомив Ляшко.

Спочатку керівник центру обіцяв виправити недоліки в роботі, але оскільки нічого не змінилося, то Ляшко вирішив його звільнити.

"Моя позиція: головними державними санітарними лікарями в областях мають бути керівники, які в межах своїх компетенцій та можливостей можуть вирішувати проблемні питання. І не тільки в середині колективу, а й з іншими зацікавленими сторонами", – переконаний Ляшко.

Події розгорталися так.

"Минулого тижня отримав кілька сигналів, що в Житомирській області є проблеми з проведенням ПЛР-дослідження і що затримуються результати тестувань. У суботу в Житомир була відправлена комісія Міністерства охорони здоров’я, яка за результатами перевірки дала відповідні рекомендації. В.о. керівника Житомирського лабораторного центру пообіцяв взяти ці рекомендації в роботу та виправити помилки. Вчора мені повідомили, що нічого не змінилось і що в.о. керівника лабораторного центру був надісланий лист, що протягом трьох днів лабораторія не буде приймати зразки на досліження коронавірусної хвороби.
Після дзвінка відразу поїхав в Житомирський обласний лабораторний центр. Поговорив із людиною, яка виконує обов’язки керівника, зустрівся із колективом лабораторного центру та головою Житомирської ОДА. Основна проблема – відсутність комунікації в.о. керівника лабораторного центру та всіх інших стейхолдерів (медичні заклади, ОДА, міська рада). Через це не вирішуються та накопичуються проблеми", – зробив висновок посадовець.

Роботою інших фахівців лабораторії Ляшко задоволений.

"Медичні працівники лабораторії молодці і працюють понаднормово вже кілька місяців. Питання стоїть тільки в самій організації процесу. Складні часи потребують складних рішень.
У період епідемії особливо. Зараз всі проблеми та питання мають вирішуватися як ніколи оперативно. І при всій повазі до досвіду та віку виконуючого обов'язки керівника Житомирського обласного лабораторного центру прийнято рішення дати розпорядження припинити виконання обов’язків людиною на яку вони були покладені. Протягом найближчих кілька днів визначимось із кандидатурою на яку покладемо тимчасове виконання обов’язків керівника лабораторного центру та головного державного санітарного лікаря Житомирської області, а після завершення епідемії COVID-19 оголосимо конкурс", – пише Ляшко.

Нагадаємо, на Житомирщині 700 "коронавірусних" проб "застрягли" в черзі на ПЛР-дослідження.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"